Duben 2015

Nejmladší 7. v ČR

28. dubna 2015 v 20:07 | Ráďa |  Novinky
7.místo nejmladších minižákyň na přeboru ČR
Turnaje se zúčastnilo 12 nejlepších družstev z ČR, proto je s umístěním mírná spokojenost. Mírná proto, že od lepších umístění byl kousek.
Zápasy ve skupině :
BK Strakonice : BK Jičín 82 : 36
Slabší soupeř na rozehrání po cestování do dějiště mistrovství. Nejlepší hráčka Nella Bernasová.
BK Strakonice : SŠMH Brno 51 : 39
Po jasném vítězství v první čtvrtce ( 20 : 4 ), jsme druhou prohráli 5 : 18 ( neubránili jsme hráčku Brna, která nám dal 12 bodů ). V druhém poločase jsme vymělili pořadí pětek a díky lepší obraně jsme zaslouženě vyhráli a zajistili si tak 1.místo ve skupině. Nejlepší hráčka Adéla Johanesová.
Čtvrtfinále :
BK Strakonice : HB Basket Praha 31 : 59
Soupeř byl lepší, ale my jsme mu dost pomohli svou ustrašenou hrou. Nejlepší hráčka Adéla Baláková.
Zápasy o 5.-8. Místo :
BK Strakonice : ŠBK Sadská 60 : 61
Smolné utkání, do kterého jsme dobře vstoupili ( 22 : 13 po 1.čtvrtce , 32 : 21 v poločase ).Ve třetí čtvrtce jsme bohužel opět propadli v obraně ( nejlepší soupeřova hráčka 13 bodů ). Poslední pětka i přes velkou snahu neudržela vedení 4 bodů a po chvíli hry prohrávala. V nervy drásajícím závěru se nám nedařila střelba, příliš nám nepřáli ani rozhodčí, a tak děvčata oplakala nejtěsnější prohru. Nejlepší hráčka Johanka Vlčková.
BK Strakonice : SŠMH Brno 61 : 13
V boji o sedmou příčku jsme oslabenému Brnu nedali šanci. Příležitost dostali všechny hráčky z lavičky. Nejlepší hráčka Romana Chocholatá.
Nejužitěčnější hráčkou týmu byla vyhlášena Adéla Junková, kterábyla největší oporou a zahrála po celou dobu turnaje velice dobře.. Největším překvapením byla zlepšená hra Adély Johanesové.
Body v turnaji :
Adéla Junková 81, Lucie Čadková 36, Adéla Johanesová 31, Romana Chocholatá 26, Hana Manová 21, Adéla Baláková 18,Johanka Vlčková 13, Kristýna Kotrcová 12, Nella Bernasová 11, Nikola Kozáková 10, Barbora Majerová 9, Sabina Lencová 8, Adéla Krenková 2, Kristýna Kotrbová 2, Natálie Remišová.
Pochvala a poděkování patří všem děvčatům za bezproblémové zvládnutí turnaje. Také rodičům, kteří nás doprovázeli a pomáhali patří velký dík.
Pořadí v turnaji :

1.Hradec Králové, 2. HB Basket, 3. USK Praha, 4. Studánka Pardubice, 5. Sadská, 6. Litoměřice, 7. Strakonice, 8. Brno, 9. Karlovy Vary, 10. Jičín, 11. Ostrava, 12. Prostějov

Poslední kolo OP ml. mini

20. dubna 2015 v 13:40
Poslední kolo OP kateforie U12, bylo výbornou přípravou na Národní festival.
Do prvního ukání jsem nenastoupili dobře(ještě jsem spali), zbytek obou utkání jsme hráli ve vysokém tempu a nasazení.
Za druhé utkání chválím celý tým.
Tradičně velmi dobře zahrála(hlavně 2. utkání) Gába Němcová, v obraně Míša Jánská, pochvalu zaslouží i Aďa Junková.

