Prosinec 2013

5.místo ml.mini z Plzně

30. prosince 2013 v 20:00 | Jirka |  Novinky
Vánoční turnaj 27.-29.12.2013 Loko Plzeň "02"
Hráli jsme ve věkové kategorii U13 a cílem bylo nasbírat co nejvíce basketbalových zkušeností. Pro některé to byla první zkušenost, na takto velkém turnaji s o rok staršími děvčaty na vysoké koše.
Na turnaji hrálo 15 dívek ročníku 2002:
Víla Roučková, Agi Lukačevičová, Bára Suchanová, Sába Votavová, Zuzka Kornoušková, Terka Hanusová, Andrejka Tomšovicová,
Verča Votavová, Terka Soukupová, Terka Nepodalová, Kája Laňková, Klárka Sekáčová, Míša Lipavská, Julča Miklasová, Alča Požárková
Pátek:
BK Strakonice "02" - TJ Sokol Kladno 11:52 (2:12,4:30,10:40)
Body: Verča 5, Agi, Víla a Bára po 2.
První zápas jsme nezvládli, hráli jsme zbytečně zakřiknutě a něčeho jsme se pořád báli. Bylo to jako bychom byli ještě někde ve vlaku nebo duchem někde jinde. Museli jsme se vyrovnat s tím, že nám chyběli Kája, Míša a Gába, které normálně s námi hrají a vyvážejí míč z naší půlky, než jsme to pochopili, byla půlka a prohra 4:30!!! Hráli jsme bez pohybu, nešel nám driblink, přihrávka, obrana (hlavně doskoky) a ani TH 6 (házené) / 2 (dané). V tomto zápasu byly "vidět" Verča, Souky, Víla s Agi a to je málo, když basket se hraje v pěti.
Sobota:
DBaK Plzeň - BK Strakonice "02" 33:28 (12:4,16:15,25:17)
Body: Víla a Bára po 10, Agi a Laňka po 4, Verča 2.
Do tohoto zápasu jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a můžeme jen získat. Po probrání všech chyb z prvního zápasu, jsme udělali nepatrné změny v pětkách a prohodili jsme pořadí, jak jsme chodili na hřiště. Zlepšili jsme hru po všech směrech. Konečně jsme začali běhat a hrát v pěti ne ve dvou. Roztáhli jsme útoky zlepšili jsme doskoky. Střelecky se dařilo Víle (nejlepší výkon na hřišti) a Báře. V obraně se mi líbily Verča, Souky, Laňka, Agi. Za jistých "okolností" se dal tento zápas vyhrát (škoda, že nebyl odpískán 4tý faul nejlepší hráčce soupeře, která se nakonec dostala do nejlepší 5tky celého turnaje, ale na to se nehraje) a opět nás zklamaly TH 5/2. Přesto si myslím, že to byl Váš nejlepší zápas na turnaji a za tento zápas musím pochválit úplně všechny.
Young Angels 2001 Košice - BK Strakonice "02" 30:16 (8:6,16:12,22:12)
Body: Víla 8, Laňka 4, Souky a Lipi po 2
V tomto zápase jsme nehráli špatně, na rozdíl od předchozího zápasu nás zradila střelba, jak TH 6/1, tak i šoupáky a střelba z lehkých pozic (nikým bráněné) nedáme koš. V druhé polovině zápasu jsme dali jen dva koše a to jeden ze hry a jeden z TH a to ve 4. čtvrtině zápasu. Myslím si, že i tento zápas se dal vyhrát. Líbili se mi nejvíc Víla, Laňka, Bára (nejlepší výkon v obraně co jsem zatím u tebe viděl, snad jsi se naučila bránit), jako tradičně Souky a Verča , zahrály Sába, Agi a Nepi. První body na turnaji zaznamenala Lipi. Škoda, zbytečně ztracených přihrávek a neproměněných 100% šancí, musíme se z toho poučit pro příště.
Neděle:
BK Strakonice "02"- Slavoj Tachov 36:32 (6:8,16:18,30:26)
Body: Bára 10, Souky 8, Verča 6, Víla 4, Agi, Lipi, Sába a Laňka po 2
Do utkání jsme šli s tím, že konečně zlomíme smůlu na turnaji a poprvé vyhrajeme. Vítězství se nerodilo hladce, ještě v polovině jsme prohrávali o koš. V druhé polovině jsme skóre otočili a vítězství jsme udrželi až do konce. Musím pochválit všechny holky "hrály jste jako tým", nebáli jste se jít do zakončení, pomáhali jste si v obraně. Své nejlepší výkony na turnaji podaly Souky, Verča, Víla, Bára, Laňka. Spolehlivě zahrály Agi, Nepi, Sába, Klárka. I tento zápas se dá zařadit mezi nejlepší na turnaji. Povedlo se skórovat 8 hráčkám týmu což je moc dobře. Jediné co se opět nedařilo, byly TH 5/0!

