Vánočák nejmladších

30. prosince 2012 v 17:31 | Ráďa |  Novinky
Mezinárodní Vánoční turnaj nejml. mini Plzeň ( 27.-29.12.2012)
BK Strakonice : BK Loko Plzeň "B" 118 : 6
V úvodním utkání ve skupině jsme narazili na družstvo začínajících basketbalistů při ZŠ, Rozdíl ve výkonnosti byl obrovský , a tak si všechny hráčky s chutí zastřílely. Stý bod zaznamenala Viola Roučková, střelecky potěšila Terka Hanusová, v doskoku se prosazovala Karolína Laňková.

BK Strakonice : BK Klatovy hoši 26 : 68
Utkání o první místo ve skupině jsme sehráli s klatovskými chlapci. Od začátku bylo vidět, že soupeř nám chtěl oplatit porážku z předchozího vzájemného utkání z turnaje v Pardubicích a že na nás byl velice dobře připraven.My jsme vstoupili do utkání ustrašeně a kluci svou rychlostí trestali každou naši chybu.Přes vysokou porážku jsme nodehráli špatné utkání.

BK Strakonice : BK REAL Roudnice nad Labem 20 : 41
Čtvrtfinále nás svedlo do souboje s chlapci z Roudnice, na jejichž "nebaskebalovou " hru máme špatné vzpomínky z turnaje v Roudnici.Na utkání se holky těšily, byly vyhecované a připravené. Dřely, rvaly se o každý míč a s velkými favority držely dlouho krok ( začátek poslední čtvrtky jen o 8 ). V závěru nám chyběla síla ubránit jediného střílejícího hráče soupeře. Přes prohru si za toto utkání holky zasluhují absolutorium a pochvalu si vyslechly i od přítomných diváků.

BK Strakonice : BK Loko Plzeň ZŠ Chválenická 61 : 10
Do bojů o 5.-8. místo jsme vstoupily utkáním se začínajícím, ale velmi perspektivním týmem z Plzně ( mj. trenérkou je Monika Kůsová, která v dorosteneckých letech velmi úspěšně působila ve Strakonicích a strakoňáky pozdravuje ). Po pomalejším rozjezdu jsme hlavně díky aktivitě Gabči Němcové a Violy Roučkové získavali stále větší náskok. Vítězstvím jsme si zajistili účast v boji o pěkné 5.místo.

BK Strakonice : Limoges ( Francie ) 32 : 38
Pro děvčata první mezinárodní utkání v životě bylo po všech stránkách zvláštní. Soupeř hrál pouze v osmi hráčích, přesto předváděl velice rychlý, běhavý basketbal, kdy po každém získání míče vyráželi Francouzi obvykle dlouhou přihrávkou do rychlého protiútoku. Na děvčatech byla vidět únava z celého turnaje, kazili jsme v útoku a v obraně stíhali jen velice těžko. V závěru se Karolíně Balouškové podařila nevídaná věc, kdy téměř z trojkového oblouku zajistila dalekosáhlou střelou prodloužení. Radost byla veliká. Prodloužení se nám bohužel nepovedlo, míč nám padal z rukou. Nepomohlo ani hromadné fandění celé haly ( největší díky klukům z Klatov a z Č.B. ) a zápas jsme bohužel prohráli.

Za celý turnaj nutno děvčata velmi pochválit, předváděla pohledný, bojovný basketbal. Stále děláme mnoho chyb a musíme se moc a moc učit, ale z dívčích družstev jsme byli na turnaji jasně nejlepší a to je potěšující.
Střelcem týmu byla Viola Roučková, útočně se dařilo i Terce Nepodalové a Terce Soukupové. Ta byla zároveň spolu s Míšou Jánskou, Verčou Votavovou a Agátou Lukačevičovou nejlepšími obránci týmu. Spolehlivě hrály Karolína Baloušková a Gabča Němcová. Na doskoku byly nejlepší Karolína Laňková a bojovnice Terka Němcová. S chutí hrála Sabina Votavová a Terka Hanusová. Tým doplňovaly Natálka Breibischová a Míša Lipavská.
Zvláštní poděkování patří rodičům, kteří nás po celý turnaj doprovázeli, pomáhali a podporovali - DÍKY !

Body v turnaji :
Roučková Viola 62, Nepodalová Tereza 33, Soukupová Tereza 32, Němcová Gabriela 24, Baloušková Karolína 20, Jánská Míša a Votavová Sabina po 14, Votavová Verča a Lukačevičová Agáta po 12,Hanusová Tereza 10, Němcová Tereza a Laňková Karolína po 8, Breibischová Natálka 6, Lipavská Míša 2

Celkové pořadí turnaje:
1. 1. BA Roudnice nad Labem
2. 2. Sokol Pražský
3. 3. BK Klatovy
4. 4. BSK LOKO Plzeň "A"
5. 5. Limoges (Fra)
6. 6. BK Strakonice
7. 7. BK Klatovy (dívky)
8. 8. BK LOKO 34.ZŠ Plzeň
9. 9. DBAK Plzeň
10. 10. BSK České Budějovice
11. 11. BKM Žilina (SVK)
12. 12. BCM Sokolov
13. 13. BK LOKO Plzeň "B"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama