Květen 2013

MEZINÁRODNÍ BASKETBALOVÝ TURNAJ

31. května 2013 v 22:00 | Kuba |  Novinky

Brandýs nad Labem 7. - 9.6.2013

Nominace: Bittnerová, Fišerová, Drnková, Klejnová, Votavová K., Němcovky T. + G., Vadlejchová, Šrámková, Skálová, Vrchlavská, Svobodová ( v případě, že byste některá nemohla jet, tak mi dejte co nejdříve vědět, ať můžeme vzít nějakou náhradnici)

Odjezd: v pátek 7.6.2013 z autobusového nádraží (nástupiště č. 1) v 14:30 hod (sraz ve 14:10 hod)
Návrat: v neděli 9.6. 2013 na autobusové nádraží (podle umístění, dáme vědět, nejdříve v 15:50 hod)
Spaní: zajištěno ve třídách ZŠ "Na Výsluní" (s sebou spací pytel + karimatka)
Stravování: zajištěno od pátku - večeře do neděle - oběd
Cena: 800 Kč (přineste mi na trénink v pondělí)

S sebou:
1.Věci na hraní
- hrací dresy - bílý a modrý, boty do haly, pití, mikina
2. Doklady
- průkazka zdravotní pojišťovny
3. Léky
- užívané léky - alergie,… + tejp, elastické obinadlo, náplast s polštářkem
4. Peníze
- doprava, stravování a ubytování zajištěno v ceně, kapesné dle uvážení rodičů
5. Ostatní
- oblečení, volné boty na přezutí (pantofle, sandály,…), plavky a ručník, věci osobní hygieny, kapesníčky, sponky a gumičky, deštník (pravidelně nám v neděli při odjezdu prší J), (hry, karty, foťák, MP3, …)
-v sobotu po obědě dojdeme nakoupit do Penny (nemusíte všechno tahat z domova)

Rozlosování:
Pátek 7.6.2013
19:00 hod Pastelka Mladá Boleslav - BK Strakonice
Sobota 8.6.2013
9:00 hod BK Brandýs nad Labem - BK Strakonice
14:00 hod BK Strakonice - Levhartice Chomutov
17:00 hod Slovanka Praha - BK Strakonice
Neděle 9.6.2013
Boje o umístění - dle výsledků v základní skupině

V případě, že by s námi chtěli jet rodiče možno zajistit ubytování v hotelu Sportcentrum za 300 Kč/os/noc nebo s námi v ZŠ (potřeboval bych to vědět do pondělí). Zatím jsou přihlášeni Němcovi.

Případné dotazy na tel. 721 167 590 (J. Maršán)

Slavnostní přijetí u starosty Strakonic

22. května 2013 v 8:25 | Ráďa |  Novinky
V pátek 24.5. dojde v 9,00 hod ke slavnostnímu přijetí úspěšných minižákyň ( nejml. 2002 a ml., které skončily na 3. místě na Festivalu v Litoměřicích a st. 2000 a ml., které skončily na festivalu v Praze na 2.místě ) strakonickým starostou p. Pavlem Vondrysem na radnici ve Strakonicích.
Sraz všech dívek, které se mohou zúčastnit ( nejlépe se uvolnit ze školy v 8,30, návrat na třetí hodinu ) v 8,45 hod před radnicí.

organizačně

19. května 2013 v 22:32 | Kuba
Holky,
1. ve středu nebude trénink v Poděbradce od 15,15 hod. Kdo chcete trénovat, tak můžete jít s 01 do haly od 14,00 hod do 15,30 hod. Jinak vás čekáme v pátek od 15,30 hod v hale na turnaji tři na tři.
2. v pátek by už měly být sady ADIDAS (taška, batoh, tričko), takže kdo máte objednáno a budete mít zaplaceno, tak v pátek ji dostanete. Ty, co přinesou peníze mně, tak je vezměte až v pátek, přes týden jsem na terénním cvičení v Harrachově.

Kdo chce do Brandýsa ?

