Září 2013

Na pouťovém turnaji 2002 vyhrály 1.místo, 2003 byly druhé.

29. září 2013 v 20:01 | Ráďa |  Novinky
Na pěkně obsazeném turnaji se radovaly z výher hlavně strakonické hráčky.
2003 a ml. nejprve ve skupině narazili na DBAK Plzeň. Ze soupeře jsme měli strach, protože působil velmi basketbalově a měl ve svých řadách vysoké hráčky. Naše děvčata ale začala skvěle a hlavně díky rychlíkovi Míše Jánské jsme brzy vyhrávali 9 : 0. V další části byla hra téměř vyrovnaná, hrál se pěkný, bojovný basket. Dařilo se Gabče Němcové a Káje Balouškové, několik důležitých míčů vybojovala Adélka Junková.Zápasovou premiéru pod domácími koši měla Nelča Bernasová a uvedla se dokonce vstřeleným košem.
BK Strakonice : DBAK Plzeň 51 : 28
Němcová 12, Jánská 9, Junková a Baloušková po 8, Chylíková , Breibischová po 4, Vlčková, Červenková a Bernasová po 2.

Druhé utkání ve skupině jsme odehráli proti Pelhřimovu a výhrou si zajistili účast ve finále turnaje. V něm jsme se střetli s domácími děvčaty 2002. Do utkání jsme šli se snahou favorita potrápit, ale výborná hra Violy Roučkové a Verči Votavové naše plány zhatila. Přesto se holčinky snažily a zasluhují velikou pochvalu za bojovnost proti starším kamarádkám.
Strakonice 2003 : Strakonice 2002 14 : 30
Němcová 4, Chylíková, Chocholatá, Junková, Červenková a Dideková 2.

6. BK Kaplice

Všem hráčkám družstva 2003 patří veliká pochvala, protože během dne sehrály čtyři ( některé dokonce pět ) utkání a vše zvládly bezvadně. Poděkování patří i stálé podpoře rodičů - diváků ( je potěšitelné, že mnozí fandili ve finále oběma družstvům - a tak by to mělo být )
Nejmladšími diváky byli Kamilka a Lukášek - i jim veliký potlesk !

Nejmladší mini zahájily OP dvěma výhrami

29. září 2013 v 19:43 | Ráďa |  Novinky
První zápasy letošního ročníku OP jsme sehráli s nám známým družstvem z Pelhřimova. První utkání jsme sehráli v rámci pouťového turnaje.V obou zápasech jsme byli jednoznačně lepší po všech stránkách. Jen v druhém utkání jsme si déle zvykali na jiné koše a proto skóre v náš prospěch tolik nenarůstalo. K tradičně výborným výkonům Jánské, Němcové a Balouškové se tentokrát dobrou hrou přidaly Natálka Breibischová , Kristýnka Nováková a Nelča Vráblíková. Potěšily body Lucky Čadkové i odvážná hra Johanky Vlčkové.

Strakonice : Pelhřimov 76 : 22 a 38 : 6
Němcová 23, Baloušková 17, Breibischová 14, Nováková 12, Jánská a Junková po 10, Vráblíková a Chylíková po 8, Chocholatá a Čadková po 4, Baláková a Dideková po 2.

st. mini proti Táboru doma

29. září 2013 v 17:08 | Kuba

BK Strakonice - BK Tábor
34:56(21:27)
32:50(16:28)
Těžkou školou prošly starší minidívky proti chlapcům z Tábora. Chlapci byli o rok starší a vynikali výraznou výškovou převahou. Táborská obrana, kde "dvě věže" odehrály obě utkání "zabetonované" ve vymezeném území, nám zcela znemožňovala nějaké nájezdy a činila velké problémy při doskoku. Určitou nadějí do budoucna může být fakt, že jsme se soupeřem dokázali odehrát některé čtvrtiny vyrovnaně (jednu jsme i vyhráli), bohužel jsme se dopouštěli zbytečný chyb a měli výpadky, kdy nám soupeř výrazně bodově odskočil. V rámci utkání jsme odehráli i novou soutěž 3 na 3 - 2 období jsme vyhráli a v jednom remizovali, což znamenalo celkový výsledek 5:7 pro Tábor.
Za dnešní skvělý výkon si zaslouží pochvalu Nikča Drnková, která jediná byla schopná prokličkovat staženou obranou soupeře, dařily se jí i střely z dálky a překvapila několika skvělými přihrávkami pod koš, ze kterých body dávala Terka Bittnerová. Potěšil zlepšující se výkon kratší dobu hrajících dívek.
Body: Drnková 29, Bittnerová 14, Fišerová 6, Kutá D. a Němcová T. po 4, Klejnová, Svobodová, Votavová K. a Vrchlavská po 2, Vadlejchová 1.

st. mini s Táborem doma

22. září 2013 v 10:51 | Kuba |  Novinky
O pouti v sobotu 28.9.2013 odehrajeme OP s Táborem. Hrajeme od 11,00 hod a 13,00 hod, mezi utkáními ještě sehrajeme 3 na 3. Hrát budeme v tělocvičně ČZ v bílých dresech. Sraz u haly v 9,55 hod, vezmeme míče a společně se přesuneme do ČZ.
Některé hráčky ještě budou hrát s ml. žákyněmi v hale v sobotu od 18 hod s Plzní a v neděli od 10 hod s Klatovama, nominaci upřesní p. Vondřička.

info pro 2002 o pouťovém turnaji

21. září 2013 v 10:45 | Kuba |  Novinky

1. V sobotu 28.9. se zúčastníme ve sportovní hale STARZ pouťového turnaje. Hrajeme od 8,00 hod s našimi kluky a od 12,00 hod s Kaplicí. Dále dle umístění, vyhlášení je plánované na 17,30 hod. Sraz v 7,30 hod převlečené na palubovce. Během turnaje budou mít dívky služby.
S sebou: bílý a modrý dres, boty, tričko na dres, pití, svačina.

Letní koše a změna čtvrtečního tréninku pro nejmladší

20. září 2013 v 8:26 | Ráďa |  Novinky
Prázdninové koše jsou pokračováním koše proti drogám. Akce má v podstatě dva cíle, ochránit je od lacinějších a zábav a navíc jej využít volný čas ke svému zlepšení . Snad se úsilí dětí , i pochopení
rodičů, kteří je podporovali, často i přihrávali, projeví v jejich basketbalovém rozvoji.
Výsledek je neuvěřitelný , děvčata odstřílela 135.890 pokusů a zúčastnilo se 49 dívk ročníku 2000 a mladší. Průměr je 2.770
V jednotlivých kategoriích
Střelecké hvězdy za prázdniny
ročník 00
Nikola Bydžovská 9,650 - 62%, Tereza Brušáková 7,030 -69%, Aneta Sedláčková 2,100 - 58%
01
Nikola Drnková 13,125 -72%, Sára Vadlejchová 6,230 - 57%, Kačka Votavová 5.750 - 65%
02
Voila Roučková 16,500 - 68%, Verča Votavová 4,375 - 63%, Sabina Votavová 3.755 - 57%
03
Gabina Němcová 10,600 - 63%, Natálka Breibischová 5,110 - 60 %, Jánská Míša 4,375 - 63%,

Všechny tyto hráčky budou slavnostně oceněny v poločase prvního utkání extraligy žen Strakonice : Hradec Králové v sobotu 21.9. ( Hraje se od 16 ,00 !!!, tj. nejpozději dorazit do haly v 16,30 hod )

TRÉNINKY pokročilejších 2003 a ml. budou až do zimy od 16,30 do 18,00 hod ( ne od 16,15 do 17,30 )

Turnaj o pouti pro 2003 a 2002

18. září 2013 v 21:11 | Ráďa |  Novinky

Turnaj pro 2002 a ml. ve Strakonicích -sobota 28.9.

16.30 finále - vítězové základních skupin

Utkání se hrají na 4x7 min. čistého času. Poločasová přestávka je 5 minut.

INFO PRO 2003
Sraz : 8,15 hod ve sportovní hale
S sebou : dresy bílé a modré ( kdo nemá, vezme si kraťasy a bílé triko ), tepláky, mikinu, jídlo a pití na celý den.
Po skončení turnaje sehrajeme ještě jeden zápas s Pelhřimovem a zápas 3x3 ( v rámci OP, který bychom měly se stejným družstvem hrát v neděli - tj. v neděli 29.9. bude volno ) v hale TJ Máchova ( u házenkářské haly ).