Pelhřimov- BK 61:35 a 54:48
Body Němcová 17,Junková 12, Rozhonová 10,Baloušková 9, Breibischová 8, Chylíková 6, Jánská, Nováková 4, Chocholatá 3, Čadková,Červenková,Johanesová, Samcová, Baláková 2

Vrcholy sezóny pro U11 a U12

19. dubna 2015 v 15:18 | Ráďa |  NovinkyNa první fotce jsou NEJMLADŠÍ MINIŽÁKYNĚ ( ročník 2004 a ml.)
Ve dnech 24.-26.4. se zúčastní mistrovství ČR v Hradci Králové. Družstvo sbírá zkušenosti, jelikož je z velké části tvořeno mladšími hráčkami. Celý rok se děvčata střetávala pouze s chlapeckými družstvy, proto je start na republikovém turnaji očekávaným střetem s nejlepšími dívčími družstvy v ČR.Spokojenost by byla s umístěním ve středu startovního pole ( 12 družstev ).
Foto :
nahoře zleva : Adéla Krenková, Sabina Lencová, Lucie Čadková, Kristýna Kotrcová, Kristýna Kotrbová, Barbora Majerová
uprostřed zleva : Adéla Johanesová, Nella Bernasová, Adéla Baláková, Nikola Kozáková, Natálie Remišová
dole zleva : Adéla Junková a Romana Chocholatá
na snímku chybí Johanka Vlčková a Hana Manová.Na třetí fotce jsou MLADŠÍ MINIŽÁKYNĚ ( r. 2003 a ml.)
Ve dnech 1.-3.5. se zúčastní mistrovství ČR v Klatovech. Družstvo bude obhajovat stříbrné medaile z loňského roku. Po skončení některých hráček a se starým známým problémem strakonických hráček ( malá výška ) to bude velmi těžké. Přesto touha po medaili je u všech veliká. Určitě by pomohla podpora strakonických fanoušků, kteří to nemají do Klatov daleko ! První utkání hrají děvčata 1.5. od 9,00 proti DBAK Plzeň ( hala Na Husáku ), další od 17 hod proti Slovance Praha ( Zimní stadion ).
Foto :
nahoře zleva : Kristýna Nováková, Adéla Junková, Kristýna Kotrcová, Tereza Červenková, Amálie Rozhonová, Vendula Samcová, Lucie Čadková, Romana Chocholatá
uprostřed zleva : Adéla Johanesová, Karolína Baloušková, Nella Bernasová, Adéla Baláková, Nikola Kozáková, Jolana Chylíková, Natálie Breibischová
dole zleva : Gabriela Němcová a Michaela Jánská

Obě družstva trénuje Jaroslava Bernasová a Radka Drnková.

Další naděje klubu v přípravce:

Hledáme dres č.10

16. dubna 2015 v 21:33 | Ráďa |  Novinky
Prosím, kdo má bílý a modrý dres č. 10 ( ne Gábina ), ať mi ho přinese v pondělí na trénink !!!

Poslední letošní nástup s ženami

16. dubna 2015 v 21:20 | Ráďa |  Novinky
V pátek 17.4. se hraje naposledy extraliga žen : 17,00 hrají Strakonice proti K. Varům
Sraz : 16,40 u nástěnky.

FOCENÍ

14. dubna 2015 v 18:12 | Ráďa |  Novinky
Ve čtvrtek 16.4. v 16,30 hod proběhne focení !!!
Vezměte si s sebou bílé i modré dresy !!!

Konec OP pro 2003 v sobotu v Pelhřimově

14. dubna 2015 v 18:10 | Ráďa |  Novinky
Poslední kolo OP letošního roku a zároveň ostrou přípravu před MČR v Klatovech odehrají v sobotu 18.4. ml. minižačky.
Odjezd : 6,45 od haly auty ( Chylík, Červenka, Breibisch, Němec, Baloušek ).
Nominace : Jánská, Baloušková, Samcová, Breibischová, Chylíková, Baláková, Němcová, Chocholatá, Johanesová, ,Junková, Nováková, Červenková, Rozhonová, Vlčková, Kozáková, Čadková.