BK Strakonice "02" - BCM Sokolov 46:12 (12:6,24:10,10:30)
Body:Víla a Agi po 12, Verča 8,Souky a Laňka 4, Nepi, Suchy a Andrejka po 2.
Potěšeni z první výhry na turnaji, jsme šli i do tohoto zápasu, že bychom měli vyhrát. Věděli jsme, že nás čeká "papírově lehký" soupeř. Průběh zápasu dopadal dle předpokladů a mohly nastoupit i děvčata, která hrála méně. V druhé půlce nastoupila do čtvrtin v základních pětkách Julča, Alča, Andrejka, které tímto sbíraly cenné hráčské zkušenosti. Byl to zápas, kdy byly vidět pěkné akce, do kolonky střelců se mohly zapsat všechny dívky, škoda že se to nepovedlo. Kdybychom hráli jako proti Tachovu, tak si myslím, že rozdíl ve skóre by byl mnohem výraznější. Nevyužili jsme toho, že soupeři hrály 2-3 dívky na hřišti. Potěšitelné je, že první body na turnaji zaznamenala Andrejka a Nepi. Potěšily výkony Hany, Korny a Lipi.
BK Strakonice "01" - BK Strakonice "02" 73-8 (14:0,35:4,61:6)
Body: Víla 4, Laňka a Zuzka 2
Do posledního zápasu, našeho třetího tento den, jsme šli zdravě nabuzeni. Chtěli jsme uhrát co nejlepší výsledek a naše holky trochu potrápit. Bohužel se potvrdil papírový předpoklad a "01" na nás vlítly, hned od začátku a zápas celý kontrolovaly. Potěšitelné je, že i za nepříznivého stavu jsme to nezabalili a snažili jsme se hrát až do konce. Své první body zaznamenala a to nejsilnějšímu soupeři Korny. Musíme a to rádi, sportovně přiznat, že opravdu byli naše "01" nejlepší na turnaji a vítězství (bez porážky) na celém turnaji, jim právem patří a gratulujeme jim, včetně individuálního ocenění Nikči Drnkové a Sáry Vadlejchové.
Děkuji všem holkám za předvedenou hru a za krásné 5. místo na turnaji. Přesvědčily jste se o tom, že basket není jen o útoku, nebo jen o obraně, ale o všech těchto činnostech dohromady. Navíc si myslím, že jste pochopily, když budete fungovat jako tým, tak máte daleko větší šanci vyhrávat.
Dále bych chtěl poděkovat "širokému" realizačnímu týmu za podporu.
Pokud se do konce roku neuvidíme, tak bych chtěl všem holkám, trenérům a rodičům popřát hodně štěstí, zdraví a mnoho basketbalových a osobních úspěchů v celém roce 2014.

01 vezou z Plzně zlato

30. prosince 2013 v 17:06 | Kuba |  Novinky

Vánočák v Plzni

Strakonické minižákyně se o Vánocích zúčastnily mezinárodního basketbalového turnaje. Do Plzně se sjelo 57 týmů z celé Evropy (účastníci ze Slovenska, Německa, Polska, Maďarska, Slovinska, Litvy, Lotyška,….).
Starší minižákyně se na turnaji umístily na skvělém 1. místě. Nejlepším hodnocením jejich hry jsou postřehy přítomných trenérů, rozhodčích a diváků, kteří hráčky chválili za rychlou, bojovnou hru, založenou na skvělé kolektivní obraně a odvážném útoku s vtipnými finálními přihrávkami.
Všechny naše zápasy byly v podobném duchu - po pomalejším rozjedu se nám podařilo získat dostatečný bodový náskok, který jsme výbornou obranou udržovali nebo i navyšovali až do konce zápasu. Ještě musíme zapracovat na odstavování hráčů při obranném doskakování a zlepšení úspěšnosti trestných hodů.
Dalším pozitivem je, že do hry se zapojilo všech 12 hráček a jako jeden tým si zcela zaslouženě vybojovaly zlaté medaile. Tahounkami týmu byla Sára Vadlejchová a Nikča Drnková, které se pro své skvělé výkony dostaly do ALL-STARS turnaje, Nikča se navíc stala nejužitečnější hráčkou. "Mravenčí" (nenápadnou ale nepostradatelnou) práci odvedly Kačka Votavová a Jindřiška Klejnová, které se navíc blýskly odvážnými nájezdy. Na doskoku se dařilo Lindě Fišerové a Terce Bittnerové. Zlepšenou odvážnou hrou se prezentovaly Terka Němcová a Sába Svobodová. Potěšilo zlepšení i body Elišky Skálové, Anety Vrchlavské, Dády a Míši Kutých.
Mimo velké radosti ze zlatého úspěchu si odvážíme i zážitky z návštěvy místního aquaparku a bowlingu. Z turnaje mám ještě jednu velkou radost, a to sice, že jsme konečně začaly fungovat jako jeden soudržný tým a skvělá parta, což se odrazilo i na předvedené hře.
Holky zaslouží za předvedené výkony velkou pochvalu a rodiče, kteří dokázali vytvořit neuvěřitelné zázemí, obrovský dík.

