Březen 2014

U12 (roč. 2002 a mladší) - možný přátelák

31. března 2014 v 21:23
Naskytla se nám příležitost zahrát si místo středečního tréninku v Písku proti Sršňům. Lepší jedna hra než pět tréninků. Takže pokud se nám podaří zajistit auta na středu v 15,30 hod, pojedeme si zahrát do Písku. Návrat v 18,00 hod. Odjezd v 15,30 hod od ZŠ Poděbradova.

Nejmladší vyhráli v Pelhřimově

31. března 2014 v 9:18 | Ráďa |  Novinky
Pelhřimov B : BK Strakonice 42 : 59
Němcová Gábina 12, Baloušková Karolína 8, Breibischová Naty a Červenková Terka po 7, Junková Adéla a Rozhonová Amálka po 6, Vráblíková Nelča 4, Samcová Vendy 3, Vlčková Johanka, Nováková Kristýna a Chocholatá Romanka po 2.
Děvčata sehrála pěkný, bojovný zápas s řadou protiútoků a potěšitelně s množstvím získaných míčů při presinkové obraně. Potěšil nebojácný výkon Natáky Breibischové, Nelči Vráblíkové. V obraně se líbila Adélka Junková, zápas se povedl Gabče Němcové. Celkový herní projev družstva byl i přes neúčast několika opor tentokrát velice nadějný a všechny hráčky zasluhují pochvalu.
Poslední kolo OP sehrajeme opět v Pelhřimově v neděli 13.4, proti Pelhřimovu A ( prosím rodiče o poslední letošní pomoc s dopravou ).

domácí derby

29. března 2014 v 20:00 | Kuba
BK Strakonice - SKB Strakonice
24:39 (12:21) a 40:49 (20:30)
Výkon v prvním utkání nebyl povedený. Zbytečně jsme se zalekli výškové a silové převahy chlapců. Nedařilo se nám zakončovat zpod koše. Kazili jsme přihrávky, zatímco chlapci z takto lehko získaných míčů nám dávali laciné koše. Je těžké odstavovat silnější kluky, ale některé hráčky se o to ani nepokusily. Chyběl nám rychlejší přechod do protiútoku, stejně tak organizovanější postupný útok - buďto nenabíhá žádná hráčka nebo nabíhají 3 najednou.
Druhé utkání bylo o poznání lepší. O konečném výsledku rozhodla první čtvrtina, kterou jsme díky vlažnému vstupu do utkání prohráli o 12 bodů. V dalších částech hry jsme se zlepšenou hrou dokázali vyrovnat chlapcům, dokonce jsme i některé čtvrtiny vyhráli. Několikrát se nám podařilo agresivnější obranou snížit na rozdíl pár bodů, ale chybělo nám potřebné štěstí k obratu v utkání. I přes prohru za zlepšený výkon a bojovnost zaslouží celý tým pochvalu !!! Těšit nás může i fakt, že narozdíl od posledního měření s chlapci náš dnešní výkon (druhé utkání) byl výrazně lepší.

Nezklamaly tradiční opory, nejvíce se střelecky dařilo Nikče D. a Víle R., spoustu míčů vybojovala Sába S. (ale vázlo proměňování šoupáků), obětavým návratem do obrany a ubráněním nejlepšího soupeřova hráče se blýskla Jindřiška K.
Body: Drnková 22, Roučková 12, Klejnová 5, Soukupová, Svobodová, Votavová K a Vrchlavská po 4, Vadlejchová 3, Nepodalová, Němcová a Votavová V. po 2.

Přijďte na nástup

26. března 2014 v 13:43 | Ráďa |  Novinky
Ve středu 26.3. hrají poslední zápas ženy od 18 hod proti Slovance. Přijďte s modrými dresy na nástup, sraz v 17,40 hod u nástěnky (2002 a ml. )

U13 poslední kola OP

20. března 2014 v 11:48 | Kuba |  Novinky
1. Čekají nás poslední kola oblastního přeboru, po vzájemné dohodě odehrajeme utkání s Č.B. doma !!!

v sobotu 29.3. hrajeme v hale se strakonickými kluky od 11,00 a 13,30 hod
v sobotu 12.4. hrajeme v hale s Budějovicemi od 12,45 a 14,15 hod

