Prosinec 2012

Vánočák nejmladších

30. prosince 2012 v 17:31 | Ráďa |  Novinky
Mezinárodní Vánoční turnaj nejml. mini Plzeň ( 27.-29.12.2012)
BK Strakonice : BK Loko Plzeň "B" 118 : 6
V úvodním utkání ve skupině jsme narazili na družstvo začínajících basketbalistů při ZŠ, Rozdíl ve výkonnosti byl obrovský , a tak si všechny hráčky s chutí zastřílely. Stý bod zaznamenala Viola Roučková, střelecky potěšila Terka Hanusová, v doskoku se prosazovala Karolína Laňková.

BK Strakonice : BK Klatovy hoši 26 : 68
Utkání o první místo ve skupině jsme sehráli s klatovskými chlapci. Od začátku bylo vidět, že soupeř nám chtěl oplatit porážku z předchozího vzájemného utkání z turnaje v Pardubicích a že na nás byl velice dobře připraven.My jsme vstoupili do utkání ustrašeně a kluci svou rychlostí trestali každou naši chybu.Přes vysokou porážku jsme nodehráli špatné utkání.

BK Strakonice : BK REAL Roudnice nad Labem 20 : 41
Čtvrtfinále nás svedlo do souboje s chlapci z Roudnice, na jejichž "nebaskebalovou " hru máme špatné vzpomínky z turnaje v Roudnici.Na utkání se holky těšily, byly vyhecované a připravené. Dřely, rvaly se o každý míč a s velkými favority držely dlouho krok ( začátek poslední čtvrtky jen o 8 ). V závěru nám chyběla síla ubránit jediného střílejícího hráče soupeře. Přes prohru si za toto utkání holky zasluhují absolutorium a pochvalu si vyslechly i od přítomných diváků.

BK Strakonice : BK Loko Plzeň ZŠ Chválenická 61 : 10
Do bojů o 5.-8. místo jsme vstoupily utkáním se začínajícím, ale velmi perspektivním týmem z Plzně ( mj. trenérkou je Monika Kůsová, která v dorosteneckých letech velmi úspěšně působila ve Strakonicích a strakoňáky pozdravuje ). Po pomalejším rozjezdu jsme hlavně díky aktivitě Gabči Němcové a Violy Roučkové získavali stále větší náskok. Vítězstvím jsme si zajistili účast v boji o pěkné 5.místo.

BK Strakonice : Limoges ( Francie ) 32 : 38
Pro děvčata první mezinárodní utkání v životě bylo po všech stránkách zvláštní. Soupeř hrál pouze v osmi hráčích, přesto předváděl velice rychlý, běhavý basketbal, kdy po každém získání míče vyráželi Francouzi obvykle dlouhou přihrávkou do rychlého protiútoku. Na děvčatech byla vidět únava z celého turnaje, kazili jsme v útoku a v obraně stíhali jen velice těžko. V závěru se Karolíně Balouškové podařila nevídaná věc, kdy téměř z trojkového oblouku zajistila dalekosáhlou střelou prodloužení. Radost byla veliká. Prodloužení se nám bohužel nepovedlo, míč nám padal z rukou. Nepomohlo ani hromadné fandění celé haly ( největší díky klukům z Klatov a z Č.B. ) a zápas jsme bohužel prohráli.

Za celý turnaj nutno děvčata velmi pochválit, předváděla pohledný, bojovný basketbal. Stále děláme mnoho chyb a musíme se moc a moc učit, ale z dívčích družstev jsme byli na turnaji jasně nejlepší a to je potěšující.
Střelcem týmu byla Viola Roučková, útočně se dařilo i Terce Nepodalové a Terce Soukupové. Ta byla zároveň spolu s Míšou Jánskou, Verčou Votavovou a Agátou Lukačevičovou nejlepšími obránci týmu. Spolehlivě hrály Karolína Baloušková a Gabča Němcová. Na doskoku byly nejlepší Karolína Laňková a bojovnice Terka Němcová. S chutí hrála Sabina Votavová a Terka Hanusová. Tým doplňovaly Natálka Breibischová a Míša Lipavská.
Zvláštní poděkování patří rodičům, kteří nás po celý turnaj doprovázeli, pomáhali a podporovali - DÍKY !