Fotky z bowlingu a vyhlášení si můžete stáhnout na http://uloz.to/x8ANDa7K/fotky-plzen-rar

Výsledky:
BK Strakonice 01 - BK Tachov 82 : 33 (52 : 16)
BK Strakonice 01 - BCM Sokolov 97 : 6 (50 : 2)
BK Strakonice 01 - TJ Sokol Kladno 49 : 26 (30 : 10)
BK Strakonice 01 - DBaK Plzeň 70 : 19 (24 : 9)
BK Strakonice 01 - Young angels 2001 Košice 61 :22 (33 : 8)
BK Strakonice 01 - BK Strakonice 02 73 : 8 (35 : 4)

Body:
Drnková N. 109, Vadlejchová S. 97, Fišerová L. 60, Votavová K. 50, Bittnerová T. 30, Klejnová J. 22, Svobodová S. 16, Skálová E. a Vrchlavská A. po 14, Němcová T. 10, Kutá D. 8 a Kutá M. 2.

9.místo nejmladších v Plzni

30. prosince 2013 v 13:35 | Ráďa |  Novinky
9.místo nejmladších mini na Vánočním turnaji

Tato kategorie byla nejpočetněji obsazena ( 15 přihlášených chlapeckých, mix a dívčích družstev ). Náš tým měl obrovskou smůlu na rozlosování do skupin, jelikož v naší byl pozdější vítěz i druhý v pořadí turnaje ! Reálným posouzením výkonu jsme se mohli ucházet o třetí místo v turnaji, ale po dvou prohrách ve skupině jsme byli odsouzeni pouze k bojům o 9.-15 místo .
Zápasy ve skupině :
BK Strakonice - BK Klatovy ( hoši ) 31 : 42
V utkání jsme po prvním poločase prohrávali již 8 : 32, když jsme se nedokázali srovnat s rychlostí klatovských hráčů a sami se báli prosadit v útoku ( pouze Míša Jánská platila svou šikovností ). Ve třetí čtvrtce jsme díky slabší sestavě hostů dotáhli až na rozdíl devíti bodů ( 12 bodů ve čtvrtce zaznamenala Kája Baloušková ) a v poslední části jsme dokázali bojovat do stavu 31 : 38. V posledních pěti minutách jsme ale nadali již ani koš a po statečném výkonu tak prohráli.Děvčata si vysloužila velikou pochvalu od hostujících trenérů , ale nám bylo jasné, že to byla klíčová prohra.Kromě jmenovaných hráček zahrála dobře Gábina Němcová a Tereza Červenková.
BK Strakonice - BK Pelhřimov ( hoši ) 8 : 59
Po slušné první čtvrtce ( 4: 13 ) jsme druhou prohráli 0: 22 a třetí 0 : 12. Soupeři hráli výborně ( bezproblémově vyhráli později celý turnaj ), my , přes hrozivý výsledek , podali dobrý výkon.
Nejlépe zahrála Karolína Baloušková.
BK Strakonice : BK ZŠ Terchová ( SVK ) 27 : 19
Vydřená výhra po nejslabším výkonu v průběhu turnaje, kdy svými body zajistila výhru v závěru Míša Jánská.Nejlepší byla Gabča Němcová.
Zápasy o 9.-15 místo :
BK Strakonice : BAK Plzeň ( dívky ) 43 : 16
Bezproblémová výhra, která mohla být při větší úspěšnosti zakončování mnohem vyšší.
Dobře zahrála Natálka Breibischová.
BK Strakonice : TIGERS České Budějovice ( mix ) 40 : 14
Tradiční soupeř nás v první čtvrtině zaskočil a pěkně potrápil ( prohra 2 : 6 ). Postupně jsme se naštěstí dostali do tempa a ke své hře a bezpečně vyhráli.Výborně hrála Kája Baloušková, Vendy Samcová, Jolča Chylíková, potěšily body Ádi Johanesové.
Body v turnaji :
Karolína Baloušková 38, Míša Jánská 31, Gábina Němcová 26, Vendula Samcová 14, Jolča Chylíková 12, Terka Červenková 10, Áďa Junková 8, Natálka Breibischová 4, Adélka Johanesová 4, Adélka Baláková, Romanka chocholatá, Johanka Vlčková, Sabinka Lencová, Babu Majerová, Adélka Krenková.
Do nejlepší pětky turnaje byla organizátory nominována Gábina Němcová a zároveň byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou turnaje v kategorii U 11.