Francie 2

12. dubna 2015 v 22:31

vzpomínka na Francii

12. dubna 2015 v 20:57 | Maršáni |  Novinky
Starší minižákyně ve Francii
Basketbalistky klubu se zúčastnily mezinárodního turnaje ve francouzském Pacé.
Prodloužený víkend a zážitků za půl prázdnin. Ve čtvrtek večer jsme vyrazili se 2 plzeňskými družstvy směr Paříž. Protože řidiči měli povinnou devítihodinovou přestávku, vydali jsme se na prohlídku Paříže. Podél Seiny a přes "Most přání" plný zámečků jsme dorazili k majestátní starobylé katedrále Notre-Dame. V úžasu jsme si ji prohlíželi ze všech stran, ale "hrbáče" jsme nezahlédli (asi ještě spal). Další zastávkou byla jedna z největších obrazáren v Evropě - Louvre (jde o největší palácový komplex na světě). Mohutné budovy a podzemí skrývají ve svých útrobách tisíce obrazů a soch od nejznámějších umělců. Hledat Leonardovu Monu Lisu jsme se neodvážili. Vyfotili jsme se u skleněných pyramid a netrpělivě vyhlíželi na obzoru siluetu Eiffelovky. Pod rozhlednou stály davy lidí, mezi kterými se proplétali trhovci se suvenýry. Také jsme neodolali a udělali první "kaufy". Vystáli jsme fronty, prošli kontrolami, nakoupili lístky a už jsme si to letěli do oblak. Ze 274 m jsme měli rovinatou Paříž jako na dlani. Památky, které jsme nestihli navštívit, jsme viděli z věže, lidi u Eifellovky byli jako mravenci. Po návratu na zem následovala nutná aklimatizace a občerstvení. Dalším cílem našeho putování byl Vítězný oblouk (nechal ho po vítězných bitvách postavit Napoleon). Už se nám moc šlapat nechtělo a tak u památky vyhrály nad historií místní prodejci palačinek. Anča s Nepi, největší hladovci, rozjeli jejich ochutnávku. Byly dobré a tak jsme obsadili lavičky, stánek a začalo hodování s odpočinkem. Nakonec došlo na prohlídku oblouku. Cílem cesty byl nejvyšší pahorek nad Paříží 127 m n. m. Mont Martre s bazilikou Sacre-Coeur. Jde o území umělců - malířů, hudebníků, …. Cestu zpátky bychom asi už nezvládli a tak jsme zvolili metro. K radosti trenérů všechno klaplo, nikdo se neztratil a než jsme se rozkoukali, objevil se náš červený autobus, který nám přijel naproti. Huráááá do Pacé. Za necelé 4 hodiny jsme dorazili do cíle. Následovala důkladná osobní akreditace všech hráčů a trenérů, rozdělení do rodin a po dvacetičtyřhodinovém putování teplé jídlo a zasloužený odpočinek.
V sobotu začal dvoudenní mezinárodní turnaj průvodem po desetitisícovém Pacé. Každé družstvo neslo svou vlajku, v čele průvodu šli bubeníci a tanečnice z Afriky. Město nás vítalo basketbalovou výzdobou a spoustou fanoušků. V Pacé se hrál turnaj chlapců a v nedalekém Saint-Gilles turnaj dívek U13. Celého turnaje se zúčastnilo 44 družstev z celého světa (Asie - Čína, Rusko; Afrika - Alžírsko, Maroko, Reunion; téměř celá Evropa a Amerika - Guadeloupe, Martinique).