19. května 2013 v 19:31 | Ráďa |  Novinky
2. mezinárodní turnaj v Brandýse nad Labem - jako již tradičně pořádají v Brandýse na závěr sezóny mezinárodní turnaj 7.-9.6.2013 (turnaje se účastní celky z Polska, Německa, Slovenska, Estonska, Lotyšska, ....). zároveň je připraven bohatý doprovodný program - plavečák, diskotéka, dovednostní soutěže, zámek,..... Jedná se o velmi povedený turnaj pořádaný v přátelském duchu, již několik let tam jezdíme rozloučit se sezónou a vracíme se nadšeni a obohaceni o nová přátelství a zážitky. Cena je 800 Kč/os (zahrnuje dopravu, stravování, ubytování ve spacácích ve třídách ZŠ).
Turnaje se zúčastní jedno družstvo ze Strakonic ( 2001 a ml. ) . Jelikož jsou výdaje na turnaje v poslední době časté, necháme účast v Brandýse tentokrát na doborovolnosti. Zájemci o účast se hlásí Kubovi nebo Radce ( co nejdříve !!! )

Turnaj trojic

19. května 2013 v 19:28 | Ráďa
V rámci oslav osmdesátých narozenin pana Vondřičky se v pátek 24.5. uskuteční turnaj trojic :
ČUNČA ve Strakonicích
hala STARZ 24.5.2013
- hraje se na jeden koš
- po zisku míče před možností vystřelit na koš nutno vydriblovat za trojku
- faul při střelbě je potrestán 1 TH, platí za 2 body
- utkání trvá 3 min
A/ Polovina hřiště - velký koš

1. skupina - roč. 98 + 99 + 00 (Němcová, Brušáková, Bydžovská) cca 15 dětí = 4 týmy po 3 - 4 (nakonec se stejně nesejdou všechny, takže budeme rádi za 4 družstva po 3)
2. skupina - roč. 00 (zbytek) + 01 cca 16 dětí = 4 týmy po 3 - 4systém každý s každým ve skupinách tzn. 6 zápasů v každé skupině x 2 skupiny x 3 min = 36 minut + 24 minut na organizaci - převlíkání dětí do dresů, střihání o míč na začátku zápasu, zapisování výsledků)
B/ Polovina hřiště - malý koš
1. skupina - roč. 02 + 03 (výkonnostně lepší) + 04 (výkonnostně lepší) - vytvořit 4 týmy
2. skupina - roč. 03 + 04 (zbytek) a mladší - vytvořit 4 týmy
- sytém a pravidla přizpůsobit počtu a schopnostem dětí, klidně početnější družstva (hrát 4 na 4) + střídající - aby se zapojilo více dětí
- hrací systém jako u starších na velký koš tzn. 6 zápasů v každé skupině x 2 skupiny x 3 min = 36 minut + 24 minut na organizaci - převlíkání dětí do dresů, střihání o míč na začátku zápasu, zapisování výsledků
- asi nestřílet šestky, nestihlo by se hrát
!!! V průběhu pondělního a nejpozději čtvrtečního tréninku nutno nahlásit, kdo se turnaje může zúčastnit. Vytvoření trojic nechám na vás .!!!
Sraz v pátek po 15,00 hod, nejp. 15,15 kvůli organizaci.

foto z Festivalu na Spartě

13. května 2013 v 21:32 | Kuba
Fotky od p. Bažanta si můžete prohlédnout nebo stáhnout na http://bazant55.rajce.idnes.cz/Straky_Strakonice/

2.místo z Kožlan pro nejmladší

12. května 2013 v 16:31 | Ráďa |  Novinky
Turnaj pro nás začal velikým šokem, protože až na místě jsme zjistili, že jde o turnaj s menším počtem hráčů v poli, tj. tudíž turnaj trojic. Systém hry byl takový, že se současně hrála na obou polovinách hřiště utkání v trojičkách, takto se odehrála 3 období po 5 minutách hrubého času. Každá hráčka mohla nastoupit pouze ve dvou částech hry. Za výhru v období blyy 2 body, za remízu bod, za prohru nula. Takto se tedy v celkovém součtu dalo v utkání získat max. 12 bodů. Po úvodním údivu jsme si tedy v rychlosti s děvčaty vysvětlily pravidla , rozdělily se do čtyř vyrovnaných trojic ( 3 zůstaly na střídání ) a pustily se do bojů ve skupině. Bohužel hned v prvním utkání jsme narazily na pozdějšího vítěze celého turnaje TJ Klatovy dívky ( v družstvu bylo však dívek minimálně, byl to prostě jeden z týmů Klatov ). Učily jsme se, jak hrát ( vydriblování za trojku, 1 přihrávka, volné střídání, fauly odpískané jen hrubé ) celkově tak prohrály 3 : 9. Dalšího zápasu jsme se báli, protože kluci z Plzně byli fyzicky velmi vyspělí. Naštěstí se ukázalo, že basketbalově byli slabí a my si s nimi hravě poradili 12 : 0. Začínaly jsme si věřit, na hru si zvykly a začaly se těšit na další zápas. Poslední utkání ve skupině nás svedlo s nejslabším týmem domácích Kralovic , a tak jsme si s chutí zahrály a zastřílely, výsledek 12 : 0. Ve skupině jsme tedy obsadily druhé místo a probojovaly se do horní skupiny dalších bojů. Tam nás čekal zápas s druhým družstvem Klatov. Byli jsme připravené a věděly, že soupeř hraje především na dva klíčové hráče. Po neférovém pokusu Klatováků o způsob střídání jsme se zdravě naštvaly a vybojovaly cennou výhru 8 : 4. V posledním utkání jsme musely zvítězit, abychom si uchovaly naději na některou z medailí. S kluky z Písku jsme si poradily a výhrou 11 : 1 tak udělaly , co bylo v našich silách. O našem umístění se tak rozhodovalo v posledním utkání družstev Klatov. Nakonec pro nás vše dopadlo ideálně a holky se tak mohly těšit ze skvělého a nečekaného druhého místa.
Pochala patřímu celému týmu tentokrát nejen za předvedenou hru, kterou opět diváci velmi oceňovali, ale tentokrát i za projevenou bystrost, se kterou si všechny holky poradily s jiným způsobem hry, pravidly, atmosférou apod.
Oporami týmu byly dirigentky jednotlivých pětek Kája Baloušková, Míša Jánská, Gábina Němcová a Natálka Breibischová. K nim se skvělou hrou přidala Adélka Junková. Z méně zkušených hráček podaly výborné výkony Romča Chochocholatá, Vendula Samcová, Běta Dideková a Jolča Chylíková. Cenné zkušennosti sbíraly a nezklamaly Tereza Červenková, Adélka Baláková, Kristýna Nováková, Lucka Čadková , Eva Mačlová a Nikola Kozáková.
Pro všechny byl turnaj naprosto novou zkušeností hodnou diskuse. V západních Čechách se příští rok v této formě hry chystá i mistrovská soutěž, jisté je , že tento způsob hry daleko více rozvíjí individuální činnosti dítěte a má mnohé další přednosti.Obrovský dík patří rodičům za dopravu, fandění , mimořádný pak Štěpánovi Chylíkovi za kaučování . ( jeden trenér by to měl těžké, jelikož se současně hraje na dvou stranách ! - i když písecký trenér předvedl, že se to dá.)

trénink odpadá

9. května 2013 v 14:55

V pátek 10.5.2013 není trénink mini v hale od 14,00 do 15,15 hod !!!!


Festival na Spartě - snídaně

9. května 2013 v 10:46 | Kuba
Snídaně si budeme dělat sami, takže si vezměte s sebou hrneček, lžičku, čaj, cukr a něco ke skousnutí !!!

Adidas sada 385 Kč

8. května 2013 v 20:22 | Ráďa |  Novinky
Prosím všechny, kdo si objednali sadu Adidas, aby přinesli 385 Kč.
Lukačevičová, Laňková, Chylíková, Vrchlavská, Samcová, Baláková, Skálová, Nováková, Kozáková, Vaněčková, Vlčková, Boudová, Červenková, Kornoušková, Nepodalová, Suchanová, Breibischová, Dideková, Hanusová, Tomšovicová A.+M.