Poděkování všem hráčkám za reprezentaci strakonického klubu, za bezproblémové zvládnutí celého turnaje ( zvláště nováčci Sabinka, Babu a Adélka ). Zvláštní dík všem rodičům, kteří po celou dobu turnaje pomáhali s dopravou, spoluorganizací atd. Bez jejich přízně by se akce takovéhoto typu nedala zvládnout, děkuju.

Odjezd druhé party

26. prosince 2013 v 15:44 | Ráďa |  Novinky
02 a 03 odjíždíme zítra v 6,53 hod, buďte na nádraží raději už v půl sedmé, ať v klidu naložíme větší tašky do aut ( Roučka, Soukup, Baloušek, Breibisch ? ). Bylo by fajn, kdybyste v batozích ve vlaku měli jen sváču, pití a věci na hraní ( boty, ponožky, dres, trenky, triko přes ), ostatní věci v jiné tašce vedle ( tu dáme do aut ). Jinak se doufáme, že se všichni těšíte. Všichni se dostatečně zahrajete, turnaj slouží jako příprava.
Pokud nemá ještě někdo zaplaceno, prosím ráno tak udělat.

Plzeň

26. prosince 2013 v 12:02 | Kuba
Tak už zítra vyrážíme do Plzně na Vánočák Usmívající se
Ještě nějaké adresy hal, kdybyste se za námi chtěli přijet podívat

Hala 1: Úslavská 75, Plzeň - Slovany
Hala 2/1, Hala 2/2: Úslavská 75, Plzeň - Slovany
SPŠE 1, SPŠE 2: Koterovská 85, Pzeň - Slovany
25.ZŠ: Chválenická 17, Plzeň - Slovany
28.ZŠ: Rodinná 39, Plzeň - Lobzy

Doprovodný program:

Pátek 27.12. 18:00 Slavnostní zahájení turnaje (Hala 1)
19:00 Diskotéka pro děti

Krásné a klidné Vánoce a šťastný nový rok

22. prosince 2013 v 10:42 | Maršáni

Přejeme vám krásné Vánoce plné pohody a odpočinku, holkám bohatého Ježíška a do nového roku hodně štěstí, zdraví, holkám plno výher bez zranění, větší tréninkovou píli a snad i nějakou tu medaili a rodičům radost z holek :-) Máme vás rádi :-)


aktualizované - Vánočák pro roč. 2001

22. prosince 2013 v 9:51 | Kuba |  Novinky
MEZINÁRODNÍ VÁNOČNÍ TURNAJ
Plzeň 27. - 29.12.2013

Odjezd: POZOR ZMĚNA JEDEME DŘÍVE !!!
v pátek 27.12.2013 z vlakového nádraží v 5:51 hod (sraz ve vestibulu v 5:35 hod)
Návrat: v neděli 29.12. 2013 na vlakové nádraží (podle umístění, nejpozději v 19:10 hod)
Spaní: zajištěno na ubytovně PLZEŇ, ul. Zahradní 21, Plzeň
Stravování: zajištěno v pátek - večeře, v sobotu - oběd a večeře, v neděli - oběd
- snídani si budeme dělat sami (s sebou hrneček, lžičku, cukr, čaj),
maminky prosíme zda by nám mohly napéct nějaké buchty
Cena: 850 Kč
S sebou:
1.Věci na hraní
- oba dresy (bílý a modrý), boty do haly, mikina, pití
2. Doklady
- okopírovanou průkazka zdravotní pojišťovny (přinést do pátku 20.12. na trénink)
3. Léky
- užívané léky (nutno nahlásit trenérům) - alergie,… + tejp, elastické obinadlo, náplast s polštářkem
4. Svačina
- začínáme až v pátek večeří, tak si vezměte nějaké jídlo na oběd a na svačinu
5. Peníze
- Stravování, ubytování a doprava zajištěno v ceně, kapesné dle uvážení rodičů
6. Ostatní
- teplé oblečení, ČEPICE (povinně) , rukavice, věci na ubytovnu, volné boty na přezutí, plavky a ručník, věci osobní hygieny, kapesníčky, gumičky a sponky, deštník, zábavu na volné chvíle,…….
NEBERTE SI S SEBOU ŽÁDNÉ CENNOSTI !!!
Tatínkové nám z nádraží vezmou tašky, takže s sebou do vlaku jen baťůžek (tašku) s věcmi na cestu a VĚCMI NA HRANÍ (bílý dres, boty, tričko na dres, pití, ....) !!!!
Pořadatelé pro nás připravili i bohatý doprovodný program - plavečák, bowling, diskotéka,…

