Duben 2010

V pátek začíná Festival

26. dubna 2010 v 17:47 | Ráďa |  Novinky
V pátek 30.4. začínáme  od 14,45 hod. úvodním zápasem se Zemankami Praha celý program Festivalu. Sraz hráček 14,00 ve sportovní hale ( nominace bude upřesněna ). Předp. konec 16,00 hod. V 17,15 hod proběhne slavnostní zahájení turnaje za účasti všech hráček - sraz 17,00 hod. Poslední páteční utkání  - pro nás velmi důležité ( Tachov známe z Velikonočního turnaje - 1 výhra, 1 prohra ) začíná od 19 hod., sraz hráček v 18,30 hod. Doporučujeme trávit dobu mezi zápasy ve sportovní hale  - řádně oblečené - tepláky, mikina, dostatek svačiny, pití, příp. se s rodiči domluvit na odvozu domů, ale včasném návratu na místo !
V sobotu první náš zápas od 10,30 hod. , sraz v 10 hod, další pořadí zápasů záleží na našich výsledcích ze skupiny, totéž v neděli.

Změna tréninků

26. dubna 2010 v 17:38 | Ráďa |  Novinky
V rámci přípravy na Festival trénujeme tento týden ve sportovní hale na minikoše. Úterý od 17 hod  a ve čtvrtek od 16,30 hod.. Zároveň prosíme někoho z tatínků, zda by před a po tréninku pomohli s nandáním, resp. sundáním konstrukcí minikošů. Děkujeme.

Festival

22. dubna 2010 v 21:57 | Ráďa |  Novinky
Ve dnech 30.4.- 2.5.2010 se uskuteční ve Strakonicích Festival nejmladších minižákyň. Tento turnaj je obdobou přeboru ČR. Pro nás všechny bude tato akce velkou událostí ( 14 družstev z celé ČR ) jak herně, tak organizačně. Děvčatům přejeme dosažení co nejlepšího výsledku ( musíme počítat s tím, že ostatní družstva budou herně i věkově vyspělejší ), každá naše výhra by byla potěšením.
Srdečně zveme všechny příbuzné a známé našich děvčat, aby jim při jejich zápasech vytvořili co nejlepší atmosféru. Přijďte fandit !

hrají každý s každým se započtením výsledků ze základních skupin
3) třetí a čtvrtý ze základnách skupin A a B se spojí (hrají útěchu 1 se započtením výsledku ze sk. B
obdobně 3. a 4. ze sk. C a D se započtením výsledku ze sk. C (útěcha 2)
4) podle umístění v osmifinále se hraje o konečné pořadí na 1.-8. místě
    podle umistění ve skupinách útěchy hrají vítězové o 9. místo, druzí o 11. místo, poslední o 13. místo

Přátelák

9. dubna 2010 v 19:42 | Ráďa |  Novinky
V neděli  11.4. se uskuteční přátelské utkání mezi přípravkou a kroužkem basketbalu při ZŠ FLČ. Přijedou i děti z Volyně a ze ZŠ Povážské ( též kroužky začátečníků). Přesný program hry upřesníme na místě.
Sraz : 14,30 hod ve sportovní hale