K utkáním jsme nastupovali ve složení: Baloušková, Kornoušková, Lipavská, Lukačevičová, Němcová, Nepodalová, Ovsjanniková, Požárková a Roučková, trenéři Maršánová, Maršán. Anička s rozedřenými dlaněmi, poté se jí Nepi šlápla na tkaničky u nezavázaných bot. Utkání ve skupinách se hrála 2x10 min na tři osobní chyby, s čímž jsme měli v některých utkáních velké problémy.
K prvnímu utkání jsme nastoupili proti Švýcarsku. Po rozpačité rozcvičce - hlavy plné dojmů, unavené nohy po téměř dvacetikilometrové pařížské procházce, hale plné cizokrajných diváků jsme se proti slabšímu soupeři dali dohromady a s chutí se proběhli a zastříleli. Utkání jsme vyhráli 36:0, dařilo se Ovsjannikové a rozehrávačkám - Balouškové, Němcové a Roučkové.
Ve druhém utkání jsme podlehli "zeleným sukýnkám" z Latinské Ameriky, které nás přehrály rychlostí, důrazem, výskokem a důraznou hrou tělem 8:18. Pohybem se jim vyrovnala jen Roučková.
Poté přišlo společné foto všech družstev a "kamarádčovty" se rozjely naplno. Holky si vybraly nejexotičtější družstvo. Dorozumívaly se, jak to šlo a hned si dávaly závazky, jak to doma s angličtinou rozjedou.
Třetí utkání jsme sehráli s družstvem z americké základny v Orly - pozdějším vítězem celého turnaje. Proti výborně složenému družstvu soupeře jsme uhráli skvělou první půli, výborně jsme kolektivně bránili a vyhráli ji 10:4. Dlouhé hráčky však nasbíraly po dvou faulech, musely střídat a rozehrávačky se proti vyšším soupeřkám těžko prosazovaly.
Poslední utkání sobotního dne jsme sehráli proti Tunisankám. Jejich precizní rozcvička nám naháněla hrůzu, v míčové technice však byly slabší a tak jsme den zakončili výhrou 40:14 a spokojeně jsme se rozjeli do "náhradních domovů".
Obě nedělní utkání proti francouzským družstvům byla hodně těžká. Mayenne jsme porazili 18:16. Na obou stranách se dobře bránilo, pod košem kralovala Nepodalová s Ovsjannikovou. Poté následovala střelecká soutěž. Děvčata z našeho týmu dala důvěru Gábině a ta nezklamala. Prostřílela se do finále, které se konalo mezi závěrečnými utkáními v Pacé ve zcela zaplněné sportovní hale. Sice nevyhrála, ale zážitek to byl obrovský. Poslední utkání jsme sehráli proti výběru Rennes. Dařilo se všem hráčkám, které se objevily na palubovce. S vystoupením družstva a konečným pátým místem v turnaji byli trenéři maximálně spokojeni.
Odpoledne se konala v hlavní hale finálová utkání, závěrečné soutěže a různá sportovní vystoupení. V hale zaplněné ze všech stran až po střechu, dělali skvělou atmosféru maskoti, dech se tajil při vystoupení smečařů na trampolínách. Večerní vyhlášení výsledků turnaje, loučení se s rodinami a novými kamarády ukončilo VÍKEND PLNÝ ZÁŽITKŮ.
Ochutnávka fotek od Němců:Další fotky na: http://marne73.rajce.idnes.cz/U13_Pariz_27.03.2015_turnaj_v_Pace_28.03.-29.03.2015/