Rozlosování:
PÁTEK 27.12.2013
8:30 hod BK Strakonice "01" - Slavoj Tachov (SPŠE 1)
14:20 hod BK Strakonice "01" - BCM Sokolov (28. ZŠ)

SOBOTA 28.12.2013
16:40 hod BK Strakonice "01" - Dbak Plzeň (SPŠE 1)
NEDĚLE 29.12.2013
9:40 hod BK Strakonice "01" - TJ Sokol Kladno (25. ZŠ)
12:00 hod BK Strakonice "01" - Young Angels 2001 Košice ( SPŠE 2)
14:20 hod BK Strakonice "01" - BK Strakonice "02" (25. ZŠ)


Případné dotazy na tel. 721 167 590 (J. Maršán)

aktualizované - Vánočák pro roč. 2002

22. prosince 2013 v 9:41 | Kuba |  Novinky
MEZINÁRODNÍ VÁNOČNÍ TURNAJ
Plzeň 27. - 29.12.2013
Odjezd: v pátek 27.12.2013 z vlakového nádraží v 6:53 hod (sraz ve vestibulu v 6:40 hod)
Návrat: v neděli 29.12. 2013 na vlakové nádraží (podle umístění, nejpozději v 19:10 hod)
Spaní: zajištěno na ubytovně PLZEŇ, ul. Zahradní 21, Plzeň
Stravování: zajištěno v pátek - večeře, v sobotu - oběd a večeře, v neděli - oběd
- snídani si budeme dělat sami (s sebou hrneček, lžičku, cukr, čaj),
maminky prosíme zda by nám mohly napéct nějaké buchty
Cena: 850 Kč
S sebou:
1.Věci na hraní
- oba dresy (bílý a modrý), boty do haly, mikina, pití
2. Doklady
- okopírovanou průkazka zdravotní pojišťovny (přinést do pátku 20.12. na trénink)
3. Léky
- užívané léky (nutno nahlásit trenérům) - alergie,… + tejp, elastické obinadlo, náplast s polštářkem
4. Svačina
- začínáme až v pátek večeří, tak si vezměte nějaké jídlo na oběd a na svačinu
5. Peníze
- Stravování, ubytování a doprava zajištěno v ceně, kapesné dle uvážení rodičů
6. Ostatní
- teplé oblečení, ČEPICE , rukavice, věci na ubytovnu, volné boty na přezutí, plavky a ručník, věci osobní hygieny, kapesníčky, gumičky a sponky, deštník, zábavu na volné chvíle,…….
NEBERTE SI S SEBOU ŽÁDNÉ CENNOSTI !!!

Tatínkové nám z nádraží vezmou tašky, takže s sebou do vlaku jen baťůžek (tašku) s věcmi na cestu a VĚCMI NA HRANÍ !!!!
Pořadatelé pro nás připravili i bohatý doprovodný program - plavečák, bowling, diskotéka,…

Rozlosování:
PÁTEK 27.12.2013
10:50 hod BK Strakonice "02" - TJ Sokol Kladno Hala 1
SOBOTA 28.12.2013
10:50 hod Slavoj Tachov - BK Strakonice "02" Hala 2/1
13:10 hod Dbak Plzeň - BK Strakonice "02" SPŠE 2
16:40 hod Young Angels 2001 Košice - BK Strakonice "02" SPŠE 2
NEDĚLE 29.12.2013
14:20 hod BK Strakonice "01" - BK Strakonice "02" 25. ZŠ
15:30 hod BK Strakonice "02" - BCM Sokolov 25. ZŠ
Případné dotazy na tel. 721 167 590 (J. Maršán)

01+02 poslední letošní trénink a Vánočák

19. prosince 2013 v 16:01 | Kuba |  Novinky
1. Poslední trénink v tomto roce bude v pátek 20.12., sraz všech hráček 01 a 02 ve 14,30 hod. Uděláme turnaj smíšených družstev. Předpokládaný konec po 16 hod.