Nominace : bude to dlouhý den se čtyřmi zápasy a ještě turnajem trojic, proto bychom měly být v co největším počtu, tj. všechny 2003 a ml.

Mladší mini - víkendové akce

16. září 2013 v 11:07

Víkend 21.-22.9.2013 mladší mini (2002 a ml.)
V sobotu 21.9. hrajeme přátelský dvojzápas proti Klatovům od 12:00 a 13:30 hod, sraz v 11:30 hod (převlečené na palubovce). Po zápase hrají od 16:00 hod ženy proti Hradci Králové.
V neděli 22.9. hrajeme první utkání oblastního přeboru proti Písku. Hraje se od 14 hod (2 klasické zápasy a mezi zápas 3 na 3). Sraz v 13:15 hod převlečené na palubovce.
Obě utkání se hrají ve sportovní hale. Nominace na zápasy během týdne na trénincích.
Tradičně s sebou - bílý a modrý dres, boty na hraní, tričko na dres, pití a svačinu.

st. mini v Písku

15. září 2013 v 21:41 | Kuba |  Novinky

BK Strakonice - Sršni Písek
41 : 59 (22 : 27)
34 : 45 (18 : 27)

Ke svým prvním utkáním zajížděly starší minižačky (roč. 2001 a mladší) do Písku.
V prvním utkání se nám podařil vstup do zápasu a po druhé čtvrtině jsme vedli o 5 bodů. Po poločase soupeř zlepšil hru a začal náš náskok snižovat. Do závěrečné čtvrtiny jsme vstupovali s jednobodovou ztrátou, v závěru byla k nezastavení dvojice píseckých hráčů, kterým jsme dovolili vstřelit 21 bodů, a o vítězi bylo rozhodnuto.
Ve druhém utkání jsme měli hodně špatný vstup do zápasu a první čtvrtinu prohráli o 11 bodů, během následujících 2 čtvrtin jsme zlepšenou, trpělivou hrou plnou hezkých kombinací, protiútoků a především bojovnou kolektivní obranou dokázali obrátit skóre v náš prospěch (jednobodové vedení). V závěrečné čtvrtině se nám vůbec nedařilo střelecky, vstřelili jsme pouze jediný koš a to na tak kvalitního soupeře nestačilo.
Během zápasů jsme se dopouštěli zbytečných chyb (špatný doskok, vybíhání k lajně, nezahráli jsme hoď a běž, nesoustředili jsme se, ….), kterých se musíme v příštích zápasech vyvarovat. Tristní jsme měli trestné hody 7 daných ze 30 pokusů, tj. 23% (seznamujeme se s vyššími koši a větší vzdáleností od koše), snad to do příštího zápasu zlepšíme.
Přesto jsme sympatickou bojovnou hrou dokázali se soupeři hrát vyrovnané vždy 3 čtvrtiny a konečná výše výsledků je až příliš krutá. Ukázali jsme sílu týmu, který se nevzdává, dokázali jsme se vrátit do zápasu i přes velkou ztrátu a trpělivě ukrajovali ze soupeřova vedení. Věřím, že toto bude příslibem pro výhry v dalších zápasech.
Výborně zahrála ve všech směrech Verča Votavová. Střelecky a na rozehrávce tým podržely Nikča Drnková a Kačka Votavová, skvěle bránila celé 2 utkání nejlepšího hráče soupeře Sára Vadlejchová, dobře se vracela do obrany Terka Bittnerová. Bojovníkem týmu byly Jindřiška Klejnová a ve druhém utkání Gabča Němcová. Velké zlepšení a výborný výkon předvedly Terka Němcová a Sabča Votavová.
Děkujeme rodičům za podporu, povzbuzování a pomoc s dopravou.
Body: Drnková 20, Klejnová 11, Fišerová, Votavová K. a Votavová V. po 10, Vadlejchová 6, Němcová G. 4, Bittnerová a Votavová S. po 2.

