Říjen 2009

Vzájemný zápas přípravky

31. října 2009 v 17:32 | Ráďa |  Novinky
Zelené : Modré 1.zápas 14 : 26, 2.zápas 26 : 20
Ve střelecké soutěži (šoupáky, šestky) vyhrály zelené.

Zelení střelci : Roučková 16, Řezníková 12, Špánová 6, Velková 2, Bartošová 2, Junková 2.
Modři střelci : Jariabková 26, Preisová 8, Drnková 8, Baloušková 4

Vzájemný zápas dívek přípravky byl výbornou přípravou, děvčata potřebují hrát , a proto každá možnost je velmi vítaná. Všechny aktérky hrály s chutí, přestože mnohé z nich teprve začínají a basketbalu se pomaloučku učí. Za snahu je nutno pochválit celý tým, včetně benjamínků družstva Junkové, Balouškové Karolínky a Roučkové V.Ze zkušenějších vynikaly Řezníková a Preisová, střelecky se prosadily Jariabková a Roučková. Bojovností oplývá Drnková, Baloušková Kateřina, Velková, Špánová.Potěšila snaha o rozehrání rychlého protiútoku, přihrávka nabíhající hráčce.Maličko chyběla větší bojovnost a snaha získat míč v obraně, či po doskoku, ale to se vše naučíme (snad).

Přátelák

28. října 2009 v 18:06 | Ráďa |  Novinky
V rámci přípravy na další kolo oblastního přeboru (buď 7. nebo 8. listopadu v Písku) si zahrajeme cvičně mezi sebou.
Termín : sobota 31.10. , sraz ve 14,15 hod. ve sportovní hale

1.zápasy oblastního přeboru

5. října 2009 v 21:43 | Ráďa |  Novinky
Sehráli jsme první turnaj oblastního přeboru nejml.minižákyň. V domácím prostředí jsme přivítali Písek a České Budějovice "B".

Strakonice - Písek 8 : 76
Strakonice - Č.B."B" 46 : 25

Stříleli : Roučková 10, Hlinšťáková 8, Jariabková 7, Baloušková 6, Drnková 5, Preisová 5, Špánová 4, Fedorová 3, Lukačevičová 2, Fišerová 2, Velková 2.

Pro většinu dívek první mistrovská utkání. Se silným soupeřem z Písku jsem se snažili, ale zkušenosti a lepší basketbalové umění bylo na straně protivníků z Písku. Druhé utkání přineslo vyrovnaný basketbal, ve kterém rozhodla větší chuť děvčat po výhře, výšková převaha a výborné výkony některých hráček. Pochvalu zaslouží celý tým, nastoupili jsme v počtu 21 ! hráček a všechny chtěly hrát a být na hřišti, což je skvělé. Výborně zahrála Roučková, jejíž rychlost na soupeře velmi platila,velmi platné byly Preisová, Velková, Drnková a Jariabková. Vstřelenými koši potěšila Hlinšťáková, z nováčků zahrála skvěle Kateřina Baloušková, líbila se i bojovnice Zuzka Holubová. Jedničku mají i rodiče, kteří vytvořili výbornou kulisu.