2. VÁNOČÁK

Sněhulák - vánoční omalovánky (3)MEZINÁRODNÍ VÁNOČNÍ TURNAJ
Plzeň 27. - 29.12.2013
Odjezd: v pátek 27.12.2013 z vlakového nádraží v 6:53 hod (sraz ve vestibulu v 6:40 hod)
Návrat: v neděli 29.12. 2013 na vlakové nádraží (v podvečer, podle umístění)
Spaní: zajištěno na ubytovně PLZEŇ, ul. Zahradní 21, Plzeň
Stravování: zajištěno v pátek - večeře, v sobotu - oběd a večeře, v neděli - oběd
- snídani si budeme dělat sami (s sebou hrneček, lžičku, cukr, čaj),
maminky prosíme zda by nám mohly napéct nějaké buchty
Cena: 850 Kč
S sebou:
1.Věci na hraní
- oba dresy (bílý a modrý), boty do haly, mikina, pití
2. Doklady
- okopírovanou průkazka zdravotní pojišťovny (přinést do pátku 20.12. na trénink)
3. Léky
- užívané léky (nutno nahlásit trenérům) - alergie,… + tejp, elastické obinadlo, náplast s polštářkem
4. Svačina
- začínáme až v pátek večeří, tak si vezměte nějaké jídlo na oběd a na svačinu
5. Peníze
- Stravování, ubytování a doprava zajištěno v ceně, kapesné dle uvážení rodičů
6. Ostatní
- teplé oblečení, ČEPICE , rukavice, věci na ubytovnu, volné boty na přezutí, plavky a ručník, věci osobní hygieny, kapesníčky, gumičky a sponky, deštník, zábavu na volné chvíle,…….
NEBERTE SI S SEBOU ŽÁDNÉ CENNOSTI !!!
Pořadatelé pro nás připravili i bohatý doprovodný program - plavečák, bowling, diskotéka,…

Pro nejmladší hráčky

18. prosince 2013 v 16:56 | Ráďa |  Novinky
Ve středu 18.12. nástup se ženami ( 17,40 u nástěnky ).
Ve čtvrtek poslední trénink, pokročilí pouze od 16,30 do 17,30, pak dobrovolně přesun do haly na autogramiádu Hanky Horákové ( nejlepší hráčka MS 2012 ), následně od 19 hod sledování utkání BKS Magpies proti sportovním komentátorům ČT ( pokud by vás bylo dost, opět bychom nastoupili při slavnostním nástupu s hráči obou stran, tj. modré dresy s sebou ).
Vánoční turnaj v Plzni - odjezd 27.12. v 6,53 hod vlakem - info na papíře. Zavazadla nám vezmou rodiče auty, proto do vlaku jen příruční zavazadlo s maličkostmi .
Příp. info ráda zodpovím , Radka.

KRÁSNÉ A KLIDNÉ VÁNOCE, ZDRAVÍ A SPOKOJENOST VŠEM.


Informace pro hráčky roč. 01 a 02

15. prosince 2013 v 19:39 | Kuba
1. Vánočák - hráčky roč. 02, které ještě nemají zaplaceno, přineste peníze na středeční trénink. Hráčky roč. 01 přineste peníze na trénink v úterý nebo ve středu. Bližší informace k Vánočáku vám napíši v nejbližších dnech, až nám pořadatel zašle rozlosování.

2. hráčky roč. 01 - máme sehrát s Borotínem kvalifikaci během ledna nebo února systémem jedno utkání u nás a jedno u nich. Musíme se s borotínskými domluvit na termínu kvalifikace, který by vyhovoval oběma týmům. Zkuste na úterní trénink zjistit, kdy sedmačky jedete se školou na lyžáky, případně zda máte něco v plánu na jarní prázdniny, že bychom mohli sehrát třeba jedno utkání o pololetních prázdninách. Další varianta je odehrát utkání v týdnu.

Skvělé výhry ml. mini a povedená trenérská Jirkova premiéra.

