30. května 2014 v 18:12 | Ráďa |  Novinky
V sobotu 31.5. odjezd do Č.B. v 10,00 hod od haly ( po vlastní ose Suchanovi a Červenkovi ), doprava auty - 50 Kč na benzín.
Zúčastní se : Votavky, Němcovky, Suchy, Junky, Breibi, Vendy, Červ, Romča, Víla, Nepi, Andrejka, Alča, Souky.
Hraje se na náměstí Př. Ot. II. - s sebou dresy bílé i modré, teplé oblečení, sváču, pití, kapesné.

nejnovější info o Brandýsu

30. května 2014 v 9:52 | Kuba |  Novinky
Novinky z Brandýsa:
1. odjezd ve 13,55 hod (sraz v 13,35 hod na nástupišti číslo 1).
2. hrajeme v pátek od 19 hod s Kralupami a v sobotu od 9 hod se Slovankou, dále 3 zápasy dle umístění v základní skupině
3. nakonec se organizátorům povedl zajistit prostor pro přespání ve vlastních spacácích a karimatkách, takže budeme vybírat jen 850 Kč (možno odevzdat pí. Maršánové dnes na tréninku)
4. věci jako obvykle na předkolo MČR a Festival do Brandýsa
5. návrat dle umístění, cca v 18 hod na autobusové nádraží

změny časů tréninků do konce roku + Brandýs

22. května 2014 v 19:19 | Kuba |  Novinky
1. tréninky
roč. 2002
trénink v pátek 14,30 - 16,00 hod v hale (zbylé časy v pondělí a ve středu zůstávají stejné)

roč. 2000 a 2001 mají tréninky spojené všechny v hale
po - 16,30 - 18,00 hod
út - 15,30 - 17,00 hod
st - 15,30 - 17,00 hod
pá - 15,30 - 17,00 hod

2. turnaj na závěr sezóny v Brandýse nad Labem
- protože spaní ve třídách je již obsazené, musíme se ubytovat na ubytovně. Budeme vybírat 1050 Kč (peníze přineste během příštího týdne pondělí - středa) na trénink
- nominace hráčky roč. 2001, můžou jet i hráčky roč. 2002, které hrály s 2001 v této sezóně - Soukupová, Roučková, Votavová V., Nepodalová a Suchanová - v případě zájmu, co nejdříve nahlašte své trenérce

Turnaj 3X3 v Č.B.

18. května 2014 v 17:21 | Ráďa |  Novinky
Pokud by se někdo chtěl zúčastnit turnaje trojiček 31.5. v Českých Budějovicích ( pro kategorii U 12 - 2002 a ml. ), najděte si info na www.cbf.cz ( myslím, že by to mohla být fajn akce a taky tuším, že mám v ten den volno, klidně můžu s příp. zájemci jet ) - dejte mi kdyžtak vědět, je třeba se tam přihlásit včas !!! R.

1.místo na turnaji v Kaplici

18. května 2014 v 14:50 | Ráďa |  Novinky
Smíšené družstvo 2002, 2003 se zúčastnilo turnaje v Kaplici. Čtyři odehraná utkání byla velmi přínosná, neboť některé hráčky dostaly velkou herní příležitost, které se jim během roku tolik nedostalo a zároveň prověřilo schopnosti týmu hrát bez některých opor.
BK Strakonice : BK Tábor 22 : 14
Klasické první utkání , kdy se děvčata rozehrávala, nepřesně zakončovala a dělala zbytečné chyby. Naštěstí v druhém poločase jsme začaly dobře bránit a nepříjemného soupeře zdolali.
BK Strakonice : Bk Kaplice 39 : 12
Úvod utkání se nepovedl,přizpůsobili jsem se slabší hře soupeře. Od druhé čtvrtky jsme se zlepšili v útoku i obraně a klukům nedali šanci.
BK Strakonice : BSK České Budějovice 26 : 23
Do utkáni jsme opět vstoupili velice špatně a brzy jsme prohrávali o deset. Náskok soupeře jsme jen těžko ztenčovali, naštěstí v poslední čtvrtce jsme vývoj , hlavně opět díky presinkové obraně, obrátili.
BK Strakonice : SKB Strakonice 42 : 15
V posledním utkání jsme vstoupili do derby jako vítr. Kluci předváděli po celou dobu turnaje velice dobré výkony, ale my jsme je tentokrát téměř k ničemu nepustli a sami si s chutí zastříleli.
V turnaji jsme získali první místo před Č.B, SKB Strakonice, BK Tábor a BK Kaplice.
Oporami byly Kája Baloušková, Míša Jánská, Naty Breibischová , Jolča Chylíková a Vendy Samcová. Výraznou pomocí byl start Veroniky Votavové po zranění kolene. Ze starších hráček potěšila nadějná hra Alči Požárkové a snaha Andrejky Tomšovicové.
Body v turnaji :
Jolča Chylíková 24, Naty Brebischová 17, Kája Baloušková 16, Verča Votavová 14, Vendy Samcová 12, Míša Jánská 10, Andrea Tomšovicová 8, Alena Požárková 6, Amálka Rozhonová 6, Tereza Červenková 6, Romanka Chocholatá 4, Sabina Votavová 2, Klárka Čampulková 2, Zuzana Kornoušková 2, Julie Miklasová 0.
Poděkování patří rodičům za pomoc s dopravou a tradiční skvělé povzbuzování.