Neděle nejmladších

12. dubna 2015 v 18:36 | Ráďa |  Novinky
Nejmladší minižákyně zakončily letošní účinkování v oblastním přeboru domácími zápasy.Výsledky áčka i béčka byly ovlivněny neúčastí mnoha hráček ( nemoce, zranění ).
ÁČKO :
BK Strakonice "A" : BK Tábor 35 : 17 a 26 : 27
Po výhře v prvním utkání, docházely holkám v druhém síly, i když v závěru mocně finišovaly.Rozpačitý výkon některých opor před blížícím se MČR nepotěšil.
Bodovaly :
Kotrcová 14, Čadková 13, Junková 9, Baláková 9, Kozáková 5, Vlčková 4, Majerová B. 4, Johanesová 2, družstvo doplnily začínající Masiarová a Majerová E.

BÉČKO :
BK Strakonice "B" : BK Pelhřimov hoši 30 : 50 a 27 : 31
Nejmladší hráčky klubu potěšily obrovskou bojovností a snahou. Útočně se výborně dařilo začínající Hejdové a tradiční zakončovatelce Lucce Krčalové. V obraně zahrála skvěle Denisa Bittnerová a Sára Hrdinová, potěšil zlepšný výkon bojovnice Natálky Remišové.
Bodovaly :
Hejdová 16, Krčalová L. 11, Remišová 8, Bittnerová a Hrdinová po 6, Petelová 5, Kojanová a Kotrbová 2, Krčalová A. 1

Víkend 11.-12.4. pro nejmladší

9. dubna 2015 v 21:38 | Ráďa |  Novinky
SOBOTA 11.4. školská liga BUKVICE ( FLČ ) proti BÍLÝM tygrům ( FLČ ) od 9, 00 hod ve sport. hale
Sraz : 8,45 hod.

NEDĚLE 12.4. nejmladší béčko ( 2004 a ml. ) hraje dva zápasy proti Pelhřimovu od 9,00 hod ve sportovní hale TJ Máchova ( proti gymplu ), sraz : 8,30 hod
Kotrbová, Krčalová L., Krčalová A., Parkosová, Zachová, Komrsková, Kojanová, Rajtmajerová, Masiarová, Myslivcová, Remišová, Majerová E., Rozhonová, Hrdinová ?, Hejdová ?, Petelová ? - možná bude muset někdo hrát za áčko - příp. domluvím telefonicky
NEDĚLE 12.4. nejmladší áčko ( 2004 a ml. ) hraje dva zápasy proti Táboru od 12,00 hod ve sportovní hale , sraz : 11,30 hod
Junková, Vlčková, Kozáková, Čadková, Kotrcová, Baláková, Majerová B., Manová, Johanesová ?, Hurská ? - bude příp. doplněno

PRO HOLKY Z JEZÁREK !!! další změny

5. dubna 2015 v 16:19 | Ráďa |  Novinky

10.4. - pátek - se koná krajské kolo basketbalové soutěže škol AND 1 - kategorie III ( 2001 - 2003 ) v Borotíně.

Jet by měly tyto hráčky :

Votavová V., Votavová S., Nepodalová, Lukačevičová, Požárková, Hanusová, Jánská Mí., Němcová G., Skálová Eliška, Dideková Běta, Tomšovicová A. ( poslední tři nově zařazené !!! ) - 2001 nepojedou, protože by nemohly startovat v J.H. 16.4.

Pokud bychom uspěly, na kvalifikaci na republikové finále bychom nejely ( 24.4. je pro nás nevhodný termín vzhledem k jiným basketbalovým utkáním a akcím )

Odjezd 7,00 od sportovní haly !!!!!!! Odhlaste si oběd !