FESTIVAL V PRAZE

7. května 2013 v 19:08 | Kuba

- do Prahy jedeme v pátek 10.5. linkovým autobusem v 7,30 ,čili sraz raději v 7,00 hod, místenky jsou zajištěny
- cena 900 Kč - zahrnuje (jízdné, nocleh, jídlo - pátek - večeře, sobota - oběd a večeře
- prosil bych vás moc o nedělní odvoz (nevím kdy budeme hrát ) oficielní ukončení je v 16,30 hod
-hraje se v hale BA Sparta, Kuncova 1617 …Praha 5
- prosím vás ozvěte se p. Vondřičkovi ,kdo by mohl , bude 18 osob = to je nutných pět aut, pokud pojede jen jeden rodič, můžeme se sejít ve středu okolo 10,00 v hale neb dejte p. Vondřičkovi vědět, kdo by mohl jet - cesta domů linkovým autobusem neb vlakem je složitá

- dotazy na mobilu 603743745 (M. Vondřička) neb mailu miroslav.vondricka@seznam.cz
- rozlosování: skupina B
11:45 hod BK Strakonice - TJ Slovan Litoměřice
19:00 hod TJ Žďas Žďár - BK Strakonice

NF - 6. místo

6. května 2013 v 19:26 | Kuba |  Novinky
BK Strakonice - BK Levhartice Chomutov
70 : 66 (40 : 29)
První utkání ve skupině A jsme sehráli s Levharticemi Chomutov. Náš vstup do utkání byl značně nervózní, ještě v 7. minutě první čtvrtiny jsme prohrávali o 8 bodů. V poslední minutě se několika odvážnými nájezdy Nikči Drnkové povedlo vyrovnat stav na 16:16. Druhá pětka výbornou obranou Levharticím brala jeden míč za druhý a z těchto zisků proměnili rychlé protiútoky. Bojovným basketbalem si dívky vybojovaly poločasové jedenáctibodové vedení. Ve třetí čtvrtině jsme rozdíl ve skóre udrželi. Na začátku poslední čtvrtiny se vyfaulovala naše nejlepší obránkyně Sára Vadlejchová, čehož soupeř využil a začal náš náskok snižovat. V sedmé minutě Levhartice vyrovnaly a šlo do tuhého. Naštěstí po oddechovém čase se dívky zklidnily a třemi rychlými koši rozhodly o naší výhře.
Nejlepší hráčkou utkání zvolili trenéři Kačku Votavovou, která v utkání dala 17 bodů, navíc svůj dobrý výkon podpořila výbornou obranou.

BK Studánka Pardubice - BK Strakonice
77 : 34 (46 : 20)
Ve večerním utkání jsme nastupovali proti obhájci loňského prvenství. Proti výškové i technické převaze soupeře jsme moc šancí neměli. Přesto dívky zaslouží pochvalu za bojovnost. Další kladem utkání bylo, že do hry zasáhlo všech 18 hráček a více minut na palubovce dostaly dívky, které dosud nedostaly tolik příležitostí.
Nejlepší hráčkou utkání se stala Sabča Votavová, která výborně bránila nejlepší hráčku soupeře a vybojovala spoustu míčů.

BK Strakonice - SBŠ Ostrava
44 : 66 (26 : 40)
Ve čtvrtfinálovém zápase jsme se zbytečně zalekli soupeře z Ostravy a prvními proměněnými trestnými hody snižovali na 2:8. Našim malým hráčkám nevyhovovala stažená obrana soupeře ve vymezeném území, kdy většina našich odvážných nájezdů končila v rukou vyšších obránkyň. Ve druhé a třetí části hry jsme soupeře pořádně potrápili a sehráli s ním vyrovnané čtvrtiny, v závěrečné čtvrtině opět dostaly více příležitostí méně hrající hráčky. Myslím si, že ani tímto vystoupením jsme žádnou ostudu neudělali a z bojů o medaile nás vyřadil bronzový tým NF.
Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena Jindřiška Klejnová. Jindřiška výborně vypomáhala v obraně a soupeři vstřelila 6 bodů.