Body v turnaji :
Roučková Viola 62, Nepodalová Tereza 33, Soukupová Tereza 32, Němcová Gabriela 24, Baloušková Karolína 20, Jánská Míša a Votavová Sabina po 14, Votavová Verča a Lukačevičová Agáta po 12,Hanusová Tereza 10, Němcová Tereza a Laňková Karolína po 8, Breibischová Natálka 6, Lipavská Míša 2

Celkové pořadí turnaje:
1. 1. BA Roudnice nad Labem
2. 2. Sokol Pražský
3. 3. BK Klatovy
4. 4. BSK LOKO Plzeň "A"
5. 5. Limoges (Fra)
6. 6. BK Strakonice
7. 7. BK Klatovy (dívky)
8. 8. BK LOKO 34.ZŠ Plzeň
9. 9. DBAK Plzeň
10. 10. BSK České Budějovice
11. 11. BKM Žilina (SVK)
12. 12. BCM Sokolov
13. 13. BK LOKO Plzeň "B"


kvalifikace Borotín

30. prosince 2012 v 16:14 | Kuba |  Novinky
Nominace: Bittnerová, Fišerová, Drnková, Svobodová, Klejnová, Vadlejchová, Votavky K.+S.+V., Němcovky G.+T., Lukačevičová, Nepodalová, Roučková, Soukupová, Baloušková, Jánská Míša.

Hrajeme v sobotu 5.1.2013 v Borotíně od 16,45 hod (odjezd předpokládám v 14,15 hod od sportovní haly), rodiče prosím o pomoc s dopravou. Návrat kolem 20,00 hod ke sportovní hale. Budeme hrát v bílých dresech, s sebou věci na hraní, mikinu, nějakou svačinu. Festival (resp. Mistrovství ČR) budeme pořádat 3.-5.5.2013 ve Strakonicích.

Příprava:

STŘEDA 2.1. 2013 - minisoustředění tělocvična ZŠ Poděbradova
10,00 -12,00 hod - 1.trénink
13,30 - 15,30 hod - 2.trénink
Sraz v 9,45 hod.
ČTVRTEK 3.1.2013 - POZOR ZMĚNA ČASU. Sraz v 16,15 hod. 16,30 - 17,30 hod ZŠ Poděbradova - zápas mixovaně

PÁTEK 4.1.2013 - od 14,00 hod v hale, zápas proti st. mini

Béčko hraje v sobotu doma v hale od 9,30 a 11,00 hod proti Jindřichovu Hradci. Středeční tréninky pro hráčky hrající za Béčko jsou dobrovolné.
15.1. hráčky hrající za Béčko pojedou hrát do Písku proti dívkám od 16,00 hod v hale Elim.

VÁNOČNÍ TURNAJ 2012 – ml. minižákyně

30. prosince 2012 v 9:47 | Kuba |  Novinky

Ve dnech 28.-29.12.2012 se strakonické mladší minižákyně (roč. 2001) zúčastnily tradičního domácího turnaje, kde hrály proti starším dívkám ze Strakonic a ze Slovanky a proti strakonickým chlapcům. Po dobrém výkonu jsme obsadili hezké 3. místo. Dívky zaslouží pochvalu za odehraná utkání, ale i za pomoc při zapisování a za celkové vystupování na turnaji. Obrovský dík patří panu Jandovi za uspořádání vánočního turnaje, díky němuž jsme se mohli naučit něco nového a celkově se zlepšit.
Zápasy ve skupině:
BK Strakonice "A"- BK Strakonice "B" 52:32 (30:23)
Z naší strany nejpovedenější utkání na celém turnaji, ve vyhecovaném zápase proti našim starším dívkám se nám nepovedl zachytit začátek a soupeř vedl o 7 bodů, tento rozdíl ve skóre jsme proti vyšším a vyhranějším hráčkám dokázaly udržet až do začátku poslední čtvrtiny, kdy nám soupeř bodově utekl. Škoda že se nám nepovedlo otočit skóre v průběhu zápasu. Ale i přes prohru holky předvedly hezký basket plný rychlých protiútoků, nájezdů do koše i kolektivní obrany, díky které se nám dařilo ubránit vyšší hráčky soupeře.
SKB Strakonice - BK Strakonice "B" 32:69 (17:40)
Druhé utkání bylo úplným opakem - i přes vysokou výhru to bylo naše nejhorší utkání. Dopouštěli jsme se zbytečných chyb a ztrát a z nepozornosti nechali chlapce snadno proměňovat jednoduché šoupáky.
Slovanka Praha - BK Strakonice "B" 71:24 (39:9)
V posledním sobotním zápase jsme nastoupili proti týmu Slovanky, po rozpačitém začátku, kdy jsme měli ze Slovanky až zbytečný respekt, jsme se trochu rozehráli, začali jsme bránit, vybíhat do protiútoků a podařilo se nám proměnit i několik střel. Dívky Slovanky byly zkušenější a vyhranější, proto si myslím, že skóre odpovídá průběhu utkání. Ale náš výkon nebyl vůbec špatný a holky si zaslouží pochvalu za bojovnost.
o 3. místo
SKB Strakonice - BK Strakonice "B" 35:53 (10:25)
Utkání o třetí místo jsme sehráli se strakonickými chlapci. Celé utkání jsme vedli, ale naše hra nebyla nejlepší, v útoku nás brzdily nepřesné a pozdní přihrávky, které vycházely ze zrakové kontroly míče při driblinku. Naší pohodlností jsme se dopouštěli zbytečných faulů a nedařilo se nám střelecky. Díky tomu se chlapcům podařilo ve čtvrté čtvrtině snížit i na rozdíl 7 bodů. Po oddechovém čase jsme se zlepšili v obraně a začali proměňovat jednoduché šance a dovedli zápas do vítězného konce.
Hlavními oporami na turnaji jak v obraně tak v útoku byly Kačka Votavová se Sárou Vadlejchovou, Kačka navíc byla vyhlášena nejlepší hráčkou družstva. Na turnaji se dařilo Terce Bittnerové, která na doskoku vybojovala spoustu míčů a dařilo se jí střelecky. Nejlepší střelkyní družstva byla Nikča Drnková, která by měla přidat v obraně a v koncentraci na hru. Více než předvedly umí i Jindřiška Klejnová, Linda Fišerová a Sába Svobodová, snad se jim v novém roce bude dařit více. V prvním utkání na sebe upozornila Anetka Šrámková, škoda že jí nasazení nevydrželo i do dalších zápasů. V útoku se rozehrála Anetka Vrchlavská. Sympatický výkon podaly Natálka Kloučková, Eliška Skálová a Bára Cibulková nebojí se v útoku, ale ještě se musí zlepšit v obraně. Celý tým zaslouží pochvalu i za podařené trestné hody, kdy přestože dívky střílely na vysoké koše, tak měly úspěšnost téměř 50 %.
V rámci vánočního turnaje ještě následoval turnaj trojic ve dvou kategoriích zkušenějších a začínajících hráček. V kategorii zkušenějších hráček trojice ve složení Kačka V., Sára V. a Nikča D. podala velmi sympatický výkon, předvedly bojovný basketbal, výborně zahrály HOĎ a BĚŽ, bohužel měly velmi těžkou základní skupinu, kde narazily na nejlepší hráčky strakonického Áčka a Slovanky Praha, na které nestačily výškově, ale každopádně jejich výkon z této trojice družstev byl nejbasketbalovější. Lehčí základní skupinu měly Terka B., Jindřiška K. a Sába S., naneštěstí obě utkání těsně prohrály, chybělo jen trochu toho střeleckého štěstí. Obě trojice se utkaly v zápase o 5. místo, které vyhrály Nikča, Kačka a Sára. Ve skupině začínajících hráček se trojici Linda F., Eliška S. a Natálka K. povedlo celý miniturnaj trojic ve své kategorii vyhrát. Druhé trojici ve složení Aneta Š., Aneta V. a Bára C. se nepodařily utkání ve skupině, ale ve skupině o umístění porazily strakonické chlapce a obsadily hezké 5. místo.
Body: Nikča Drnková 33 8/3, Kačka Votavová 31 6/3, Sára Vadlejchová 24 10/6, Linda Fišerová 22 2/0, Jindřiška Klejnová 22, Terka Bittnerová 21 2/1, Sába Svobodová 10 2/1, Aneta Šrámková 8 2/1, Natálka Kloučková 2, Eliška Skálová 2, Aneta Vrchlavská 2 2/0, Bára Cibulková 1 2/1.

PF 2013

19. prosince 2012 v 20:56 | Kuba

Přeji vám krásné Vánoce plné pohody a odpočinku, holkám bohatého Ježíška a do nového roku hodně štěstí, zdraví, holkám plno výher bez zranění, větší tréninkovou píli a snad i nějakou tu medaili a rodičům radost z holek :-) Mám vás rád :-)

kvalifikace

19. prosince 2012 v 20:34 | Kuba |  Novinky

KVALIFIKACE NA FESTIVAL (resp. Mistrovství ČR)
Na poslední chvíli se do kvalifikace v naší kategorii přihlásil Borotín a vzhledem k tomu, že kvalifikace se pro letošní sezónu hraje již začátkem ledna, je důležité se dobře připravit:
Příprava na kvalifikaci - ÚČAST NUTNÁ:
STŘEDA 2.1. 2013 - minisoustředění tělocvična ZŠ Poděbradova
10,00 -12,00 hod - 1.trénink
13,30 - 15,30 hod - 2.trénink

ČTVRTEK 3.1.2013 - od 16,30 hod ZŠ Poděbradova - zápas mixovaně
PÁTEK 4.1.2013 - od 14,00 hod v hale, zápas proti st. mini
V SOBOTU 5.1.2013 - hrajeme v Borotíně !!! odveta 19.1. doma

Prosím rodiče o pomoc s dopravou a podporu , je důležité, aby holky na plánované tréninky a zápasy dorazily.
Sledujte průběžně stránky, budu tam informace doplňovat a upravovat (nominace, podrobnosti,...).
Případné dotazy na tel. 721 167 590 (Jakub Maršán)

Kdo by měl zájem, může přijít na trénink 27.12. do haly 15,30 - 17,00 hod, na zbytek 01 se těším na Vánočáku 28.12. a 29.12. ve Strakonicích a 02 a mladším držím palce na Vánočáku v Plzni.

poslední trénink v roce 2012

19. prosince 2012 v 20:24 | Kuba |  Novinky
Ve středu jsme měli poslední společný trénink v tomto roce. Vánoční trénink jsme si užili, byl plný soutěží a her - závody, vyřazovák, hra trojic a střelba TH. Jen mrzí nepřítomnost některých hráček, o kterých nikdo nevěděl. Navštívil nás i Ježíšek a přinesl nám nové maskoty, takže tým by měl být již kompletní a v novém roce bychom měli všechny zápasy vyhrávat. Holky je rychle pojmenovaly - máme nového Kubíka a Keču, asi nám některým z toho půjde hlava kolem :-D


Změny v rozlosování Vánočáku v Plzni

19. prosince 2012 v 17:17 | Ráďa |  Novinky
Po odhlášení některých družstev došlo ke změnám ve složení skupin a rozlosování zápasů.
Skupina C : BK Klatovy hoši. BK Loko Plzeň B, BK Strakonice
čtvrtek 13,10 hod BK Loko Plzeň B : BK Strakonice, 16,30 hod BK Klatovy : BK Strakonice
pátek : dle umístění ve skupině, ale nejspíš až v 19,00 hod
Auta : Baloušek, Němec, Breibisch, Soukup, Roučka, Laňka ?
Odjezd : 10,30

Vánočák

15. prosince 2012 v 20:04 | Ráďa |  Novinky
27.-29.12.2012 Plzeň
Vánoční turnaj U11( nejmladší mini - hoši, dívky, mix ), U13 ( dívky ), U13 ( chlapci )
pro nás:
Skupina A : BK Loko Plzeň "A", BaK Plzeň, Limoges ( Fra )
Skupina B : Sokol Pražský, Sokol Sršni Písek, BKM Žilina (Sk ), BK Klatovy dívky
Skupina C : BK Klatovy hoši, BSK Č.Budějovice mix, BK Strakonice
Skupina D : BK Roudnice n.L., BK Loko Plzeň 34.ZŠ mix, BK Sokolov, BK Loko Plzeň "B"
naše zápasy : Čtvrtek 27.12. 11,50 BK Strakonice : Bk Klatovy
15,20 BK Strakonice : BSK Č.Budějovice
další zápasy dle umístění
Nominace : Jánská, Baloušková, Laňková, Breibischová, Roučková, Soukupová, Němcovky, Votavky, Hanusová, Lipavská, Lukačevičová, Nepodalová
Cena : předběžně 850 Kč na osobu ( 2x ubytování + 4x jídlo ), snídaně budeme dělat sami ( prosím maminky o nějakou buchtu s sebou )
Doprava : nejspíš auty - v pondělí dořešíme na tréninku, odjezd též, návrat sobota kolem 18,00
S sebou : jako vždy na turnaj + plavky, kartičku pojišťovny