TERMÍN-10.4 2015
MÍSTO-SPORTOVNÍ HALA BOROTÍN

ROZLOSOVÁNÍ
8 00 BOROTÍN-HELSINSKÁ TÁBOR
8 15 VOLARY-ZBOROVSKÁ TÁBOR
8 30 STRAKONICE-JINDŘICHŮV HRADEC
8 45 VOLARY-HELSINSKÁ TÁBOR
9 00 BOROTÍN-STRAKONICE
9 15 JINDŘICHŮV HRADEC-ZBOROVSKÁ
9 30 STRAKONICE-VOLARY
9 45 ZBOROVSKÁ TÁBOR-HELSINSKÁ TÁBOR
10 00 BOROTÍN-JINDŘICHŮV HRADEC
10 15 ZBOROVSKÁ TÁBOR-STRAKONICE
10 30 JINDŘICHŮV HRADEC-HELSINSKÁ TÁBOR
10 45 BOROTÍN-VOLARY
11 00 STRAKONICE-HELSINSKÁ TÁBOR
11 15 BOROTÍN-ZBOROVSKÁ TÁBOR
11 30 VOLARY- JINDŘICHŮV HRADEC
11 45 VYHLÁŠENI VÝSLEDKŮ
HRACÍ DOBA-10 MINUT- čas se zastavuje při šestkách a oddechovém čase
ODDECHOVÝ ČAS-jeden za utkání
PODMÍNKY ŮČASTÍ-hráčky jedné školy-druhého stupně
hráčky narozené 2001-2003
hráčky smí v daném školním roce v daném sportu nastupovat pouze v jed-
né věkové kategorii
NEDODRŽÍ-LI KTERÉKOLIV DRUŽSTVO PODMÍNKY ŮČASTI S ÚMYSLEM ZÍSKAT NEOPRÁVNĚNOU VÝHODU,MŮŽE BÝT ROZHODNUTÍM POŘADATELE ZE SOUTĚŽE VYLOUČENO.TAKTO VYLOUČENÉ DRUŽSTVO NÁSLEDNĚ UHRADÍ POŘADATELI NÁKLADY NA JEHO ÚČAST.
Mgr Lenka Pípalová Ladislav Zrůst

=

16.4. čtvrtek - se koná kvalifikace na republikové finále kategorie IV ( 2000 - 2001 ) v Jindřichově Hradci.

Jet by měly tyto hráčky :

Brušáková, Lukačevičová E.,Jánská Ma., Kochová, Svobodová, Kutá D., Němcová T., Votavová K., Bittnerová, NUTNO JEŠTĚ TAK 2 HRÁČKY ( Kutá M., Kočová K. , Strnadová E., Potužníková K. ????? )

Pokud bychom uspěly, republikové finále by se konalo 29.-30.4. opět v J.H.

Podrobnosti dodám.

PŘEDEJTE SI PROSÍM MEZI SEBOU VŠECHNY INFORMACE, zajdu za vámi buď do školy nebo na trénink !

POKUD BY SE NĚKDO Z NOMINOVANÝCH HRÁČEK NEMOHL UTKÁNÍ ÚČASTNIT - PROSÍM VČAS MI NAHLASTE


Nejmladší mini v Klatovech šesté

5. dubna 2015 v 13:44 | Ráďa |  Novinky
Nejmladší minižačky skončily na Velikonočním turnaji v Klatovech šesté z celkově patnácti družstev. Svá utkání hrála děvčata jen proti chlapeckým týmům, proto je výsledek potěšitelný. Tři výhry a tři prohry v turnaji jsou pro družstvo slušným výsledkem, ale v předvedené hře se ukázalo spoustu chyb a nedostatků, na kterých musíme pracovat. Děvčata celkem dobře bránila, problémy jsme měly hlavně v útočné činnosti ( driblink, 1 na 1 ...)
Nejlepší hráčkou družstva byla Adéla Junková, k oporám týmu patří Romča Chocholatá a ÁĎa Baláková. V obraně zahrála dobře Adéla Johanesová a Sára Parkosová.
Výsledky :
BK : BK SONNEN ( Ger ) 44 : 25
BK : BK Klatovy 23 : 16
BK : Ústí n. Labem 8 : 16
BK : Tygři Praha 17 : 29
BK : Sokol Vyšehrad 24 : 8
BK : Leipzig ( Ger ) 15 : 25
Vítězem turnaje se stalo družstvo Stuttgart Eagles, před Tygry Praha a Slunetou Ústí nad Labem.
Za BK bodovaly a hrály :
Junková 31, Chocholatá 19, Kotrcová 17, Baláková 14, Vlčková a Manová 12, Johanesová 9, Kozáková 6, Kotrbová a Parkosová 4, Krenková 2, Bittnerová 1, Krčalová L. 0, Krčalová A. 0, Komrsková 0.
Poděkování všem děvčatům za bezproblémové zvládnurí turnaje a rodičům za pomoc s dopravou a podporu při utkáních.