Březen 2010

Přátelák s F.L.Č.

24. března 2010 v 8:21 | Ráďa |  Novinky
Nejspíš v neděli 11.4. se uskuteční přátelské utkání s basketbalovým kroužkem při ZŠ F.L.Čelakovského. Utkání je organizováno hlavně pro mladší hráčky a nováčky, kteří se nezúčastní turnaje v Pardubicích.Doba uskutečnění zápasu bude ještě upřesněna!

Velikonoční turnaj

24. března 2010 v 8:19 | Ráďa |  Novinky
Ve dnech 2. - 4. dubna se uskuteční Velikonoční turnaj v Pardubicích. Nominace : Holubová Zuzana, Roučková Nikola, Preisová Kateřina, Jariabková Michaela, Hlinšťáková Lucka, Velková Karolína, Němcová Nikola, Plechatá Kristýna, Šípová Tereza, Sýkorová Aneta, Drnková Nikola, Roučková Viola, Fišerová Linda Odjezd : pátek 2.4. asi 7,30 hod (bude upřesněno) Návrat : neděle 4.4. nejspíš vpodvečer S sebou : spacák, karimatku, věci na hraní, tepláková souprava, ručník, spodní prádlo, ponožky, věci na spaní, kartáček, pasta, kartičku pojišťovny (stačí kopie), kapesné, karty..., svačinu (první zajištěné jídlo bude páteční večeře), pití (aspoň na první den, s sebou příp. rozpustné prášky - Tang apod., nebo pití nakoupíme v Pardubicích) Pokud někdo pravidelně užívá nějaké léky, je nutno vzít s sebou, informovat trenéra (rodiče při odjezdu). Schůzka rodičů v úterý po tréninku (18,00 hod)! Pokud jsem na něco zapomněla, ještě doplním.
Už vím, cena 500 Kč!

Hra v Jindřichově Hradci

21. března 2010 v 10:53 | Ráďa |  Novinky
Výsledky sobotní hry v Jindřichově Hradci :

České Budějovice "A" : Strakonice 50 : 14
Jindřichův Hradec : Strakonice 40 : 18

Střílely : Špánová 6, Holubová 6, Baloušková Kat. 6, Preisová 6, Roučková 4, Jariabková 2, Drnková 2.

Výsledky jsou lepší než v minulých kolech, ale přesto spokojenost se hrou ani tentokrát nebyla. Děvčatům jakoby v poslední době chyběla "šťáva" a elán, které jsou nutností v bojích proti silnějším soupeřům. Doufejme, že před dvěma dalšími důležitými turnaji ( velikonoční turnaj, festival) najdeme opět to, co nás zdobilo - boj o každý míč, aktivita, dravost, které velmi často nahradí v této kategorii menší dostatek basketbalových dovedností .

Hrajeme v Jindřichově Hradci

18. března 2010 v 21:46 | Ráďa |  Novinky
V sobotu 20.3. zakončíme hru v oblastním přeboru zápasy v J.Hradci
10,15 Strakonice : Č.B. "A"
11,30 Strakonice : J. Hradec
Odjezd : 8,00 hod. od sportovní haly
Příjezd : kolem 15,00 hod.
Jedou tyto hráčky : Špánová, Holubová, Baloušková, Preisová, Jariabková, Velková, Šípová, Sýkorová, Němcová, Plechatá, Roučková, Drnková.

Strakonice - Zemanky Praha

14. března 2010 v 19:18 | Ráďa |  Novinky
Vítanou přípravou byl zápas s pražským družstvem Zemanky Praha. Pražské družstvo je tvořeno vybranými talentovanými hráčkami , a to bylo vidět. Děvčata nás přehrávala rychlostí, technikou, silou...Náš výkon byl tentoktát zakřiknutý, ospalý, jakoby nás svazovala přítomnost televizní hvězdy Richarda Genzera, jehož dcera v týmu pražanek hrála.
Když se nedaří technicky či střelecky, dá se to vždy odpustit, ale nedostatek bojovnosti mrzí. V příštím zápase musíme zabrat daleko více, bude k tomu příležitost již v sobotu 20.3. kdy hrajeme v Jindřichově Hradci.

Strakonice : Zemanky Praha 31 : 62
Nejlépe střílely: Roučková 6, Velková 6

Sobotní výsledky

6. března 2010 v 19:13 | Ráďa |  Novinky
Strakonice : Písek "A" 16 : 66
Strakonice : Č.B. "A" 27 : 70

Střílely : Špánová 10, Němcová 8, Mrázová 6, Roučková 6, Holubová 6, Bublíková 2, Jariabková 2, Drnková 2, Baloušková 1
Nejlepší obránce zápasu : Baloušková Kačka

I přes vysoké prohry jsme byly se hrou celkem spokojeny. Holky se snaží hrát v útoku to, co po nich chceme, jen chybí lepší technika, rychlost. V obraně děláme hodně chyb, je třeba být rychlejší, pohotovější, důslednější , pozornější a taky trochu poslušnější ( stálé vysvětlování správného obranného postavení - zády ke koši, který bráním !)
Přesto pochvala všem za snahu , bojovnost, za chtění hrát ( někdy jste některé naštvané, že tolik nehrajete a chcete víc, ale chceme, abyste hrály všechny, mladší a méně vytrénované, nebojte se, váš čas taky přijde ).
Nejlepší hráčkou byla Katka Baloušková, přesto, že nedává tolik bodů , neustále bojuje, získá spousty míčů v obraně, nevzdává se a hraje naplno za všech okolností. Velice potěšil výkon Nikoly Němcové, která se zlepšuje a snaží se na sobě pracovat. Obrovskou rychlostí vynikala Zuzka Holubová.

Sobotní hra

2. března 2010 v 20:21 | Ráďa |  Novinky
V sobotu pokračuje další kolo OP nejml. mini :
11,00 Strakonice : Písek "A"
12,30 Písek "A" : Č.B. "A"
14,00 Strakonice : Č.B. "A"

Sraz : 10,30 hod. ve sportovní hale, s sebou jako vždy ( mikina !, svačina, pití )
Je možné, že druhé utkání začne dříve, pokud se domluvíme se soupeřem, proto doporučujeme dobu mezi zápasy strávit v hale !

Prohra s Borotínem

2. března 2010 v 20:17 | Ráďa |  Novinky
Úterní trénink jsme nahradily přátelským utkáním s Borotínem. Konečná prohra sice mrzí, ale hra celkem potěšila, zahrály si všechny hráčky. Všechny též potěšila zpráva o narození malého Adámka Roučky !

Strakonice : Borotín 20 : 26

Šípová 6, Fedorová 4, Mrázová 4, Baloušková 2, Roučková 2, Velková 2.