VÁNOČNÍ TURNAJ 2012 – ml. minižákyně

30. prosince 2012 v 9:47 | Kuba |  Novinky

Ve dnech 28.-29.12.2012 se strakonické mladší minižákyně (roč. 2001) zúčastnily tradičního domácího turnaje, kde hrály proti starším dívkám ze Strakonic a ze Slovanky a proti strakonickým chlapcům. Po dobrém výkonu jsme obsadili hezké 3. místo. Dívky zaslouží pochvalu za odehraná utkání, ale i za pomoc při zapisování a za celkové vystupování na turnaji. Obrovský dík patří panu Jandovi za uspořádání vánočního turnaje, díky němuž jsme se mohli naučit něco nového a celkově se zlepšit.
Zápasy ve skupině:
BK Strakonice "A"- BK Strakonice "B" 52:32 (30:23)
Z naší strany nejpovedenější utkání na celém turnaji, ve vyhecovaném zápase proti našim starším dívkám se nám nepovedl zachytit začátek a soupeř vedl o 7 bodů, tento rozdíl ve skóre jsme proti vyšším a vyhranějším hráčkám dokázaly udržet až do začátku poslední čtvrtiny, kdy nám soupeř bodově utekl. Škoda že se nám nepovedlo otočit skóre v průběhu zápasu. Ale i přes prohru holky předvedly hezký basket plný rychlých protiútoků, nájezdů do koše i kolektivní obrany, díky které se nám dařilo ubránit vyšší hráčky soupeře.
SKB Strakonice - BK Strakonice "B" 32:69 (17:40)
Druhé utkání bylo úplným opakem - i přes vysokou výhru to bylo naše nejhorší utkání. Dopouštěli jsme se zbytečných chyb a ztrát a z nepozornosti nechali chlapce snadno proměňovat jednoduché šoupáky.
Slovanka Praha - BK Strakonice "B" 71:24 (39:9)
V posledním sobotním zápase jsme nastoupili proti týmu Slovanky, po rozpačitém začátku, kdy jsme měli ze Slovanky až zbytečný respekt, jsme se trochu rozehráli, začali jsme bránit, vybíhat do protiútoků a podařilo se nám proměnit i několik střel. Dívky Slovanky byly zkušenější a vyhranější, proto si myslím, že skóre odpovídá průběhu utkání. Ale náš výkon nebyl vůbec špatný a holky si zaslouží pochvalu za bojovnost.
o 3. místo
SKB Strakonice - BK Strakonice "B" 35:53 (10:25)
Utkání o třetí místo jsme sehráli se strakonickými chlapci. Celé utkání jsme vedli, ale naše hra nebyla nejlepší, v útoku nás brzdily nepřesné a pozdní přihrávky, které vycházely ze zrakové kontroly míče při driblinku. Naší pohodlností jsme se dopouštěli zbytečných faulů a nedařilo se nám střelecky. Díky tomu se chlapcům podařilo ve čtvrté čtvrtině snížit i na rozdíl 7 bodů. Po oddechovém čase jsme se zlepšili v obraně a začali proměňovat jednoduché šance a dovedli zápas do vítězného konce.
Hlavními oporami na turnaji jak v obraně tak v útoku byly Kačka Votavová se Sárou Vadlejchovou, Kačka navíc byla vyhlášena nejlepší hráčkou družstva. Na turnaji se dařilo Terce Bittnerové, která na doskoku vybojovala spoustu míčů a dařilo se jí střelecky. Nejlepší střelkyní družstva byla Nikča Drnková, která by měla přidat v obraně a v koncentraci na hru. Více než předvedly umí i Jindřiška Klejnová, Linda Fišerová a Sába Svobodová, snad se jim v novém roce bude dařit více. V prvním utkání na sebe upozornila Anetka Šrámková, škoda že jí nasazení nevydrželo i do dalších zápasů. V útoku se rozehrála Anetka Vrchlavská. Sympatický výkon podaly Natálka Kloučková, Eliška Skálová a Bára Cibulková nebojí se v útoku, ale ještě se musí zlepšit v obraně. Celý tým zaslouží pochvalu i za podařené trestné hody, kdy přestože dívky střílely na vysoké koše, tak měly úspěšnost téměř 50 %.
V rámci vánočního turnaje ještě následoval turnaj trojic ve dvou kategoriích zkušenějších a začínajících hráček. V kategorii zkušenějších hráček trojice ve složení Kačka V., Sára V. a Nikča D. podala velmi sympatický výkon, předvedly bojovný basketbal, výborně zahrály HOĎ a BĚŽ, bohužel měly velmi těžkou základní skupinu, kde narazily na nejlepší hráčky strakonického Áčka a Slovanky Praha, na které nestačily výškově, ale každopádně jejich výkon z této trojice družstev byl nejbasketbalovější. Lehčí základní skupinu měly Terka B., Jindřiška K. a Sába S., naneštěstí obě utkání těsně prohrály, chybělo jen trochu toho střeleckého štěstí. Obě trojice se utkaly v zápase o 5. místo, které vyhrály Nikča, Kačka a Sára. Ve skupině začínajících hráček se trojici Linda F., Eliška S. a Natálka K. povedlo celý miniturnaj trojic ve své kategorii vyhrát. Druhé trojici ve složení Aneta Š., Aneta V. a Bára C. se nepodařily utkání ve skupině, ale ve skupině o umístění porazily strakonické chlapce a obsadily hezké 5. místo.
Body: Nikča Drnková 33 8/3, Kačka Votavová 31 6/3, Sára Vadlejchová 24 10/6, Linda Fišerová 22 2/0, Jindřiška Klejnová 22, Terka Bittnerová 21 2/1, Sába Svobodová 10 2/1, Aneta Šrámková 8 2/1, Natálka Kloučková 2, Eliška Skálová 2, Aneta Vrchlavská 2 2/0, Bára Cibulková 1 2/1.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama