Červen 2013

Výhra v Kaplici

26. června 2013 v 18:32 | Ráďa |  Novinky
Nejmladší hráčky si zahrály v závěru sezóny přátelské utkání v Kaplici proti místní začínajícím chlapcům. Zápas byl logicky zcela v naší režii, jelikož soupeři teprve sbírají první basketbalové zkušenosti. Pro nás bylo přínosem začlenění mladších a méně zkušených hráček do týmu. Nejlepší na hřišti byly jasně Karolína Baloušková a Gábina Němcová, které potrénovaly přihrávky na dlouhé a do protiútoku. Právě z protiútoků se dobře prosazovala naše nejvyšší Zuzka Kornoušková. Tradičně bojovaly Adélka Junková, Natálka Breibischová a Jolanka Chylíková.
Velký dík patří opět rodičům za pomoc s dopravou ( Breibischovi, Němec, Čampulka, Kornoušek ).
Kaplice : Strakonice 15 : 102 ( hrálo se 6 x 8 minut)
Němcová G. 18, Lipavská M. 16, Junková A. 14, Kornoušková Z. 12, Chylíková J. 10, Baloušková K. 8, Čampulková K. 6, Breibischová N. 4, Tomšovicová A. 4, Červenková T. 4, Dideková B. 4, Samcová V. 2., dále hrály Chocholat á R. a Toningerová N..

možnost čerpání příspěvku na soustředění

25. června 2013 v 21:53 | Kuba
Pojišťovna VZP má i letos akci Zdravá rodina bonus 2013. Máte-li dítě pojištěné u VZP můžete na soustředění čerpat příspěvek 1000Kč.
http://www.vzp.cz/klienti/vyhody-a-prispevky/financni-prispevky/zdrava-rodina/zdrava-rodina-bonus-2013

Kaplice a minisoustředění

23. června 2013 v 21:40 | Ráďa |  Novinky
V úterý pojedeme k přáteláku do Kaplice, odjezd 14,30 od sp. haly, návrat kolem 20,00 hod.
Doprava : auta ( p. Chylík, Němec, Kornoušek a Čampulka )
Nominace : Chylíková Jolča, Kornoušková Zuzka, Čampulková Klárka, Němcová Gabča, Červenková Terka, Samcová Vendy, Breibischová Naty, Tomšovicová Andrea, Toningerová Nikola, Chocholatá Romanka, Dideková Běta, Junková Adélka, Baloušková Kája, Lipavská Míša .
Od úterka do čtvrtka je minisoustředění v hale :
tréninky pro nejmenší od 10,00 hod dpoledne a od 13,00 hod odpoledne. V pauze je možné objednat oběd na SOU ( 35 Kč )
V hale je možnost být již od rána a také odpoledne je možnost se zdržet ( tréninky tam mají před i po nás starší dívky ).
Oficiální konec pro nejmenší kolem 14,30 hod.
Účast zatím nahlásily : Junková, Laňková, Tomšovicová, Chocholatá, Hoblová, Toningerová, Dideková, Suchanová, Jánská, Skálová ,Němcová, odpolední účast dál Votavky a Baloušková + příp. další

Turnaj škol

21. června 2013 v 22:07 | Ráďa |  Novinky
1.místo ZŠ Tylova Písek
2.místo ŠBK Borotín
3.místo ZŠ FLČ
4.místo ZŠ Dukelská
5.místo ZŠ Poděbradova ( hoši Strakonice )
6. místo ZŠ Husova Písek

Ve strakonických týmech vynikaly hráčky BK Strakonice. Za FLČ byly nejplatnější Míša Jánská, Gábina Němcová, Adélka Junková, Běta Dideková a Tereza Hanusová. Za ZŠ Dukelská byly nejlepší Tereza Soukupová, Kája Baloušková, Jolča Chylíková, Vendula Samcová, Romanka Chocholatá a Natálie Breibischová. I všechny ostatní si s chutí zahrály a předvedly nadějné výkony.

Hra proti rodičům

20. června 2013 v 21:50 | Ráďa |  Novinky
Jeden z posledních tréninků jsme si zpestřili hrou proti rodičům a příbuzným.
Zatímco mladší děvčata prohrála, zkušenější dívky "rozdrtily" rodiče 44:42. Výsledky byly ale tentokrát nepodstatné, důležité bylo, že se všichni dobře bavili.

program minisoustředění

20. června 2013 v 20:06 | Kuba |  Novinky

úterý, středa , čtvrtek (25.-27.6.)
8,30 r. 2000 + 1999 s možnou účastí dorostenek
9,00 r. 2001
10,00 r. 2002/3
10,30 nejmladší

11,30 polední přestávka - pro vzdálenější oběd na intru za 35 Kč (nutno nahlásit do pátku).

13,00 nejmladší
13,45 r. 2002/3
14,15 r.2001
15,00 r.2000 +1999 s možnou účastí dorostenek

Aktuálně

18. června 2013 v 19:15 | Ráďa |  Novinky
V pátek mají holky z FLČ sraz před školou v 7,45 hod, holky z Dukelské již v 7,30 u haly.
Po skončení turnaje mohou hráčky odcházet v doprovodu rodičů domů, nebo nebo budou odvedeny či odvezeny na oběd ( zvažte proto možnost odhlášení oběda - podle toho, jestli budete mít něco dobrého ! ).
V úterý 25.6. je zápas v Kaplici domluven na 16,00 hod, tj. odjezd tak ve 14,00 hod ? ( z rodičů na pomoc s dopravou zatím p. Chylík, Kornoušků, Čampulků - pokud budou tři auta pojede 10-11 dětí, děti řidičů samozřejmě + další domluvíme ve čtvrtek )

dresy

18. června 2013 v 15:20 | Kuba |  Novinky
Všechny hráčky, které hrály v této sezóně za mladší mini a ještě neodevzdaly bílé a modré dresy, ve kterých hrály za Áčko nebo Béčko ml. mini, nezapomeňte je přinést zítra (středa 19.6.) na trénink !!!!

Nejbližší akce

16. června 2013 v 21:11 | Ráďa |  Novinky
AKCE DO KONCE ŠKOLNÍHO ROKU !
1. Čtvrtek 20.6. budeme v rámci tréninku hrát s rodiči či dalšími členy rodiny.
2. V pátek 21.6. se některé hráčky zúčastní turnaje mezi školami 3.-4. třídy ( týká se děvčat z Dukelské a Čelakovské ) - info ve čtvrtek
3. Od úterý 25.6. do čtvrtka 27.6. se koná dobrovolné minisoustředění. Dopolední trénink cca od 10,00 hod ( možno být v hale i dříve, budou tam trénink žačky ), pak možno zajistit oběd v jídelně SOU, následně pauza, kterou děti tráví v hale. Další trénink cca od 13,00 hod, přibližný konec kolem 15,00 hod. Dopolední tréninky zajišťuje pan Vondřička, odpoledne i další trenéři. Info a podrobný rozpis v týdnu na stránkách.
4. V úterý 25.6. bych ráda zajela k přáteláku do Kaplice. K utkání by měly odjet hráčky 2003, příp. začínající 2002. Potřebovali bychom tak tři auta, odjezd cca 15,00 hod.
5. V týdnu od 24.6. do 28.6. se v Poděbradce již trénovat nebude !
6. V době letních prázdnin je možné využít dobrovolných tréninků na plaveckém stadioně - vždy pondělí, středa, pátek, sraz ve 14,00 hod před plavečákem. Cca hodinu se trénuje na pískovém hřišti - atletika, posilování, přihrávky atp., pak se chvíli střílí na koš ( asfaltové hřiště ). Pak je možno se koupat a zůstat na bazéně libovolně dlouho - již bez dozoru trenérů !! Dítě je nutné si vyzvednout v domluvenou dobu před plaveckým stadionem. Pro děti je vstup na tyto tréninky a bazén zdarma !
7. Basketbalové soustředění ve Volyni
Termín konání :úterý 20.srpna -neděle25.srpna
Místo konání : internát a tělocvična střední průmyslové školy stavební Volyně
Cena : 2 600 Kč, druhý sourozenec 1 900 Kč
Sraz účastníků : 8,00-8,30 na internátu První trénink : cca 10,00 hod
Doporučené vybavení účastníků soustředění :
1)Doklady
·průkaz zdravotní pojišťovny
·číslo spojení na kontaktní osobu
2)Vybavení
·Basketbalový míč - jen jestli má vlastní ( č. 5 )
· Švihadlo
· 2 tenisáky
3)Oblečení
·Sportovní obuv do tělocvičny a ven (odlišné)
·Tréninková trička
·Trenýrky
·Ponožky
·Tepláková (šusťáková) souprava
·Pláštěnka nebo deštník
·Přezůvky, domácí oblečení, pyžamo
·Plavky
4)Ostatní
·Potřeby osobní hygieny (mýdlo, ručník, kartáček na zuby,….)
·Toaletní papír
·Tužka, blok
·Lékárnička : užívané léky - NUTNO NAHLÁSIT TRENÉRCE !!!
5)Doporučené věci
·Knihy, časopisy, společenské hry, rádio, fotoaparát, batoh
6)Kapesné dle vlastního uvážení
·Zajištěno celodenní stravování ve školní jídelně
·Možnost přivézt vlastní pití + tréninkové láhve, šťávy budou k dispozici
7)VESELOU NÁLADU A CHUŤ DO SPORTOVÁNÍ
Peníze můžete nosit hotově trenérce, pokud některý zaměstnavatel přispívá, klub vystaví fakturu ( je nutno mi dodat název a adresu zaměstnavatele )