Základní část bez porážky

15. prosince 2012 v 16:56 | Ráďa |  Novinky
Sršni Písek B : BK Strakonice 34 : 49 ( 18:14, 4:12, 4:13, 8:10)
35 : 51 ( 10:20, 12:9, 7:14, 6:6 )
Poslední kolo základní části OP jsme sehráli se stále se lepšícími kluky z Písku. První utkání jsme začaly ustrašeně, soupeře jsme nestíhali rychlostně. Ve druhé čtvrtce jsme hlavně díky Terce Soukupové a Verče Votavové přidaly a začli si tvořit náskok. Zápas se definitivně zlomil v náš prospěch ve třetí čtvrtině hlavně díky košům Terky Němcové.
Do druhého zápasu jsme vstoupili mnohem lépe a již v první minutě byl stav 0:6 po koších Káji Balouškové. Klukům ubívaly síly ( bylo jich jen 8 ) a toho jsme využívali a zápas dotáhli celkem v klidu do vítězného konce.
Pochvala jako vždy patří celému týmu, ale přesto největší hvězdou byla Agáta Lukačevičová. Nejlepší zápas poslední doby předvedla Sabča Votavová,skvěle bránila Míša Jánská, z nováčků se zlepšuje Karolína Laňková.
Bodovaly :
Nepodalová Terka, Soukupová Terka a Roučková Viola po 13, Votavová Verča 11, Baloušková Kája 9, Votavová Sabča 8, Němcová Gábina 7,Lukačevičová Agáta 6, Němcová Tereza 6, Jánská Míša 6, Breibischová Natálka 4, Laňková Karolína 2, Hanusová Tereza 2.

V základní části přeboru jsme obsadili 1.místo, nyní nás čekají boje v semifinálové skupině, kde se utkáme nejspíš s Pelhřimovem, Táborem a Pískem.
Děvčatům zatím veliká gratulace a obrovský dík rodičům za jejich stálou přízeň, pomoc a podporu týmu.

TRÉNINKY JSOU JEŠTĚ PŘÍŠTÍ TÝDEN ( v pondělí i čtvrtek ).

Předběžně Kráááááááááááááááááásné vánoce, klid a pohodu a do nového roku zdraví a štěstí ! Mám vás ráda .


info+služby na vánočáku

13. prosince 2012 v 10:25 | Kuba |  Novinky

VÁNOČÁK STRAKONICE 2012


Nominace:BK STRAKONICE "B" (roč. 2001) - Bittnerová, Cibulková, Drnková, Fišerová, Klejnová, Kloučková, Kutá D. a M., Potužníková, Skálová, Strnadová, Svobodová, Šrámková, Vadlejchová, Votavová K., Vrchlavská

Sraz oba dny v 9,15 hod v hale. Hrát budeme v modrých dresech (pokud je ještě nemáte, tak je dostanete, před turnajem).
Vezměte si nějakou svačinu a dostatek pití. Moc času mezi zápasy mít nebudeme. Na zápasy, kdy nebudeme hrát, máte některé službu (na ty co se nedostalo nezoufejte, služba vás nemine, když někdo vypadne, tak budeme muset zaskočit nebo bude nutné zapsat turnaj trojic). Všechny budete mít povinně MIKINU A TEPLÁKY (v hale bude zima) !!!

ROZLOSOVÁNÍ + SLUŽBY:
Pátek 28.12.2012 (zápasy 4x8 min)

10.00 BK Strakonice "A" - BK Strakonice "B" - kluci
11.30 SKB Strakonice (hoši) - Slovanka Praha - mladší mini (01) - Drnková, Klejnová, Strnadová
13.00 BK Strakonice "B" - SKB Strakonice - st. mini (00)
14.30 BK Strakonice "A" - Slovanka Praha - mladší mini (01) - Potužníková, Vadlejchová, Votavová
16.00 BK Strakonice "B" - Slovanka Praha - st. mini (00)
17.30 SKB Strakonice - BK Strakonice "A" - mladší mini (01) - Svobodová, Skálová, Kloučková

Sobota 29.12.2012 (zápasy 4x10 min)
10.00 SKB Strakonice - BK Strakonice "B" - st. mini (00)
11.30 BK Strakonice "A" - Slovanka Praha - mladší mini (01) - Vrchlavská, Bittnerová, Šrámková
14.00 - 17.00 turnaj trojic - mladší a starší mini (01+00) - rozdělíme na místě


pozn. (červené zápasy hrajeme, rodiče jsou samozřejmě zváni,žluté zápasy máme službu).

PŘEJI VÁM BOHATÉHO JEŽÍŠKA, ODPOČIŇTE SI A V PÁTEK ZAČÍNÁME :-)
Případné dotazy na tel. 721 167 590 (Jakub Maršán).

Letos zakončí nejml. mini OP v Písku

12. prosince 2012 v 9:38 | Ráďa |  Novinky
Poslední kolo základní části OP a zároveň poslední dva mistrovské zápasy roku 2012 odehrají nejml. mini ( 2002 a ml. ) v sobotu 15.12. v Písku ( hala Elim ) od 9,00 a 10,30 hod ( druhý možná dříve ). Odjezd auty v 8,00 hod. Ve čtvrtek nahlásit, kdo z rodičů pojede.

Předehrané utkání + víkend

12. prosince 2012 v 0:17 | Kuba
Starší mini předehrávají ve čtvrtek od 15,30 hod utkání v hale s našimi kluky (sraz v 15,00 hod). O víkendu budete hrát jen proti Jindřichovu Hradci od 11,00 hod, ale utkání pravděpodobně začne dříve.

Hráčky roč. 00, 02 a mladší - nezapomeňte ve středu, čtvrtek, pátek přinést na trénink modré dresy. Hráčky roč. 01 je NOSIT NEBUDOU, budeme v nich hrát na Vánočáku.

Přátelák začínajících děvčat

10. prosince 2012 v 9:21 | Ráďa |  Novinky
Přátelské utkání přípravek kluků a holek bylo skvělou možností pro hráčky začínající a pro ty, co v mistrovských utkáních nedostávají tolik příležitostí. Děvčat se sešlo 21 a každá si na hřišti odvedla své. Do utkání jsme vstoupily výborně, prosadil se nováček Jolanka Chylíková . Téměř tři čtvrtiny zápasu jsme si udržovaly vedení, pak se nám ale přestalo dařit ubránit nejlepšího hráče kluků. V závěru chybělo i střelecké štěstí. I přes prohru zaslouží všechna děvčata velikou pochvalu, pro mnohá to byl první zápas. Z jednotlivců potěšil výkon Kristýnky Novákové, Nely Vráblíkové a Elišky Skálové.
Děvčata budou mít šanci se s kluky brzy zase utkat, protože od nového roku budou mnohá z děvčat hrát oblastní přebor za nejmladší minižákyně ( b družstvo, které jsme dodatečně do soutěže přihlásili ), kluci se dodatečně do soutěže též přihlásili. Proto prosím ( hlavně rodiče ), počítejte s tím, že holkám občas přibydou víkendové zápasy . Dopředu děkuji především za spolupráci při řešení dopravy k utkáním ( rozpis zápasů bude dodán hned po rozlosování ).
Výsledek nedělní hry :
Kluci : holky 50 : 38
Bodovaly : Skálová Eliška 10, Vráblíková Nela 8, Chylíková Jolana 6, Nováková Kristýna 4, Čadková Lucka, Červenková Tereza, Junková Adéla a Kotrcová Kristýna po 2.

Budějovice

9. prosince 2012 v 22:38 | Kuba

BK Strakonice - BSK České Budějovice
40:62 (20:28) a 60:76 (29:42)

Ke svým posledním utkáním v základní skupině jsme zajížděli do Českých Budějovic. Bohužel utkání se dívkám vůbec nepovedla. Dopouštěli jsme se řady nepozorností a zbytečných ztrát. Několikrát se nám povedlo náskok budějovických chlapců stáhnout, dokonce do poslední čtvrtiny druhého zápasu jsme vstupovali se 4 bodovým náskokem, ale nejsme schopni udržet vedení. Dívky měly možnost se přesvědčit o tom, že basket je kolektivní sport, že pokud chtějí vyhrát, tak všechny musí na hřišti spolupracovat, nabíhat si v útoku, vypomáhat v obraně. Chlapci až s překvapivou přesností potrestali každou naši chybu a nepozornost. Další co k týmovému výkonu nepostradatelně patří, je zapojení všech hráček do hry i hráčky na lavičce by měly sledovat hru, učit se z chyb svých spoluhráček a povzbudit je k lepšímu výkonu. Divákům se mohly líbit naše rychlé protiútoky a několik povedených přihrávek. Družstvo podržely Kačka Votavová se Sárou Vadlejchovou. Nejlepší střelkyní s 27 body byla Nikča Drnková i když i té by neuškodilo, kdyby místo hledání výmluv se více soustředila na hru. Jako již tradičně dobře zahrály malé - Terka Soukupová a Kája Baloušková. Více na obranu a doskok se musejí soustředit Linda Fišerová, Sába Svobodová a Terka Bittnerová.
Z Budějovic si odvážíme plno zážitků, navštívili jsme adventní trhy na náměstí nebo ze stíhání vlaku.
Děkuji všem rodičům, kteří s námi absolvovali celodenní výlet, za povzbuzování i pomoc s dětmi, někdy to s holkami není jednoduché :-D
Body: Drnková 27, Votavová 12, Klejnová 9, Vadlejchová 8, Soukupová 7, Fišerová, Lukačevičová A., Nepodalová a Roučková V. po 6, Bittnerová 4, Baloušková 3, Němcová G. a T. a Svobodová S. po 2.

Béčku v Písku

8. prosince 2012 v 19:02 | Kuba |  Novinky

BK Strakonice "B" - Sršni Písek
10:105 a 3:126

Holky odehrály svá poslední utkání v tomto kalendářním roce a zároveň i v základní skupině A. Zajížděli jsme na palubovku píseckých chlapců, vítězů skupiny A. Se Sršni to mají dívky těžké, chlapci jsou urostlejší, rychlejší a vyhranější. O vítězi těchto utkání bylo rozhodnuto předem, výše skóre je ovlivněna výpadky v obraně, přesto všechno jsme místy s chlapci sehráli vyrovnaná utkání a kdyby měla utkání rozhodovat snaha, tak jsme Sršně porazili, bohužel to někdy nestačí. Své nejlepší utkání odehrála Anetka Šrámková i když někdy je až moc na zemi. Nejbojovnější výkon na hřišti předvedly nejmladší Míša Jánská s Gabčou Němcovou. Pod koši dobře doskakovaly Teka Němcová a Míša Kutá. Odvážně rozehrávaly Natálka Kloučková a Marťa Tomšovicová. Natálka K. s Míšou Lipavskou si zaslouží pochvalu za návraty do obrany.
Holky zlepšujete se během každého utkání, udělaly jste od začátku sezóny velký pokrok. I prohry k basketbalu patří, je to začátečnická daň a když vezmeme, že několik z vás začalo v září, většina odehrává svá první soutěžní utkání, tak prohrát není žádné neštěstí. Ale pokud vydržíte poctivě trénovat, tak věřím tomu, že se v druhé části soutěže dočkáme i výher.
Ještě v jedné disciplíně jsme dneska Sršně porazili, co do počtu fanoušků jsme měli v hale velkou převahu. Proto pro rodiče obrovská pochvala a dík za podporu, pomoc s dopravou i fandění.
Body: Anetka Šrámková 4, Míša Jánská 3, Marťa Tomšovicová 2, Gabča Němcová 2, Anetka Vrchlavská 1, Dája Kutá 1.

Prosím o info ohledně Vánočáku pro 2002 a ml.

8. prosince 2012 v 16:27 | Ráďa |  Novinky
Ve dnech 27.-29.12. se nejml. mini zúčastní Vánočního turnaje v Plzni. Kvůli závazné objednávce prosím o upřesnění počtu doprovázejících rodičů ( ubytování a strava ) , pokud to půjde, snídaně bychom opět dělali sami, tj. u stravy by šlo o 2 večeře a 2 obědy po 80 Kč a u ubytování o 2 noci na internátu SPŠE ve dvoulůžkových pokojích.Zároveň je nutno vyřešit dopravu do Plzně a z Plzně ( pokud nedáme dohromady auta, pojedeme bez báglů vlakem ). Info prosím nejpozději na pondělním tréninku.
Nominace : Jánská, Baloušková, Breibischová, Roučková, Soukupová, Němcovky, Votavky, Hanusová, Lipavská, Lukačevičová, Nepodalová, Laňková.
Z rodičů předběžně : Balouškovi, Němcovi, Roučka, Laňka, Breibischovi ?, Lipavských ?, Soukup ?