2. Připomínám nutnost zaplacení druhé poloviny příspěvků !!!

Oslabené nejmladšího áčko prohrálo

16. března 2014 v 21:06 | Ráďa |  Novinky
Do zápasu jsme nastoupili bez pěti hráček základní sestavy ( Němcová, Junková, Jánská, Vráblíková, Dideková ) a na našem výkonu to bylo znát. Základní pětka Baloušková, Samcová, Červenková , Vlčková a Nováková však začala výborně a po několika minutách vyhrávala 12 : 0 ! Po vystřídání nastoupili ale silnější hráči Písku a začali manko dotahovat až do remízového poločasu. V druhé půli jsme měli problém se zakončením, přesnou přihrávkou, správném pohybu při protiútoku a vlivem všech těchto problémů nám začali kluci bodově odskakovat. Zlepšení v útočné činnosti prokázala v zápase Jolča Chylíková, své si tradičně odmakala Kája Baloušková a Terka Červenková.
BK Strakonice : Sršni Písek 38 : 51
Baloušková Kája 14, Chylíková Jolča 10, Samcová Vendy a Červenková Terka po 4, Breibischová Natálka, Nováková Kristýnka a Vlčková Johanka po 2.
Další kolo OP nás čeká za 14 dní ( 30.3. ) v Pelhřimově.

Prohra nejmladšího béčka

15. března 2014 v 16:51 | Ráďa |  Novinky
Naši benjamínci se v oblastním přeboru teprve "rozkoukávají" a získávají při hře cenné zkušenosti pro příští sezónu. Proti Táboru to měla děvčata těžké, vesměs chlapecké družstvo Tábora je zkušenější, rychlejší, vyšší. V porovnání s prvním vzájemným zápasem jsme o něco více bodů dali a o něco méně dostali, což je určitě potěšitelné. Přesto se u některých zkušenějších hráček čekal lepší výkon.Dobře zahrála Kristýnka Kotrcová, první body v mistrovské soutěži daly Babu Majerová a Hanka Manová.
BK Strakonice "B" : BK Tábor 17 : 70
Bodovaly :
Vlčková Johanka 4, Němcová Gabča 2, Čadková Lucka 2, Kotrcová Kristýna 2, Lencová Sabina 2, Majerová Babu 2,Manová Hanka 2, Baláková Adéla 1.
V následných trojičkách jsme prohrály 4:20, když se trefily Johanesová, Plchová a Kotrcová.

roč.01 utkání s Budějovicemi přeloženo

13. března 2014 v 18:41 | Kuba |  Novinky
Utkání, které jsme měli hrát tento víkend s Budějovicemi, je přeloženo na víkendu 12.-13.4., ještě jednáme s Budějovicemi, jaký den a možná se domluvíme, že utkání odehrajeme doma.

02 proti J. Hradci

9. března 2014 v 22:49
BK Strakonice - BK Lions J. Hradec
30 : 20 (13 : 10)
I přes velkou absenci domácích dívek Soukupová, Suchanová, Lukačevičová, Laňková - lyže, se našim děvčatům podařilo porazit tým z Jindřichova Hradce. Vycházely jsme z osobní obrany a snažily se o rychlý protiútok, který jsme většinou nedotáhly do konce. Chyběla nám odvaha prosadit se proti urostlejším chlapcům. Většina košů padla po individuálních činnostech - Baloušková, Roučková. Pod koš dobře nabíhaly V. Votavová a Nepodalová, ale zatím chybí včasná a přesná přihrávka od rozehrávaček. Velké herní zlepšení bylo patrné na hře Kornouškové a Požárkové, líbily se i mladičké Junková a Němcová G., rychlé protiútoky zakončovala Lipavská. Své si odehrály i Votavová S., Hanusová, Sekáčová a Tomšovicová.
Body: Votavová V. 8, Baloušková 6, Lipavská 5, Kornoušková 4, Nepodalová, Junková, Požárková po 2, Němcová G. 1.

Info pro U 11 - nejml. mini

6. března 2014 v 13:21 | Ráďa |  Novinky
Nejmladší "béčko" sehraje další zápas v sobotu 15.3. od 9,00 hod proti Táboru v tělocvičně TJ Máchova ( vedle házenkářské haly ). Sraz : 8,30 převlečené ve žlutých dresech.
Po zápase sehrajeme ještě utkání 3x3.
Předpokládaný konec v 11 hod.

Nejmladší "áčko" sehraje další zápas v neděli 16.3. od 15,30 hod proti Písku v hale. Sraz : 15,00 převlečené v bílých dresech. Sehrajeme buď dvě utkání, nebo po prvním trojičky.
Předpokládaný konec 17,30 hod.
Další utkání pak 30.3. v Pelhřimově pelhřimovským děvčatům ( doprava zajištěna autobusem spolu s U 12 ).

Na pátek 9.5. je plánována tradiční DOKOŠNÁ v Radomyšli !!!