Brandýský pohár 2013

10. června 2013 v 23:04 | Kuba

Jako již tradičně se strakonické minižačky rozloučily se sezónou mezinárodním turnajem v Brandýse nad Labem. Turnaj jsme zahájili večerním utkáním s Pastelkou Mladá Boleslav. Začátek nebyl z naší strany ideální, museli jsme si zvyknout na zdejší klima (horko a dusno) a navíc nám dělala problém soupeřova zatažená obrana v šestce. Až ve druhé čtvrtině díky třem proměněným střelám ze střední vzdálenosti nejmladší hráčky Gabči Němcové jsme navýšili rozdíl ve skoré na 10 bodů, který jsme ještě v druhém poločase navýšili, utkání vyhráli 32:18 a prolomili tak zakletí prvního utkání na turnajích.
V sobotu jsme nastoupili proti domácímu celku BK Brandýs "A". Bylo to naše nejpovedenější utkání na turnaji, předváděli jsme pohledný rychlý basketbal, dobře bránili a dařilo se nám zdvojovat. Ve čtvrté čtvrtině jsme ustáli závěrečný tlak domácích a utkání po zásluze vyhráli 29:26.
Po obědě jsme hráli proti BK Brandýsu "B", toto družstvo bylo složeno z mladších hráček. Celý tým si s chutí zastřílel a i přes množství zbytečných chyb, kterých jsme se dopustili, jsme zvítězili 54:14.
Večer nás čekal zápas o prvenství ve skupině proti Slovance Praha. Po druhé čtvrtině jsme proti favoritovi vedli o 3 body. Potom začala úřadovat soupeřova nejlepší hráčka, měla oproti nám velkou výškovou i váhovou výhodu. Ještě v polovině 4. čtvrtiny jsme prohrávali o pouhých 9 bodů, ale již jsme nenašli síly ke konečnému obratu a tak i přes velmi dobrý výkon jsme Slovanku neporazili.
V neděli jsme se v bojích o bronz utkali se známým soupeřem z Borotína. Po výborném vstupu do zápasu jsme šli do vedení, celé utkání jsme se přetahovali o každý bod. Byl to vyrovnaný boj na obou stranách, ve 3. čtvrtině jsme díky zlepšené obraně a odvážným nájezdům získali dvanáctibodové vedení. Ve čtvrté čtvrtině se nám přestalo dařit střelecky, začaly nám docházet síly, ale díky velké bojovnosti jsme utkání dovedli do vítězného konce a povedenou sezónu (2. místo v oblastním přeboru, kde jsme hráli jen proti chlapeckým týmům, 6. místo na Mistrovství ČR), jsme završili bronzem z tohoto prestižního turnaje.
Nikča Drnková se probojovala do ALL-STARS, Terka Bittnerová vyhrála střeleckou soutěž Shoot - out.
Body: Drnková N. 57, Votavová K. 25, Vadlejchová 21, Němcová G. 20, Klejnová J. 11, Bittnerová T. 10, Němcová T. a Svobodová S. po 6, Šrámková A. 4, Vrchlavská A. 3 a Skálová E. 2.
Nejlepším střelcem týmu byla Nikča Drnková, nezklamaly ani tradiční opory Sára Vadlejchová, Kačka Votavová, Jindřiška Klejnová. Pod košem často proti výškové převaze bojovaly Terka Němcová, Terka Bittnerová, Sabča Svobodová, mezi zkušenějšími se neztratily Aneta Šrámková, Eliška Skálová, Aneta Vrchlavská. Šikovnou ruku a až nevídaný přehled a rozvahu prokázala nejmladší Gabča Němcová.
Stále je co zlepšovat (proměňování střel, odstavování (záda) při doskoku, chybí nám síla), ale i přes všechny nedostatky, na jejichž odstranění budeme pilně pracovat, si všechny dívky zaslouží velkou pochvalu, překonaly bolístky, únavu a společný úsilím, nadšením a bojovností zcela zaslouženě vyhrály bronzové medaile Usmívající se.
Z turnaje mimo bronzových medailí a poháru si celý tým odváží plno zážitků z doprovodného programu - diskotéka, doprovodné soutěže, cukrárna, plaveček (aneb jak utopit trenéra Smějící se),……
Moc děkujeme Němcovým za pomoc během celého turnaje a dalším rodičům za fandění Usmívající se.
Zleva stojí: trenér Jakub Maršán, Eliška Skálová, Aneta Šrámková, Jindřiška Klejnová, Nikča Drnková.
Zleva klečí: Terka Bittnerová, Sabča Svobodová, Gabča Němcová, Aneta Vrchlavská, Sára Vadlejchová
Zleva leží: Terka Němcová a Kačka Votavová