Připomínám, že hráčky, které získaly 2.místo na MČR v Ostravě se zítra ( pondělí 19.5.) zúčastní v 13,30 hod slavnostního přijetí u starosty Strakonic na radnici. Sraz : 13,15 hod před radnicí ( na sobě prosím bílé společné bundy a s sebou medaili ).
Odpolední trénink bude normálně !

pojedeme se rozloučit se sezónou na turnaj do Brandýsa?

15. května 2014 v 16:46 | Kuba
Protože po dosažených výsledcích nemusíme hrát kvalifikaci o ŽL mladších žákyň pro příští sezónu a protože se náš výkon na Festivalu líbil, pozvali nás na tradiční turnaj ke konci sezóny - Brandýský pohár, pořádaný ve dnech 6.-8.6.2014.
V kategorii (01 dívky) jsou přihlášena družstva Brandýsu, Slovanky, Trutnova, Nuslí, USK a Sokolova, takže bychom mohli odehrát několik vyrovnaných zápasů, které tolik potřebujeme, což bylo vidět na kvalifikaci i Festivalu, kdy jsme se zápas od zápasu zlepšovali (bohužel v OP bylo vyrovnaných zápasů jen minimum). Navíc je na turnaji bohatý doprovodný program.
Problémem jsou finance, uvědomuji si, že poslední dobou bylo akcí a stím spojených vydání až přehršle.
Možné varianty:
1/ Cena jídla a ubytování ve vlastních spacákách ve třídách ZŠ by byla 850 Kč.
2/ Cena stravování a ubytování na postelích by byla 1 050 Kč.
V pátek na tréninku musíme rozhodnout, zda dáme dohromady nějaké družstvo a přihlásíme se či nikoliv.

Turnaj v Kaplici

14. května 2014 v 8:13 | Ráďa |  Novinky
V sobotu 17.5. se zúčastníme turnaje v Kaplici. Jelikož je turnaj určen pro 2002 a navíc zde budou hlavně chlapecká družstva, nominace je tentokrát kombinovaná.
Předpokládaná sestava ( prosím včas informovat, pokud nemůžete ) :
2002 : Miklasová, Tomšovicová, Votavová S., Kornoušková, Požárková
2003 : Jánská, Baloušková, Samcová, Breibischová, Chylíková, Červenková, Rozhonová, , Čampulková,
2004 : Chocholatá
Odjezd : 7,30 hod od sportovní haly auty ( ve čtvrtek dořešíme dopravu )
Příjezd : 18-19 hod
S sebou : bílé i modré dresy, jídlo, pití

Ostatní mladší hráčky čeká v nejbližší době přátelský zápas proti Písku C ( možná v sobotu 22.5. ? - upřesním )

Tradičně o prázdninách do Volyně na soustředění

12. května 2014 v 13:10 | Kuba
Letní předsezónní soustředění bude tradičně ve Volyni v termínu od neděle 17.8. do pátku 22.8.2014. Předpokládaná cena 2.700 Kč. Bližší informace upřesníme v červnu.

9.místo z Brandýsa nad Labem

12. května 2014 v 13:06 | Kuba |  Novinky
FESTIVAL U13 (roč. 2001 a mladší)
Starší minižákyně se zúčastnily ve dnech 8. - 11.5.2014 čtyřdenního Festivalu U13 v Brandýse nad Labem. Na Festival jsme vyrazili ve značně okleštěné sestavě, chyběly nám ze zdravotních důvodů 4 hráčky základních sestav a tak se s napětím očekávalo, jakých výsledků dosáhneme.
Hned po příjezdu nás čekal celek USK Praha. Po vyrovnané první části naše naděje na vítězství rozcupovalo tornádo jménem K. Zeithammerová (později vyhlášena nejužitečnější hráčkou turnaje). Byla téměř neubranitelná, sama zaznamenala za čtvrtinu 12 bodů a na další přihrála ani počet doskákaných a získaných míčů není zanedbatelný. V poločase prohráváme o 18 bodů. V druhém poločase jsme se probudili, sehráli s USK vyrovnaný zápas, poslední čtvrtinu jsme dokonce vyhráli, ale na zvrat v zápase to nestačilo.
Ve čtvrtek jsme dohrávali "smrtící" skupinu C. Dopoledne jsme se utkali s celkem SŠMH Brno (Žabiny). Prezentovali jsme se příkladnou kolektivní obranou, dovolili jsme Moravankám vstřelit pouze 33 bodů (ostatním týmům nastříleli obvykle kolem 60 bodů). Problém jsme měli se střelbou, jako by náš koš byl začarovaný. Ze střední vzdálenosti nám tam nic nepadlo a naše odvážné nájezdy obvykle soupeřovy výrazně vyšší hráčky zblokovaly. O to více mrzela prohra s budoucím vítězem Festivalu o pouhé 3 body.
Odpoledne nás čekal poslední zápas o 3. místo ve skupině C se známým týmem DBaK Plzeň. Soupeř byl bojovnější a rychlejší. Zatímco nám se vyfaulovaly 4 hráčky a dohrávali jsme ve zplátované sestavě. Nadruhou stranu tato prohra byla naší záchranou, dostali jsme se po 3 zápasech do jiné tělocvičny, k jiným rozhodčím (nutno podotknout, že rozhodčí některé obranné zákroky posuzovali již jen strojově s předsudky - poměr trestných hodů pro USK byl v poměru 26:7, pro SŠMH Brno 17:2 a pro DBaK 34:13, zatímco v zápase o 9. místo opět s DBaK ale jinými rozhodčími byl počet trestných hodů pro nás 14:8).
Večer jsme zašli na plavečák, zažili spoustu zábavy a po psychické i fyzické stránce jsme si odpočinuli.
V sobotu nás čekal čtvrtfinálový zápas se silným týmem Nusle Praha, který skončil na 3.místě ve skupině D. Nastoupili jsme v novém prostředí jako úplně jiný tým, který předváděl kolektivní obranu a snažil se těžit z rychlých protiútoků. Od začátku zápasu se na obou stranách bojovalo o každý míč, zlom přišel ve druhé polovině první čtvrtiny, kdy se díky zlepšené obraně a rychlým protiútokům povedlo odskočit na rozdíl 9 bodů. Pokračovali jsme v započatém tempu, rozdíl ve skóre jsme postupně navyšovali až na konečných 30 bodů. Do hry se s chutí zapojilo všech 13 hráček.
Odpoledne nás čekal ve skupině o 9. - 12. místo starý známý soupeř OSK Olomouc, třetí ze skupiny B. Měli jsme jim co oplácet z předkola na MČR, kde nás tým porazil. Soupeř namotivovaný vysokou výhrou ve čtvrtfinále nad Slovanem Litoměřice zahájil zápas ve vysokém tempu, což nám zprvu činilo potíže. Po vyrovnané první čtvrtině jsme pohlednými akcemi v postupném útoku odskočili soupeři o 10 bodů. Soupeř však ještě zápas nevzdal a bojovalo se dál, díky vzorné obraně a obětavému boji o každý míč se povedlo soupeřův tlak zastavit a utkání dovést do vítězného konce.
Po zápase jsme se odreagovali v bowling centru, některé se poprvé seznámily s bowlingovou koulí a nutno podotknout, že se všem povedlo nějakou kuželku srazit. Večer nás čekaly soutěže a naše hráčky se v početné konkurenci neztratily. Kačka Votavová skončila na 1. místě ve střelecké soutěži (střelba ze střední vzdálenosti) a Víla Roučková na 4. místě v shoot outu (vyřazovák).
V neděli zbýval už jen poslední zápas o umístění. Opět jsme se střetli s DBaKem Plzeň. O obtížnosti naší základní "smrtící" skupiny svědčí fakt, že první dvě družstva USK a SŠMH Brno (postupující do skupiny o 1. - 8. místo) se střetli ve finále a družstva na třetím a čtvrtém místě ve skupině - DBaK Plzeň a BK Strakonice (hrající ve skupině o 9. - 16. místo) se utkaly o 9. místo.
Plzni jsme chtěli porážku vrátit a v tomto duchu se odehrával celý zápas. Vedení se přelévalo z jedné strany na druhou. Výpadek jsme měli ve druhé čtvrtině, kdy jsme polevili v obraně, pomalu se vraceli do obrany, zbytečně jsme zkazili spoustu přihrávek a poločas prohráli o 9 bodů. Po domluvě jsme náš výkon zlepšili, odvážnými nájezdy proti výškové převaze soupeře jsme začali postupně náskok snižovat. Po třetí čtvrtině vedl soupeř už jen o 5 bodů. A v závěrečné části započal opravdový boj a nervy. Druhá pětka byla odhodlaná napravit svůj výpadek ze 2. čtvrtiny. První tři minuty jasně patřili nám, kdy jsme si vybudovali tříbodové vedení, naši radost z obratu zmrazila trojka soupeře a bylo vyrovnáno. Následující 3 minuty se vyznačovaly řadou pohledných akcí na obou stranách, boji o každý míč, ale i obrovskou nervozitou. V poslední minutě za vyrovnaného stavu se nám povedlo proměnit rychlý protiútok a ustát soupeřův závěrečný tlak. Klakson oznamuje konec utkání a na tabuli svítí 58:56 pro nás. Na naší lavičce vypuká obrovská radost, přihlížející odborníci utkání hodnotí malým finálem, což je tím nejlepším oceněním za náš bojovný a obětavý výkon.
Nelze pochválit výkon jednotlivců, hráli jsme jako jeden tým. Výborně zahrály tradiční opory týmu, těší zapojení mladších hráček do týmu i zlepšení hráček, které se v průběhu sezóny hledaly. A jedno potěšující konstatování od trenérů a diváků na závěr, kteří nás chválili za naši skvělou týmovou obranu, která nám pomohla k nejedné výhře.
Děkujeme rodičům za pomoc s dopravou, vytváření skvělé atmosféry a technické zápisy. Poděkování a velká pochvala patří i vždy ochotným a usměvavým organizátorům, kteří dokázali zorganizovat akci tohoto rozsahu a umožnili nám tak odehrát 6 vyrovnaných utkání s kvalitními soupeři, které jsme tolik v průběhu sezóny postrádali, poznat nové kamarádky z 15 různých klubů po celé ČR, užít si nejen basketbalové zápasy a soutěže, ale i bazén a bowling.