Turnaj Pardubice

5. dubna 2010 v 21:03 | Ráďa |  Novinky
Ve dnech 2.-4.4. jsme absolvovaly první velký turnaj - Velikonoční turnaj v Pardubicích. Děvčata vybojovala bronzové medaile - 3. místo ze čtyř účastníků.
Výsledky a hodnocení zápasů v pořadí, jak jsme hrály :
Strakonice : Tachov   31 : 24
Jak se později ukázalo, šlo o nejdůležitější utkání v boji o konečný bronz. Nastoupily jsme velice dobře, dařily se nám rychlé protiútoky a holky hrály hlavně v prvním poločase pěkný basket (po půli jsme vedly 15 : 6). V druhé půlce jsme náskok navyšovaly až na 27 : 10, ale poslední čtvrtka se vůbec nepovedla , a tak jsme se v závěru utkání bály o výsledek, protože tachovská děvčata mocně dotahovala ( posl. čtvrtina  4 : 14 !). Výhra byla ale celkově zasloužená. V zápase potěšila Lucka Hlinšťáková, autorka 8 bodů.
Strakonice : Mladá Boleslav  14 : 49
Zápas s Boleslaví jsme hrály hned 15 minut po skončení našeho předchozího zápasu, a tak se na děvčatech trochu projevovala únava. Hráčky Boleslavi byly fyzicky vyspělejší, a to nám dělalo dost velký problém. Střelecky se v tomto utkání blýskla Míša Jariabková - 10 bodů.
Strakonice : Pardubice  7 : 87
V sobotu jsme v 9 hod nastoupily proti největšímu favoritovi turnaje. Domácí hráčky mají skvělé družstvo, je vidět, že basket hrají již několikátý rok, byly po všech stránkách lepší  a dle mého mínění nejlepší družstvo v této kategorii u nás vůbec ( na festivalu ve Strakonicích budou jistě favoritkami).Z našeho družstva se líbila Nikola Roučková, která  jediná svou rychlostí dokázala protihráčkám konkurovat.
Strakonice : Pardubice 6 : 79
Hned od 12 hod jsme proti stejnému soupeři hrály znovu. Tentokrát jsme podaly mnohem lepší výkon ( pro srovnání 1.čtvrtka 0 : 16, ráno 0 : 40!), děvčata se lépe vyrovnávala s tvrdou obranou soupeřek ( zdvojováním)a přes vysokou prohru jsem byla se hrou celkem spokojena.
Strakonice : Tachov    27 : 29
Ve třetím utkání v jednom dni nás čekal boj o 3. místo. Nesměly jsme prohrát víc než o 7 bodů. Začátek utkání se nám vůbec nevydařil, neubránily jsme nejlepší tachovskou hráčku Sklenářovou, která nám dala 7 bodů za sebou. Druhá čtvrtka ztrátu dohnala, poločas byl o dva body v náš  neprospěch. Třetí čtvrtka končila 17 : 13 pro Tachov . Poslední část byla dramatická, bohužel nás několikrát poškodili rozhodčí ( neuznaný koš Nikči v nájezdu po faulu, neprovádění trestných hodů při faulu při střelbě...)Náskok soupeřek rostl až na 27 : 16, a v tu chvíli jsme byly bez medaile. Holky ale zabojovaly, dařilo se Jariabkové ( šestky v zápase dala 5 z osmi pokusů), Roučkové a Drnkové Děvčata poslední 4 minuty vyhrála 11 : 2. Konečná prohra sice mrzela, ale vybojovaly jsme bronz .
Strakonice : Mladá Boleslav   18 : 32
Nedělní ranní utkání nemohlo již pořadí v turnaji ovlivnit, a tak se hrálo v poklidném tempu. Naše děvčata byla v první půli lepší ( poločas nerozhodný 15 : 15),  v druhé půlce se již projevila únava některých našich hráček ( bylo nás jen 12 a některé hráčky odehrály turnaj bez střídání !). Za výsledek se nemusíme stydět, holky se snažily, nejlepší v tomto utkání byla Šípová a velice dobrou hrou překvapila a potěšila Sýkorová.
Střelci celkově :
 Jariabková 34, Roučková 18, Preisová 10, Sýkorová 10, Hlinšťáková 9, Němcová 8, Baloušková 4 ( spolu se Špánovou za nás odehrály necelé 2 zápasy, protože hrály za starší), Drnková 2, Fišerová 2, Bublíková 2, Špánová 1, dále hrály Velková a Roučková ml.
Nejlépe bránily : Roučková N., Šípová, Preisová, Drnková a Němcová.
Do all stars ( nejlepší pětka) turnaje byla vybrána Nikola Roučková.
Nejužitečnější hráčkou družstva byla vyhlášena Tereza Šípová.
Děvčatům gratuluji k bronzovým medailím a děkuji za bezproblémové zvládnutí celého turnaje !