15. prosince 2013 v 15:08 | Ráďa |  Novinky
U12 Nadstavba základní skupiny - začal nám basket!!!
V sobotu jsme u nás doma přivítali vítěze skupin OP Sršně Písek a BK Pelhřimov, hrálo se turnajově.
Nejdřív jsme hráli proti Sršňům, pak hráli kluci mezi sebou a na závěr (takové finále sobotního odpoledne)
jsme hráli proti BK Pelhřimov.
Hráli jsme ve složení:
Pětka v 1. a 3. čtvrtině: Víla, Souky, Agi, Sába, Laňka, střídali Hany, Lipi a Alča
Pětka v 2. a 4. čtvrtině: Verča,Bali, Nepi, Míša, Korny, střídali Andrejka a Klárka
BK Strakonice dívky - Sršni Písek chlapci 46:38 (16:8, 27:14,36:24)
Body: Votavová Verča 9, Soukupová Tereza 8, Roučková Víla 7, Votavová Sába, Nepodalová Tereza, Lukačevičová Agi po 4, Jánská Míša 3, Tomšovicová Andrea, Hanusová Tereza, Kornoušková Zuzana, Lipavská Míša po 2 dále hrály Baloušková Kája, Sekáčová Klárka, Kornoušková Zuzka, Požárková Alena
V prvním zápase jsme se museli vyrovnat se systémem střídání soupeře, který "točil" celé pětky ve všech čtvrtinách. V první polovině zápasu jsme si udělali pěkný náskok, díky rychlým protiútokům. V druhé polovině jsme zase útoky trošíčku natáhli, abychom pošetřili síly, ale zase jsme dobře kombinovali a díky tomu byly vidět pěkné akce. Líbily se mi výkony celého týmu, v útoku Víla,Verča, Souky, v obraně Bali, Míša J., Agi. Své nejlepší výkony předvedli Terka N. Sába V a Klárka S..
BK Pelhřimov chlapci - BK Strakonice dívky 29:43 (7:15,11:27,21:34)
Body:Roučková Víla 10, Baloušková Kája 8, Lukačevičová Agi, Soukupová Terka, Votavová Sába, Jánská Míša po 4, Laňková Karolína 3, Votavová Verča, Nepodalová Tereza, Lipavká Míša po 2 dále hrály Hanusová Tereza, Tomšovicová Andrea, Kornoušková Zuzka, Sekáčová Klárka, Požárková Alena
Do druhého zápasu jsme nastupovali s vědomím, že nás nebude čekat nic lehkého, protože kluci z Pelhřimova nadělili Sršňům málem 100vku a při pohledu na některé kluky byla znát i výšková a hlavně váhová výhoda.
Nastoupili jsme ve stejném složení, byli jsme připraveni na systém střídání "točení celé pětky". V tomto zápase se nám povedlo skoro všechno. Výborný přechod do rychlého protiútoku, vycházela nám střelba ze střední vzdálenosti (Bali,Agi, Víla) doskočili jsme spoustu míčů (Sába,Verča,Laňka, Nepi). V obraně jsme si museli "malinko" odstoupit a vypomoci si při nájezdech do bedny(Bali,Míša J.). I díky kolektivní hře jsme po poločase vedli o 16 bodu a zápas jsme si do konce pohlídali. Kluci na nás neměli, prostě jsme je přejeli. Opět musím pochválit celý tým, protože jste byly úplně všude a asi to byl váš nejlepší výkon v letošním ročníku OP.
Za oba dva zápasy musím pochválit všechny dívky, které nastoupily, protože hrály na hranici svých možností a přesvědčily se, že se dá porazit i větší a silnější soupeř. Díky tomu, že plnily své úkoly, se kterými na hřiště šly.
V obou zápasech jsme zaslouženě vyhráli, předváděli jsme rychlý a kombinační basket.
Chtěl bych poděkovat divákům, kteří vytvořili bouřlivou atmosféru a žili s týmem a holkám a i mě pomohli.

Moc děkuji Jirka

Vánočák v Plzni

13. prosince 2013 v 5:04 | Kuba
Připomínám hráčkám roč. 2001 a 2002, že je nutné přinést nejlépe co nejdříve 850 Kč na vánoční turnaj v Plzni Usmívající se

Pro nejmladší

12. prosince 2013 v 14:09 | Ráďa |  Novinky
Ve čtvrtek 19.12. bude trénink pro pokročilejší od 16,30 do 17,30 ( od 18 je v hale autogramiáda a zápas BKS Magpie vs. Komentátoři ČT ).
Vánoční turnaj - konečná nominace:
Jánská, Baloušková, Samcová, Breibischová, Chylíková, Baláková, Němcová, Chocholatá, Johanesová, Junková, Červenková, Vlčková, Lencová, Majerová,Krenková, Nováková ? ( info příští týden ), vybíráme 850 Kč.
První trénink v novém roce hned v pondělí 6.1.

U12 nadstavba základní skupiny

10. prosince 2013 v 21:25 | Kuba
Hráčky roč. 2002 a mladší sehrají v sobotu 14.12. nadstavbu základní skupiny s vítězi zbývajících dvou skupin (s Pískem a Pelhřimovem). Hrát budeme od 15 hod s Pískem a od 17,30 hod s Pelhřimovem (mezi zápasy sehrají utkání Pelhřimov s Pískem - počítejte s tím, že někdo budete mít službu). Sraz ve 14,15 hod převlečené v bílých dresech.
S sebou věci na hraní jako vždycky (bílý i modrý dres, boty do tělocvičny, tričko na dres - již bývá v hale zima, svačinu, pití).

Nejmladší zakončili základní skupinu bez prohry

9. prosince 2013 v 9:34 | Ráďa |  Novinky
BSK České Budějovice : BK Strakonice 14 : 82 a 18 : 64
Bodovaly : Němcová G. 31, Jánská M. 27, Červenková T. a Nováková K. po 14, Baloušková 12, Junková A. a Samcová V. po 10, Miklasová J. 6, Rozhonová A., Chylíková J. a Breibischová N. po 4, Kozáková N, Johanesová A., Chocholatá R. a Vlčková J. po 2, Zajíčková H. a Čampulková K. po 1, dál hrály Baláková A., Čadková L., Plchová N.
V závěrečných utkáních základní skupiny OP jsme předvedli dobrý výkon. Opět se ale ukázalo, že naše hra stojí na výkonech Gabči, Míši a Karolíny, bez nich máme problém s driblinkem, přihrávkou i obranou. V zápasech potěšil výkon Terky Červenkové, Venduly Samcové a Kristýnky Novákové, v obraně zahrála dobře Naty Breibischová a Áďa Johanesová. První bodík v OP zaznamenala Klárka Čampulková. Sehráli jsme i utkání v trojičkách, v nich jsme 5x zvítězili, 1x prohráli. V těchto utkáních dostávají příležitost méně hrající dívky, aby získávaly zkušenosti. Nutno je pochválit, svou roli zvládli dobře.
V další části OP narazíme již na silnější soupeře, od ledna bude do přeboru přihlášen i "bé" tým.
Obrázek věnovaný všem našim příznivcům...

U13 doma s našimi kluky

9. prosince 2013 v 6:40 | Kuba |  Novinky

BK Strakonice - SKB Strakonice

45:38 (16:17)
45:26 (23:10)
Starší minižákyně zakončily svá vystoupení v základní skupině oblastního přeboru v domácím derby proti strakonickým chlapcům.
Během prvního zápasu jsme se s chlapci střídali ve vedení, dopouštěli jsme se zbytečných chyb a proto do poslední části hry vstupovali chlapci s jednobodovým vedením. Ve čtvrté čtvrtině se k Nikče Drnkové přidala střelecky i Linda Fišerová a nakonec jsme se mohli radovat z letošní první výhry v oblastním přeboru.
Ve druhém utkání byl náš výkon podstatně lepší. Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně, vyvarovali jsme se předchozích chyb, výbornou kolektivní obranou jsme soupeři dovolili dát jediný koš, zatímco u nás se střelecky dařilo Kačce Votavové se Sárou Vadlejchovou. Ve druhé čtvrtině vedle tradičních opor (Nikči Drnkové a Jindřišky Klejnové) zahrála výborně Terka Nepodalová. V závěrečné části hry jakoby se ztratilo, to co naši hru zdobilo doposud - rychlost, kolektivní obrana, obětavě vybojované míče, skvělé závěrečné přihrávky, hoď a běž a pod vidinou jasné výhry jsme přestali hrát - neběhali jsme, zbytečně jsme faulovali (nechali jsme kluky střílet 8 trestných hodů), jediná se střelecky 2 koši prosadila Nikča, zatímco kluci díky naší děravé obraně a mizernému doskoku přidávali jeden koš za druhým a tuto mizérii jsme korunovali vlastním košem - tentokrát to sice vyšlo, ale musíme si uvědomit, že zápas je možné prohrát během 2 - 3 minut a co teprve potom za jednu celou čtvrtinu !!!
Holky zaslouží velkou pochvalu nejen za vyhrané zápasy, ale i za houževnatost a trpělivost - i přes neúspěchy v oblastním přeboru v podzimní části nepolevily, pracovaly na svých nedostatcích a nasbírané herní zkušenosti s velkou dávkou nasazení dokázaly proměnit ve vyhraná utkání. Doufejme, že je tím prolomena dosavadní smůla a i další zápasy se nám podaří vyhrát.
Body: Drnková 28, Fišerová 16, Vadlejchová a Votavová po 11, Bittnerová a Nepodalová po 6, Svobodová 4, Klejnová, Kutá D. a Soukupová po 2.

V neděli nejmladší do Č.B.

6. prosince 2013 v 8:08 | Ráďa |  Novinky
V neděli 8.12. sehrajeme poslední kolo základní části v Č.B.Pojedeme vlakem ( doufám, že počasí nenaruší náš plán ) v 9,07 ze Strakonic. Sraz 8,50 hod ve vestibulu vlakového nádraží, příjezd rychlíkem v 17,00 hod. Pokud bude někdo tam nebo zpátky cestovat s rodiči autem, prosím, nahlaste mi včas před zakoupením jízdenek. S sebou : věci na hraní ( modré dresy, kdo nemá - světlé triko, trenky, vezmu převlíkáče ), mikinu ( v tělocvičně bývá zima ! ), klidně i tepláky, jídlo a pití, kapesné .