Výsledky:

základní skupina C
BK Strakonice - USK Praha 37 : 56 (17 : 35)
BK Strakonice - SŠMH Brno 30 : 33 (16 : 17)
BK Strakonice - DBaK Plzeň 56 : 67 (29 : 34)
čtvrtfinále
BK Strakonice - Nusle Praha 66 : 36 (32 : 16)
o 9. - 12. místo
BK Strakonice - OSK Olomouc 76 : 46 (33 : 21)
o 9. místo
BK Strakonice - DBaK Plzeň 58 : 56 (25 : 34)
Body:
Votavová K. 51, Roučková V. 46, Vadlejchová S. 45, Fišerová L. 42, Soukupová T. 29, Bittnerová T. 23, Němcová G. 20, Klejnová J. 18, Němcová T. 11, Svobodová 10, Nepodalová T. 6, Skálová E. a Vrchlavská A. po 2.

Kačka Votavová - náš nejlepší obránce soupeřových nejvyšších hráček, velká bojovnice o každý míč, koši nebezpečná z jakékoliv vzdálenosti (jen kdyby se nebála vystřelit).
Víla Roučková - nebála se rozehrávat i týmu pomoci bodově
Sára Vadlejchová - výborná obránkyně i rozehrávačka, její odvážné nájezdy byly téměř nebranitelné
Linda Fišerová - velký bojovník pod košem, s velkým štěstím byla jednou z nejlepších střelkyň týmu, škoda zbytečných faulů, kdy svým vyfaulováním její výška a body týmu hodně chyběly
Terka Soukupová - "motorová myška", skvělá obránkyně, nájezdy zleva téměř neminula
Terka Bittnerová - formu si načasovala téměř dokonale, odehrála své nejlepší zápasy v sezóně, platná v obraně pod košem i při získávání míčů, ještě by to chtělo zlepšit odvahu při nájezdu do koše
Gabča Němcová - dobře v obraně a jeden z nejplatnějších střelců ze střední vzdálenosti
Jindřiška Klejnová - výborně v obraně vypomáhala, do rozehrávky se jí moc nechtělo a v útoku se trápila, ale to se tréninky a odehranými zápasy zlepší
Terka Němcová - zápas od zápasu se zlepšovala, až v posledním utkání byla platnou hráčkou základní pětky (snad našla opět svou formu po zdravotních komplikacích).
Sába Svobodová - nenápadný bojovník, získala spoustu míčů, potřebovala by zrychlit
Terka Nepodalová - výborný bojovník pod košem jak na doskoku, tak v obraně, ještě bychom od ní čekali více bodů
Eliška Skálová - rychlý bojovník, který byl i hodně slyšet při fandění na lavičce
Aneta Vrchlavská - pod košem se neztratila, chtěla získat každý míč

V průběhu Festivalu jste dokázaly, že jste jeden tým a že i když chybí opory tak, že týmovým výkonem dokážete zabojovat a otočit průběh zápasu, poslední zápas byl opravdu skvělý, děkuju Usmívající se