Bronz z Písku pro U 11

15. září 2013 v 10:11 | Ráďa |  Novinky
Skvělá hra a bronzové medaile pro nejmladší
Na turnaji v Písku jsme obsadily 3.místo a to jen díky smolnému nalosování do silnější skupiny, protože výkonnostně jsme si zasloužily stříbro ( ale vůbec nám to nevadí, placky jsme si odvezly ).
V průběhu všech zápasů holky předváděly skvělou hru v obraně, kdy se nebály jít do žádného souboje ani proti výškově a váhově silnějším klukům, rvaly se o každý míč. I v útoku se nám podařilo sehrát množství krásných protiútoků a dalších pohledných akcí.
Nejlepší hráčkou a do ALL STARS turnaje byla Míša Jánská, která hlavně v obraně "oběhá " neskutečné. Turnaj se skvěle vyvedl Adélce Junkové, která se zápas od zápasu zlepšuje. Tradičně zkušeně a s přehledem zahrály Kája Baloušková a Gábina Němcová. Opět potěšily zlepšující se výkony Terky Červenkové, Amálky Rozhonové, odvážně hrála i Adélka Baláková a Natálka Breibischová. Oporami se stávají Jolanka Chylíková a Romanka Chocholatá, velký cit pro hru předvedla Kristýnka Nováková. Své první turnaje absolvovaly Johanka Vlčková, Hanka Zajíčková a benjamínek družstva Nelča Bernasová.
Zápasy ve skupině :
Sršni Písek " B" : BK Strakonice 2 : 84
BK Klatovy : BK Strakonice 39 : 26 ( předčasné finále, v němž jsme dlouho bojovaly. Z prohry o 16 po třetí čtvrtce jsme stály na rozdíl šesti bodů, v závěru jsme bohužel neproměňily několik šancí a soupeř opět odskočil )
BK Strakonice : Roudnice nad Labem 43 : 24
Zápas o 3.místo :
BK Strakonice : Sokol pražský 43 : 7 ( Sokol pražský prohrál ve skupině se stříbrnými Sršni Písek A jen o koš ).
Finále
BK Klatovy : Sršni Písek 57 : 13
Body v turnaji :
Junková Adélka 42, Němcová Gabča 35, Jánská Míša 29, Baloušková Kája 21, Červenková Terka 18, Chylíková Jolča 13 , Vráblíková Nela 10, Samcová Vendy a Rozhonová Amálka 8, Nováková Krisťa 6, Breibischová Naty 6, Baláková Adélka a Chocholatá Romanka po 2, dále hrály a bojovaly Adélka Johanesová, Johanka Vlčková, Hanka Zajíčková a Nelča Bernasová.
Poděkování rodičům, kteří nám vytvořili skvělou diváckou atmosféru během i mimo zápasů.

v neděli pro výhru v Písku

13. září 2013 v 21:39 | Kuba
Starší minižákyně vyjedou k prvnímu utkání do Písku v neděli 15.9.. Hrajeme od 9,00 a 11,00 hod, mezi zápasy odehrajeme od 10,30 hod zápasy 3 na 3. Hrát budeme v bílých dresech, nominaci upřesníme na tréninku. Hrajeme v hale Sokola u divadla. Rodiče prosím o pomoct s dopravou (odjezd počítám cca v 7,45 hod od sportovní haly).

ROZLOSOVÁNÍ - opravené

9. září 2013 v 22:32 | Kuba |  Novinky

Mladší žačky jedou na přátelák do Klatov

9. září 2013 v 20:54 | Kuba
Mladší žačky (roč. 2000) jedou v úterý (10.9.), odjezd v 15 hod od sportovní haly. Návrat kolem 18 hod ke sportovní hale, pokud máte žluté dresy, tak si je vezměte s sebou. S 2001 jsou nominované Drnková, Bittnerová a Fišerová, kdyby chtěly jet ještě další 01 - Svobodová, Skálová, Šrámková, Kutky, Vrchlavská, tak můžete (a všem vám to doporučuji, abyste se zlepšily, bez hraní to nejde), hlaste se u p. Vondřičky na tel. 603 743 745, který případně sdělí i bližší info.

14.9. turnaj v Písku pro nejmladší

9. září 2013 v 14:55 | Ráďa |  Novinky
14.9. sehrají hráčky 2003 a ml. další turnaj, a to v Písku.
8,00 Sršni Písek B : BK Strakonice
11,30 Klatovy : BK Strakonice
13,50 BK Roudnice nad Labem : BK Strakonice, dále zápas o umístění podle pořadí ve skupině
Hraje se v hale Elim, odjezd auty v 7,00 hod od sportovní haly ( prosím rodiče o pomoc s dopravou - domluva, kdo by mohl koho vzít...)
Nominace v týdnu na tréninku.

Labský pohár 2013

9. září 2013 v 14:51 | Ráďa |  Novinky
6. místo nejmladších strakonických basketbalistek
Na turnaji Labský pohár v Pardubicích obsadily nejmladší benjamínci klubu velmi pěkné
6. místo ze 16 zúčastněných družstev ( z dívčích družstev jsme byly druhé nejlepší za Hradcem Králové ).
Utkání ve skupině :
Josefov A : BK Strakonice 7 : 90
Hradec králové B : BK Strakonice 4 : 137
Jiskra Heřmanův Městec : BK Strakonice 32 : 54
První dvě výhry byly povinností, jelikož soupeři měli v týmech začínající hráče. Děvčata si s chutí zastřílela a všech 15 se zapsalo mezi střelce. Stý bod v utkání s Hradcem zaznamenala Gabča Němcová, první body za klub zaznamenala Julča Miklasová.
Utkání o 1.místo ve skupině bylo zpočátku úporným bojem ( první čtvrtka prohra 7: 11), postupně jsme se zlepšovaly a hlavně díky výborné obraně jsme skore obrátily a navyšovaly svůj náskok.
BK Pardubice : BK Strakonice 66 : 33
V další fázi turnaje jsme narazily na pozdějšího turnajového vítěze BK Pardubice. Soupeř měl ve svých řadách několik velmi vysokých hráčů, což byl pro náš "minitým" velký problém. Přes prohru jsme odehrály dobré utkání.
Utkání o 5.-8.místo :
BK Brandýs nad Labem: BK Strakonice 19 : 62
V třetím utkání během jednoho dne jsme se utkaly s týmem Brandýsa a jasně jsme si s ním poradily. Děvčata předváděla krásnou hru plnou rychlých protiútoků a pohledných akcí.
TJ Sokol Nová Paka : BK Strakonice 43 : 36
Utkání o 5.místo se nám nepovedlo. Vstoupily jsme do něj ospale, opory velmi rychle nasbíraly osobní chyby , nedařilo se ubránit hoď a běž a útočně jsme se jen těžko prosazovaly. Ve třetí čtvrtce jsme otočily z prohry o 7 ve vedení o sedm bodů, ale v poslední čtvrtině jsme nedokázaly pokrýt dvě nejlepší soupeřky, navíc se vyfaulovaly Áďa Junková i Kája Baloušková. Škoda prohry na závěr turnaje , přesto je 6. místo pro nově se tvořící tým velkým úspěchem. Mnohé hráčky absolvovaly svůj první turnaj a nasbíraly spoustu cenných zkušeností ( Vendula Samcová, Amálka Rozhonová, Adélky Johanesová a Baláková ).Nejlepšími hráčkami týmu byly Karolína Baloušková a Gábina Němcová, které po většinu předváděly skvělou útočnou i obrannou hru. Výborně zahrály i Míša Jánská , Adéla Junková a Natálka Breibischová. Potěšilo zlepšení Bětky Didekové a Terky Červenkové. Z mladších hráček potěšily velmi dobrým výkonem Romanka Chocholatá, Jolča Chylíková a Kristýnka Nováková.
Tým předváděl velmi pěkný basketbal založený na rychlém protiútoku. U některých hráček se ale až příliš objevovaly technické chyby ( kroky, přerušovaný driblink… ). Družstvu též chybí vyšší hráčky a to je jistě limitující, avšak zatím nahraditelné velkou bojovností.
Gabča Němcová 88, Karolína Baloušková 64, Adélka Junková 48, Johanka Chylíková 43, Míša Jánská 33, Romanka Chocholatá 28, Natálka Breibischová a Terka Červenková 21, Kristýnka Nováková 20, Bětka Dideková 18, Vendula Samcová 13, Amálka Rozhonová 8, Adélka Johanesová 4, Adélka Baláková a Julie Miklasová po 2