U12 info

4. března 2014 v 22:08
Další kolo oblastního přeboru v kategorii U12 odehrajeme v neděli 9.3. od 11,15 hod ve sportovní hale STARZ Strakonice. Sraz hráček je v 10,45 hod (převlečené na palubovce).
S sebou: bílý dres, tričko na dres, sportovní obuv a pití
Připomínám, že do 14,3. 2014 má být uhrazena druhá polovina basketbalových příspěvků, která činí 1 600 Kč.

Nejmladší áčko poprvé prohrálo, béčko poprvé vyhrálo

2. března 2014 v 21:16 | Ráďa |  Novinky
Nejml. mini "A" hostily nejlepší družstvo této kategorie v kraji - pelhřimovské chlapce. Po celou dobu zápasu jsme tahaly za kratší konec, kluci byli rychlejší, techničtější a samozřejmě vyšších postav. Přesto děvčata zasluhují za bojovnost pochvalu.
Zápas se vydařil Jolče Chylíkové, zlepšený výkon ( až na zahozené šance zpod koše ) podala Nelča Vráblíková.Proti soupeřově obraně jsme se jen těžko prosazovaly, o čemž svědčí jen 17 daných bodů za zápas.
BK Strakonice : BK Pelhřimov 17 : 56
Chylíková Jolanka 6, Němcová Gábina 5, Vráblíková Nela, Junková Adéla a Breibischová Naty po 2.
Ve hře 3x3 si zahrála dostatečně všechna děvčata a celková prohra 10 : 12 je slušným výsledkem.

Nejml. mini "B" se poprvé představily doma a hned předvedly proti Písku "C" zajímavý zápas. Zpočátku byl pro děvčata soupeřův koš doslova začarovaný, a tak se po půli prohrávalo o 10. Ve druhé polovině zápasu se začaly strakoňandy konečně prosazovat v útoku a náskok kluků stahovaly až ke konečné napínavé koncovce - remíze 27 : 27. V prodloužení si holky vybojovaly zasloužené vítězství. Pro mnohé hráčky byl zápas prvním oficiálním startem v oblastním přeboru, proto všechny zasluhují velikou pochvalu. Nejlepší hráčkou byla Áďa Johanesová, která skvěle ubránila nejlepšího hráče soupeřů a dávala i důležité body.Střelecky se prosazovala i Lucka Čadková, z nováčků podala vynikající výkon Sabinka Lencová. První body v OP si připsaly Naty Plchová, Kristýna Kotrcová a Nelča Bernasová. Utkání ukázalo, jak vhodné bylo benjamínky do soutěže přihlásit.
V druhém utkání jsme kluky již jasně přehrály.
BK Strakonice "B" : Sršni Písek "C" 33 : 27 a 39 : 12
Johanesová Adéla 22, Čadková Lucka 17, Baláková Adéla 8, Čampulková Klára 6, Kotcová Kristýna 5, Vlčková Johanka, Bernasová Nelča, Kozáková Nikola po 4, Plchová Natálie 2.
Dál hrály : Zajíčková Hanka, Krenková Adéla, Lencová Sabina, Krčalová Adéla a nejmladší Bittnerová Deniska

odveta s Borotínem

1. března 2014 v 18:53 | Kuba
BK Strakonice - ŠBK Tygřice Borotín
39 : 39 (17 : 15)
Do domácího utkání jsme vstupovali s vědomím, že musíme vyhrát o více než 12 bodů a s tímto tlakem jsme se nedokázali vyrovnat. První čtvrtinu jsme po odvážných nájezdech Nikči vyhráli o 5 bodů, pod košem dobře bránila Terka B.. Ve druhé čtvrtině vázla obrana, byli jsme málo důrazní a nechávali jsme soupeři příliš prostoru jak na rozehrávce, tak pod naším košem, útočně družstvo podržely Sára s Kačkou. Ve druhém poločase jsme se několikrát dostali do vedení, o které jsme pro vlastní zbytečné chyby (nepřesné přihrávky, ztráty míče) v zápětí přišli. V zápase nám chyběla rychlost, přesné a včasné přihrávky, odvaha v útoku, důraz v obraně. Zápas ukázal, jak nám chybí vyrovnaná utkání v průběhu sezóny, abychom se s takovým tlakem dokázali vyrovnat. Do kvalifikace o MČR nás čeká spousta tvrdé práce, musíme zvednout hlavy a připravit se na vrchol sezóny.
Na kvalifikaci o MČR pojedeme do Olomouce, kde budeme hrát s Olomoucí (vítěz střední Moravy), vítězem Severočeského kraje (Chomutov, Litoměřice ?) a 2. týmem z východních Čech (Pardubice, Hradec ?).

Body: Nikča 9 6/3, Sára 9 6/3, Linda, Jindřiška a Kačka po 4, Sába 3, Terka B., Terka N. a Souky po 2.