bronz mladších mini z Jičína

8. května 2014 v 9:55 | Alena |  Novinky
Bronzové mladší minižákyň aneb Národní finále, očima trenérky:
Náš tým, který byl od začátku sezóny vítězem oblastního přeboru (bohužel v kraji není v kategorii U12 žádné jiné dívčí družstvo) se vypravil na Národní finále do Jičína. Družstvo doplnily čtyři mladší hráčky U11, které se vrátily z NF v Ostravě se stříbrnými medailemi.
Ve čtvrtek po poledni jsme nastoupili proti družstvu BK Prosek. Los nám přál a my jsme si věřili. Prosek jsme porazili rozdílem třídy 89:46, když do utkání nastoupily všechny hráčky. Pod košem řádila K. Laňková, protiútoky úspěšně zakončovala T. Soukupová a G. Němcová. Předváděli jsme hezký basket a hned jsme si získávali sympatie přítomných diváků i pořadatelů.
V podvečer nás čekal druhý soupeř základní skupiny C, OSK Olomouc. Hrálo se ve velké hale a po výhře v prvním utkání jsme se na soupeře doslova těšili. Nastoupili jsme s chutí a dařilo se vše, na co jsme sáhli. Poločasové vedení o 23 bodů položilo soupeře na lopatky, v hale už byli slyšet jen "naši". Rychlou hrou, protiútoky a úspěšnou agresivní obranou se zdvojováním jsme posílili ambice na pěkné umístění. Střelecky vynikaly V. Roučková a B. Suchanová, dařilo se zdvojování s úspěšným zakončováním M. Jánské, K. Balouškové, G. Němcové a V. Votavové.
Hezké slavnostní zahájení proběhlo na zimáku a nutno podotknout, že "zimák" byl v tuto chvíli tím nejpřesnějším pojmenováním dané situace. Díky Němců autobusíku, jsme se prochladlí, ale sušší (stále pršelo) rychle vrátili na ubytovnu a kupodivu se všechny hráčky těšily do postelí.
Sobotní dopoledne nás ve čtvrtfinálovém utkání čekal 2. tým ze skupiny A, tým BK Klatovy. Jeho skalp jsme už měli z nedávného Velikonočního turnaje a tak jsme v duchu pomýšleli na možné semifinále. Ale jak už to bývá, každé družstvo si musí na turnaji vybrat "svůj zápas - blbec" a to se přihodilo i nám. Začátek jsme měli jako tradičně dobrý v 5. minutě 6:2 a pak to začalo. Jako by dal někdo na náš koš pokličku. Neproměňovali jsme vyložené šance, nebyli jsme schopni bez faulu ubránit nejlepší hráčky Klatov. Poločasové vedení o 9 bodů a po třech faulech u klíčových hráček nevěstilo nic dobrého. Do 4. čtvrtiny jsme nastupovali se skórem +7 a značnou nervozitou. Ještě asi 3 minuty se odehrával vyrovnaný boj o každý míč a pak to přišlo. Závěrečné střelecké sólo K. Laňkové, které zvýšilo skóre na rozdíl 24 bodů. Obrovská radost děvčat, trenérů i fandících rodičů: "Jsme mezi 4 nejlepšími družstvy (výběry) v republice!!!!
Sobotní odpoledne a soupeř nad jiné zdatný HB Basket Praha (výběr Prahy). HB využilo možnosti pravidel a zařadilo do svého družstva další 3 nejlepší hráčky nepostupujících pražských týmů. Do utkání proti daleko herně i fyzicky vyspělejšímu družstvu Prahy jsme nastoupili s odhodláním soupeře potrápit a nedat mu nic zadarmo. Vyrovnaný stav držíme jen do 3. minuty zápasu. HB nás přehrává v doskocích na obou stranách, v úspěšnosti střelby, přesných přihrávkách i v rychlosti. Přestože jsme prohráli 73:37, chci hráčky pochválit za snaživý výkon, rozehrávačky za výborné vedení míče, G. Němcovou za střelbu ze střední vzdálenosti, V. Votavovou a M. Jánskou za výbornou obranu. Jsme unavení a ne příliš v pohodě po vysoké porážce od HB. Večer se jdeme rozptýlit na kouzelníka a zařádit si do aquacentra. Nálada je opět skvělá.
V neděli přišlo to, na co jsme se celý rok připravovali a co jsme si už doma moc přáli. Zápas o medaili. Naším soupeřem byla SBŠ Ostrava. V zaplněné hale a pod dohledem televizní kamery jsme se pustili do soupeřek. Koncentrovaný a obětavý výkon, rychlé protiútoky přinášely i proti vyšším soupeřkám ovoce. Když jsme po 3. čtvrtině vedli o 19 bodů, zdálo se, že je již rozhodnuto. Soupeř, ale změnil pětky a do 4. čtvrtiny poslal pětku v nejsilnější sestavě. Její nápor se nám hned od začátku nepodařilo eliminovat. Po čtrnáctibodové šňůře soupeře, zranění G. Němcové, která musela vystřídat, se z utkání stalo drama. Hráli jsme chaoticky, nedokázali jsme zpomalit hru a přejít do postupného útoku. Hra se zlepšila až po jejím návratu. Skvělý výkon v této čtvrtině odvedla V. Votavová. Závěrečný klakson, výhra o 6 bodů a zasloužené bronzové medaile přinesly děvčatům ohromnou radost a byly odměnou za celoroční tréninkovou práci.
Děvčata, vidíte, že všechna ta dřina stojí za to, navždy vám zůstanou vzpomínky, zážitky, emoce a nové kamarádky, které obohatí váš život více než život vašich vrstevníků sedících u počítačů.

Výsledky:
utkání ve skupině C:
BK Strakonice - BK Prosek 89 : 46 (39 : 17)
BK Strakonice - OSK Olomouc 83 : 43 (43 : 20)
čtvrtfinále:
BK Strakonice - BK Klatovy 66 : 46 (27 : 18)
semifinále:
BK Strakonice - HB Basket Praha 37 : 73 (15 : 45)
o 3. místo:
BK Strakonice - SBŠ Ostrava 49 : 43 (29 : 19)
Střelci:
Laňková 53, Roučková 43, Soukupová 38, Suchanová a G. Němcová 32, V. Votavová 31, Baloušková 28, Nepodalová 22, Jánská 17, Lukačevičová 16, Požárková 4, Junková 3 Sekáčová a S. Votavová 2, hrály Tomšovicová a Kornoušková.