Miniturnaj nejmladších

8. června 2013 v 21:58 | Ráďa |  Novinky
Turnaj nejmladších minidětí.
Výsledky -

Strakonice : Písek 39:23
Písek: Kaplice 36:8
Strakonice: Kaplice 111: 11
Kapličtí chlapci hráli svá první utkání, takže pro ně byl úspěchem každý koš.

Písečtí chlapci byli zkušenější a ve střelbě jistější , ale na naše děvčata nestačili. Potěšením bylo ,že se na hřišti vystřídalo 20 dívek. Tým byl rozdělen do pětic , ani jednou se nehrálo v nejsilnější sestavě, nebylo to jednak nutné a hlavně nové hráčky musí hrát.Všechny pětice odehrály stejný téměř stejný počet minut a je úspěchem, že začínající hráčky úspěšně zapadly do celkově dobré hry našich děvčat.Byla vidět řada skvělých přihrávek (zejména Baloušková), ale také start všech hráček do protiútoků, které byly základem úspěchu. Výborné střelecké výkony Balouškové, Suchanové a Laňkové ,ale také Hanusové, Kornouškové, Lipavské Junkové , Rozhonové , Červenkové vyjádřily píli a obětavost všech našich hráček. Výborně bránila Baloušková, skvěle a s odvahou bojovala Breibischová a mimořádná pochvala navíc za obdivuhodný cit a vůli v obraně, které vzorně předvedla, ne poprvé, Jánská.
Body- Laňková 27, Baloušková 26, Suchanová 25, Hanusová 16, Junková 13, Lipavská 10, Rozhonová 9, Jánská 8, 'Červinková 7, Kornoušková 6, Boudová 4 .Breibischová a Chylíková 1,

Kapličtí trenéři projevili zájem o naši účast na přátelském utkání organizovaném v Kaplici v rámci jejich tréninku ( tréninky mají v úteky a pátky od 17,00 ), proto prosím 3-4 rodiče o pomoc s dopravou a po domluvě bychom ještě v letošním šk. roce do Kaplice zajeli. Jelikož jsou kapličtí začátečníci, byla by vhodná účast spíše mladších a začínajích děvčat.

Miniturnaj pro 2003 a ml.

1. června 2013 v 13:48 | Ráďa |  Novinky
Na sobotu 8.6. jsou domluveny zápasy pro hráčky r. 2003 proti Sršni Písek a družstu z Kaplice. hrát budeme od 9,30 proti Písku, pak nejspíš Písek proti Kaplici a následně Strakonice Kaplice.
Sraz 9,00 hod ve sportovní hale.
Nominace : 2003 - Baloušková, Jánská, Breibischová, Samcová, Červenková, Rozhonová, Nováková, Vráblíková, Pešková, Dideková, Chylíková, Junková, Chocholatá, Toningerová, příp. z 2002 Hanusová, Lipavská, Tomšovicová, Kornoušková, Suchanová, Laňková - domluvíme v týdnu.
Zkušenější 2002 pomohou organizačně - tabule, zápis apod.

DÁLE PŘIPOMÍNÁM : letní soustředění ve Volyni : 20.-25.8.2013, cena 2 600 Kč ( možno již nosit )
Přihlášené zatím jsou : Němcovky, Votavky, Hanusová, JunKová, Nepodalová, Soukupová, Roučková, Lipavská, Laňková, Baloušková, Samcová,Chylíková, Breibischová, Vaněčková, Dideková, Tomšovicová A., Chocholatá .