BK Strakonice - BK Brno
72 : 43 (31 : 18)
Boj o 5. - 8. místo jsme sehráli s BK Brno. Po vyrovnané první čtvrtině jsme si do poločasu vybojovali třináctibodový náskok. Do třetí čtvrtiny poslal soupeř slabší pětku a náš cíl byl jednoznačný - vybudovat si dostatečný náskok do poslední části hry. Tento cíl dívky splnily více než výborně, rozdíl ve skóre byl pohodlných 36 bodů a koncovku zápasu jsme bez problémů kontrolovali.
Nejlepší hráčkou jsme vyhlásili Sáru Vadlejchovou, nejlepšího obránce na turnaji a velkého bojovníka, která se bohužel při zápase zranila a bylo jasné, že bude chybět v závěrečných bojích o 5. místo proti USK.

BK Strakonice - USK Praha
37 : 53 (22 : 28)
Na utkání s USK jsem se těšil, neboť USK se na turnaji prezentovalo stejným stylem hry jako jsme hráli my a jako jediný náš soupeř nemělo výškovou převahu, proto se očekávalo vyrovnané utkání. Bohužel utkání nám vůbec nevyšlo, projevila se únava, chyběla nám Sára, střelecky se nám nedařilo a neubránili jsme výborné střelce soupeře. USK bylo v tomto zápase lepším týmem a po zásluze vyhrálo zápas o 5. místo.
Nejlepší hráčkou utkání se stala Nikča Drnková, která se jako jediná vyrovnala v tomto zápasu se soupeřovými nejlepšími hráčkami a svými patnácti body držela naději týmu.

Body:
N. Drnková 78, K. Votavová 36, S. Vadlejchová 20, L. Fišerová a V. Roučková po 19, T. Soukupová 14, J. Klejnová 11, G. Němcová 10, T. Bittnerová 9, K. Baloušková, A. Lukačevičová a S. Svobodová po 6, V. Votavová 5, M. Jánská, T. Nepodalová a T. Němcová 4, A. Šrámková a S. Votavová po 3.

Být šestým nejlepším týmem v ČR je pro nás velký úspěch a zlepšením z loňského roku. Tým byl z poloviny tvořen mladšími a především menšími hráčkami. Přesto jsme předváděli bojovný basketbal, koše proměňovali z rychlých protiútoků a v obraně si vypomáhali kolektivní obranou. Potěšující je také start osmnácti domácích hráček, z nichž se každá zapsala to tabulky střelců.
Nejlepší hráčkou týmu se stala Nikča Drnková, která zároveň byla nejlepší střelkyní družstva a na hřišti uplatnila svůj přehled a cílevědomost.
Chtěl bych poděkovat všem rodičům, kteří nám pomohli s organizací NF (ceny, trička, dorty, buchty,.....) i za povzbuzování a podporu během celého NF.

6. místo je naše !!! a pokud zabereme v tréninku, tak to příští rok může být i lepší

Středeční trénink v Poděbradce není, užijte si volno. Kdybyste chtěly, tak místo toho můžete přijít na trénink v hale od 9,30 do 11,00 hod, pro hráčky, které pojedou na Festival do Prahy, je dopolední trénink povinný.Dnešní trénink a Kožlany

6. května 2013 v 7:39 | Ráďa |  Novinky
V pondělí 6.5. mají hráčky, které hrály o víkendu Národní finále, VOLNO. Pro malé ( 15,30 - 16,30 hod ) a pro zbývající velké ( 16,30 - 17,30 ! dáme jen hodinu ! ) jsou tréninky normálně !

Sobota 11.5. se koná turnaj v Kožlanech pro hráčky 2003 a ml..
Pojede se cca v 6,45 hod ( upřesníme dnes ). Z rodičů- řidičů mám zatím nahlášeného p. Chylíka, p. Červenkovou, p. Breibische ( tj. do auta po třech dětech - mohlo by jet 9 dětí ). Potřebujeme tudíž ještě alespoň 2 auta - prosím o domluvu dnes, nejpozději ve čtvrtek kvůli nominaci !!!