Turnaj - Vánoce

7. prosince 2012 v 20:39 | Kuba |  Novinky

VÁNOČÁK STRAKONICE (28.-29.12.2012)

pátek 28.12.2012 (zápasy 4x8 min)

10.00 BK Strakonice "A" - BK Strakonice "B"

11.30 SKB Strakonice (hoši) - Slovanka Praha

13.00 BK Strakonice "B" - SKB Strakonice

14.30 BK Strakonice "A" - Slovanka Praha

16.00 BK Strakonice "B" - Slovanka Praha

17.30 SKB Strakonice - BK Strakonice "A"

sobota 29.12.2012 (zápasy 4x10 min)

10.00 SKB Strakonice - BK Strakonice "B"

11.30 BK Strakonice "A" - Slovanka Praha
14.00 - 17.00 turnaj trojic

BK STRAKONICE "B" (roč. 2001) - Bittnerová, Cibulková, Drnková, Fišerová, Klejnová, Kloučková, Kutá D. a M., Potužníková, Skálová, Strnadová, Svobodová, Šrámková, Vadlejchová, Votavová K., Vrchlavská
Budeme hrát v modrých dresech.
Až se domluvíme, jaké družstvo bude mít na jaký zápas službu, tak vám rozdám papírky s přesnými informacemi.

Béčko

5. prosince 2012 v 18:33 | Kuba |  Novinky

Zápasy mladší mini - BÉČKO - jedeme v sobotu 8.12.2012 do Písku, hala Elim
Sraz a odjezd: v 8,00 hod u haly
Návrat: kolem 12,30 hod
S sebou: věci na hraní (nezapomeňte dres a boty) + mikina, pití, svačina,
Zápasy: v 9,00 hod a 10,30 hod (možná dříve)
Rodiče prosíme o pomoc s dopravou !!! (dejte vědět Kačce Konvičkové tel. 721 224 315)
Nominace: Kutky, Němcovky, Tomšovicky, Laňková, Hanusová, Strnadová, Šrámková, Vrchlavská, Cibulková, Kloučková, Skálová, Jánská Míša a Markétka, Lipavská, Breibischová.

Pro dobrovolníky 00 a mladší, zítra opět hrají holky proti klukům od 15,30 hod v hale.

Zápas pro začátečnice a méně hrající.

5. prosince 2012 v 8:32 | Ráďa |  Novinky
V neděli 9.12. od 15,00 hod. sehrají začátečnice BK - přípravka přátelské utkání proti strakonickým klukům.
Sraz : 14,30 hod ve sportovní hale, konec do 16,00.
Nominace : Skálová, Kloučková, Tomšovicová, Chocholatá, Chylíková, Nováková, Samcová, Rozhonová, Červenková, Johanesová, Vráblíková, Vlčková, Pešková, Breibischová, Mačlová. Junková, Baláková, Čadková…..+ možná jsem na někoho zapomněla + nováčci úplní.

mladší mini

3. prosince 2012 v 21:50 | Kuba |  Novinky

Akce do konce roku

Zápasy mladší mini - ÁČKO - jedeme v NEDĚLI 9.12.2012 do Č.Budějovic

Sraz: v 10:50 hod v hale vlakového nádraží (nečekejte venku, ať nezmrznete), rodiče mohou jet s námi vlakem, ale musí si uhradit dopravu, holky ji budou mít uhrazenou
Návrat: v 19:30 hod na vlakové nádraží
S sebou: věci na hraní (nezapomeňte dres a boty) + mikinu, pití, svačina, kapesné, teple se oblečte + čepice - povinně, zajdeme do obchoďáku Merkury a na adventní trhy na náměstí
Zápasy: v 15,00 hod a 16,45 hod (začátky budou posunuty, abychom stihli vlak v 18:30 hod), hrajeme jako obvykle v ZŠ Kubatova

BÉČKO hraje v sobotu v Písku od 9:00 hod a 10:45 hod (podrobnosti doplníme)
Sobota 15.12. - nejmladší mini (02 a ml.) jedou do Písku, straší mini (00 + vybrané 01) hrají doma s kluky a Jindřichovým Hradcem
Vánoční turnaj doma - 28.-29.12.2012
Nominace: Bittnerová, Cibulková, Drnková, Fišerová, Klejnová, Kloučková, Kutá D. a M., Potužníková, Skálová, Strnadová, Svobodová, Šrámková, Vadlejchová, Votavová K., Vrchlavská (potřebuji co nejdříve potvrdit účast).